PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=571114}

To

It
6,7 162 168
ocen
6,7 10 1 162168
7,0 40
ocen krytyków
To
powrót do forum filmu To

Zauważyłam podczas seansu kilka fajnych "znajdziek".
1) W scenie, kiedy Richie podchodzi do trumny w pomieszczeniu pełnym klaunów, jedna z kukieł po lewej wygląda jak Pennywise z oryginalnej wersji z 1990 roku (widać ją, gdy kamera ujmuje wyłącznie trumnę).
2) W jednym z ujęć widzimy, co akurat grają w kinie. Napis promuje premierę filmu "Koszmar z ulicy Wiązów 5".
3) Skoro o "Koszmarze.." mowa, to czy scena w łazience Beverly nie wygląda podobnie do tej, w której młody Depp zostaje wciągnięty do łóżka i z otworu tryska gejzer krwi? (w oryginalnym "To" nie było tak hardcorowo ;P)
A tak poza tym: Czy tylko mnie ta postać, której bał się Stanley kojarzy się z potworem z filmu "Mama"? Zauważyłam podobieństwo.
Też coś wyłapaliście? :)

ocenił(a) film na 9
ILoveRock23

W zasadzie "To" robił ten sam człowiek, co reżyserował "Mamę" więc podobieństwo z lekka słuszne

ocenił(a) film na 8
Milka124

Popatrz, nawet na to nie zwróciłam uwagi, że to ta sama osoba :). Widzę, że też chwalisz film, skoro dostał od Ciebie 9 :)

ocenił(a) film na 9
ILoveRock23

Owszem chwalę i to bardzo. Bowiem uwielbiam prozę Kinga a spróbowanie przeczytania "Tego" uważam, za jedną z lepszych decyzji w moim książkowym życiu, a dzięki temu że film w dużym stopniu oddał klimat książki film wypada w moim mniemaniu świetnie. W zasadzie jedynie do czego mogę się przyczepić to lekki spadek klimatu po ponad połowie filmu i te epileptyczne ataki Pennywisa. Cała reszta zaś jest na bardzo wysokim poziomie :D

ocenił(a) film na 8
Milka124

E tam epileptyczne ataki :D jego humor i spora gadanina dużo mi naprawił :D. Uwielbiam antagonistów, co dużo gadają ;P. Ja również kocham prozę Kinga :). Co rusz dokładam do swojej biblioteczki jego kolejne książki.

ocenił(a) film na 9
ILoveRock23

Na szczęście jego gadanina to naprawiła :D widzę, że mamy ten sam problem z książkami xD

ocenił(a) film na 8
Milka124

Ja nie mam problemu z książkami, ja mam problem gdzie je trzymać xD. Nie mówiąc o własnych pisadłach :D

ocenił(a) film na 9
ILoveRock23

Ja mam zaś problem z czytaniem jednej książki. Nie mogę mieć tylko jednej zaczętej, dlatego z 7 książek mam zaczęte :P

ocenił(a) film na 7
Milka124

Co do punktu 3 z pierwszego postu o Koszmarze to oglądałem go lata temu i jakoś nie przypominam sobie tam Deepa i tej sceny. Możecie to dokładniej wyjaśnić bo mnie zaintrygowało?

ocenił(a) film na 9
ufo254

W pierwszej części jest ta scena. Była scena, gdzie bohater grany przez Deppa jest wciągany w łóżko i z łóżka fontanna krwi się leje

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones