PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=259289}

To nie jest kraj dla starych ludzi

No Country for Old Men
7,6 241 266
ocen
7,6 10 1 241266
8,3 40
ocen krytyków
To nie jest kraj dla starych ludzi
powrót do forum filmu To nie jest kraj dla starych ludzi

Kilka pytań

ocenił(a) film na 8

1.) Czy książka lub nawet sam film tłumaczą, w jaki sposób Chigurh namierzył Wellsa?

2.) Jak Anton dowiedział się o miejscu pobytu żony Mossa? Domyślił się, że może przesiadywać u matki? I skąd wiedział, że Moss leży w szpitalu za granicą z Meksykiem?

3.) Dla kogo tak naprawdę pracuje Anton? Początkowo wydawało mi się, że dla tego grubasa z biura, bo po zabiciu go wspomina o tym, że niepotrzebnie wynajął innych ludzi do tej samej roboty.

Generalnie lubię ten film, główny antagonista jest dosyć intrygujący nie tylko z powodu skuteczności wykonywania zadań czy całą tą mroczną aparycję, ale również ze względu na swój bliżej niesprecyzowany w filmie kodeks, według którego jednych zabija (czyli większość) a drugich oszczędza (jak tego mośka ze stacji benzynowej).

Niby to szczegóły, ale pytam o nie bo nie lubię dziur fabularnych, przez które się gubię, a ponieważ jestem tylko człowiekiem i w momencie ekscytacji tym co się dzieje mogę coś przeoczyć - wolę zapytać.

ocenił(a) film na 6
Sportwell

2. Miał przecież listę spisu połączeń którą znalazł u wellsa w domu i po prostu do wszystkich dzwonił.
3. Dla tych ludzi których zabił na pustyni? Tych co dali mu nadajnik.

ocenił(a) film na 8
Pszemek37

2. W filmie pojawia się wzmianka jak Chigurh pojawia się w domu Wellsa? Nie pamiętam tego momentu.
3. Nie no, gdyby byli oni jego bezpośrednimi pracodawcami, to wtedy nie musiałby już wykonywać zadania.

ocenił(a) film na 9
Sportwell

3. Pracował dla grubasa z biura ale wkurzyło go to, że ten zlecił robotę nie tylko jemu ale też innym i go zabił (no może nie wkurzyło go to tylko było wbrew jego zasadom). Przecież jest o tym mowa w scenie po rozwałce grubasa, gdy daruje życie księgowemu.

ocenił(a) film na 9
mariuszkow

raczej mu nie darował

ocenił(a) film na 9
korndddd

Moim zdaniem darował. Wszystko na to wskazuje. Księgowy pyta czy go zabije, na co ten odpowiada: to zależy czy widzisz mnie.

ocenił(a) film na 9
mariuszkow

a widział go?

ocenił(a) film na 9
mariuszkow

a widział go czy nie?

korndddd

No właśnie, zależy od jego odpowiedzi. Sądzę, że gdyby odpowiedział "Nie", to Anton mógłby mu darować życie. Ale to psychopata i wariat, więc kto go tam wie.

ocenił(a) film na 9
MsChocolate_2

To kwestia domysłów i interpretacji co odpowiedział księgowy i co zrobił Anton.
Stawiam na „naturalne” „Nie” jako odpowiedź księgowego i darowanie mu życia przez Antona. Na to wskazuje cała kreacja postaci w filmie. Anton to raczej socjopata niż psychopata. Nic nie wskazuje by czerpał satysfakcję z zabijania.

ocenił(a) film na 9
MsChocolate_2

Myślę, że ta jego pokręcona logika była pokazana w tej scenie. Jeśli księgowy by mu odpowiedział, że go nie widzi, to zabiłby go za złamanie zasad i niemówienie prawdy. A jeśli powiedziałby, że go widzi to Chirurgh wyeliminowałby go jako świadka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones