PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=342997}

To skomplikowane

It's Complicated
6,8 74 963
oceny
6,8 10 1 74963
5,8 18
ocen krytyków
To skomplikowane
powrót do forum filmu To skomplikowane

Śmiać się można ze wszystkiego, jako komedia jest to niezły film, ale moje pytanie brzmi: okrajając film ze wszystkiego innego, co czyni tę komedię zabawną, czy sam temat, sam motyw jest dla was śmieszny?

Mam na myśli motyw, w którym zdradzona i rozwiedziona żona w średnim wieku wchodzi w sytuację, gdzie jej były mąż zdradza z nią swoją obecną partnerkę, przy założeniach, że:
1. żona miała kompleksy wobec tej kobiety (figura, młodość, odbicie partnera), więc przez romans się trochę dowartościowuje jako kobieta
2. mąż najpierw zdradza z tzw. "ładniejszą, młodszą, lepszą w łóżku", a potem zdradza z dojrzałą, bez zobowiązań i która już nie chce dzieci (dosyć przedmiotowe podejście do związków i kobiet, jeśli chce się mieć to i to naraz, prawda?)

Dla mnie ta sytuacja postawiła Meryl w tak żenującym położeniu, że nie byłam w stanie do końca cieszyć się niewinnie komedią. Jakie jest wasze zdanie?

ocenił(a) film na 9
mikoszr

Nie jest to kolejna glupkowata i schematyczna komedia. To co opisales nie było śmieszne i wątpię żeby ktoś się śmiał.
Piękna komedia przy której uśmiech nie schodził mi z twarzy A i parę razy naprawdę się usmialam

ocenił(a) film na 8
mikoszr

Może i ładniejsza(rzecz gustu), młodsza tak, ale o tym kto lepszy w łóżku okazuje się właśnie w trakcie akcji filmu - raczej pierwsza żona.Ta młodsza wg zdania wszystkich postaci z filmu jest nieco "szurnięta" i niestety zafiksowana na kolejnym dziecku, więc w łóżku jest tak sobie. Czasem kobiety też przedmiotowo potraktują faceta i naprawdę nieźle im to robi:) A czasem, jak postać grana prze Meryl, naprawdę chcą spróbować jeszcze raz...

mikoszr

Zgadzam się. Wybaczcie prosty język ale główne postaci w tym filmie zachowują się jak mendy. Mnie nie bawi ta sytuacja, gdybym się w takiej znalazła by mnie wyrzuty sumienia zjadły. A tu bohater mówi, że są usprawiedliwieni, bo seks jest dobry?

Lisa__Rowe

Główny bohater to skrajny egoista. skoro był tak nieszczęśliwy z Agnes to dlaczego jej wcześniej nie zostawił? Dlaczego zgadzał się na dziecko? A gdyby zaszła w ciąże? Kolejne dziecko wychowywane bez ojca, bo ten sam nie wie czego chce. Bardzo negatywna postać. Bohaterka tez popełniła wielki błąd wdając się w romans i chociaż miała trochę satysfakcji, że może się odegrać na młodszej to jednak miała wyrzuty sumienia. Ale nikt nie chce się czuć źle sam ze sobą więc szukała wymówek, usprawiedliwień a sumienie skutecznie zagłuszała. Miała jednak dużo więcej rozsądku, opamiętała się a poza tym była uczciwa wobec Adama.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones