PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=795804}

To właśnie życie

Life Itself
6,9 9 032
oceny
6,9 10 1 9032
4,2 6
ocen krytyków
To właśnie życie
powrót do forum filmu To właśnie życie

Życie

ocenił(a) film na 7

Jeśli ktoś, tak jak ja jest fanem serialu "Tacy jesteśmy" to ten film powinien przypaść mu do gustu. Zarówno serial i film łączy pewna prostota, której próżno szukać w większości współczesnych produkcji. Dla mnie takie filmy (seriale) mają ogromną wartość. Nie ma co doszukiwać się na siłę drugiego dna, ukrytych alegorii, podwójnych standardów, złożonych przekazów. To prosty a zarazem złożony obraz ludzkiego życia. Życia, które jest narratorem tworzących historie nim miały miejsce się wydarzyć. Nie jestem krytykiem filmowym i z całym szacunkiem ale nigdy nie pojmuję jak grupa ludzi, która na siłę szuka "dziury w całym" może narzucać innym swoje zdanie. Ludzie tak bardzo chcą dostrzegać w filmach coś więcej niż to co sugeruje sam obraz, że jak coś jest proste to jest złe. Jest cała masa złych filmów, nie trzeba być krytykiem żeby to dostrzegać. Uważam że "To właśnie życie" jest warte obejrzenia. Los/życie splata ludzkie losy, daje początek jak i koniec pewnych historii a tam gdzie kończy się pewna historia, zaczyna się kolejna. Film jest spokojny, melancholijny, nastrojwy, z bardzo subtelnym humorem, ciepły i wzruszający. Nie jest skomplikowany ale jest piękny. Zostawiam 7/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones