PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=259289}

To nie jest kraj dla starych ludzi

No Country for Old Men
7,6 241 611
ocen
7,6 10 1 241611
8,3 41
ocen krytyków
To nie jest kraj dla starych ludzi
powrót do forum filmu To nie jest kraj dla starych ludzi
użytkownik usunięty

Aż poleje się krew

Obydwa filmy są na równym poziomie. Ciężko stwierdzić.

użytkownik usunięty
Niepotrzebny

A więc ? :)

Mimo wszystko lepsze jest "Aż poleje się krew". Ale to jest film minimalnie lepszy od filmu Coenów.

użytkownik usunięty

głupia ankieta ale To nie jest kraj dla starych ludzi

użytkownik usunięty

Głupia bo ?
Broń boże, nie porównuje ich do siebie ale oba powstały w tym samym roku i ich pozycja w rankingu macha się zaledwie o naście miejsc. Mimo iż " To nie jest kraj dla starych ludzi " oceniło kilkanaście tysięcy więcej osób niż " Aż poleje się krew " to w rankingu różnica jest niewielka.

użytkownik usunięty

miejsce ''To nie jest kraj dla starych ludzi'' w rankingu to jedna wielka kpina

To samo tyczy się jeszcze wielu innych filmów.

oba winny być w top 100, nie obraziłbym się.

ocenił(a) film na 1

"Aż Poleje Się Krew" - ZDE - CY - DO - WA - NIE !

ocenił(a) film na 9

Dla mnie minimalnie wygrywa To nie jest kraj dla starych ludzi.

ocenił(a) film na 9

"Aż poleje się krew"

ocenił(a) film na 7

There will be blood.

ocenił(a) film na 10

To nie jest kraj dla starych ludzi

Chociaż No Country for Old Men to najlepszy film Coenów, to jednak stawiam na There will be blood.

"To nie jest kraj dla starych ludzi".

ocenił(a) film na 9

"To nie jest kraj dla starych ludzi", ale minimalnie.

ocenił(a) film na 7

W mojej opini - 'Aż poleje się krew'

ocenił(a) film na 8

A co ma piernik do wiatraka?

ocenił(a) film na 8

Co lepsze "Niekończaca sie opowieśc" czy "Lista Schindlera"?

użytkownik usunięty
Berith7777

wydaje mi się, że 'Lista Schindlera' :)
Cicho tam, to pytanie zadałem, nie bez powodu!
;)

ocenił(a) film na 8

Ok-to polece na twoim pytaniu i odpowiem.Pomimo,że oba filmy dostały odemnie 8/10 to w konfrontacji zdecydowanie lepszym filmem jest "Az Poleje sie Krew".Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7

Aż poleje się krew

"Aż poleje się krew"

użytkownik usunięty

Zdecydowanie "Aż poleje się krew"

ocenił(a) film na 9

minimalnie Aż poleje się krew

Moim skromnym zdaniem, zdecydowanie i bezapelacyjnie "To nie jest kraj dla starych ludzi". Film Coen'ów trzymał w napięciu i cały seans siedziałem podjarany. Po obejrzeniu wciąż myślałem o genialnie zagranej postaci Antona i wszedłem na YT żeby raz jeszcze obejrzeć niektóre sceny, jak choćby werbalny gwałt na stacji benzynowej. Natomiast "Aż poleje się krew" bardzo mnie wynudził, żadna scena nie zachwyciła i jedyna myśl po seansie to jak najszybciej o tym filmie zapomnieć i nie wracać do niego. Zero napięcia. Pozdrawiam.

BHR

Końcowa scenka gdy "król ropy" miażdżąco uświadamia pastorowi gdzie jego miejsce nie zrobiła na Tobie wrażenia?
Dla mnie to kwintesencja całego filmu..Daniel pokazał swój świetny warsztat aktorski w tym filmie moim zdaniem.

Pozdrawiam:)

supnopl

A mi się wydaje, że trudno rozpatrywać Aż poleje się krew w ogóle w kontekście pojedynczych scen. Zrobiła ogromne wrażenie, które byłoby mimo wszystko o wiele mniejsze, gdyby nie to, że bardzo drastycznie złamała chłodne i surowe poprzedzające ją dwie godziny. Powstał tak silny, wstrząsający kontrast, że jeszcze przez godzinę po napisach końcowych nie mogłem sie otrząsnąć :)

Rok 2007 - w mojej opinii najlepszy rok dla kina w XXI wieku!

Horlan

Jak już napisałem "kwintesencja całego filmu" czyli dopełnienie całego obrazu, historii (nawiasem świetnie przedstawionej). Muszę Ci się przyznać, że miałem
podobne odczucia po ostatnim klapsie. Film zapada głęboko w pamięci, a takie role jak Daniela w tym filmie zdarzają się raz na dekade.

Masz trochę racji w twierdzeniu, że są lepsze i gorsze lata kina, ale to chyba i dobrze bo czasem można wyróżnić takie perełki :) gdybyś na co dzień jadł delicje,
nie smakowały by tak dobrze, co nie? :)

ocenił(a) film na 9

"To nie jest kraj dla starych ludzi"

ocenił(a) film na 10

NCfOM

ocenił(a) film na 8

Aż poleje się krew.

ocenił(a) film na 9

aż poleje się krew

zdecydowanie "Aż poleje się krew" fenomenalna rola Daniela

użytkownik usunięty

"No Country for Old Men"

użytkownik usunięty

"To nie jest kraj dla starych ludzi"

Dwa przykłady tego, że współczesne kino wcale nie chyli się ku upadkowi, jak niektórzy malkontenci twierdzą :D W każdym razie, "To nie jest kraj dla starych ludzi".

ocenił(a) film na 7

"Aż poleje się krew", absolutnie. FE-NO-ME-NEL-NY film, rzucający na kolana Daniel Day-Lewis. I na dobitkę muzyka wywołująca dreszcze+zdjęcia zapierające dech. TWBB na całej linii :)))

ocenił(a) film na 9
qosieq

Aż poleje się krew

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones