PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=362598}

To właśnie Anglia

This Is England
7,6 24 210
ocen
7,6 10 1 24210
7,2 8
ocen krytyków
To właśnie Anglia
powrót do forum filmu To właśnie Anglia

Pytania

ocenił(a) film na 6

Skąd taka wysoka ocena tego filmu? Przecież to tylko opowiastka o dzieciaku, który wpadł w
towarzystwo skinheadów, trochę wyjaśnienia kim są skinheadzi, pobicie tego murzyna i koniec.
Żadnych refleksji, nic. Mogę się mylić, jeśli tak, to poprawcie mnie.

Co odbiło Combo'wi? Dlaczego tak ni z dupy pobił tego murzyna? Chodzi mi o to jak gadał chwilę
później ze swoim łysym kolegą, nie bardzo pamiętam już co mówili.

pozdro

ocenił(a) film na 9
gimlord123

bo miał mega kompleksy, nikt go nie kochał i pozazdrościł czarnemu gościowi który opowiadał o cieple rodzinnym. a że był czarny to po pierwsze obwinił go za swoje cierpienie a po drugie miał pretekst żeby się na nim wyżyć. to tak w bardzo dużym uproszczeniu to co przemyślałam na ten temat :) widać było przemianę na twarzy combo kiedy milky opowiadał o rodzinie.

więc jednak co nieco składania do zastanowienia, choć nad oczywistym, czyli skąd biorą się tak skrajne postawy. no i ten paradoks: combo zarzuca obcokrajowcom zajmowanie miejsc pracy itp, a sam jest pasożytem społecznym, złodziejem i nawet nie próbuje znaleźć pracy. film dobry wg mnie, nic nie odkrywa, ale nie o to przecież chodziło. klimat lat 80. fajnie oddany, dobre aktorstwo, trzyma w napięciu.

ocenił(a) film na 7
monisi_sisi

Co cię trzymało tam w napięciu?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones