PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=571114}

To

It
6,7 162 174
oceny
6,7 10 1 162174
7,0 40
ocen krytyków
To
powrót do forum filmu To

ale dlaczego ktokolwiek w wieku, niech będzie nawet 15+, zachwyca się tym filmem? Może książka faktycznie zawierała jakieś psychologiczne ciekawe fragmenty. Jednak ten film to przecież bajka dla małych dzieci. Wiadomo, że dla osób powyżej wspomnianego wieku - niestraszny - ale dla mnie osobiście też niesmieszny. Nie dotrwalam do końca. Po akcji w chatce wyszłam z kina.

ocenił(a) film na 9
evlka

Chyba Cię widziałem jak wychodziłaś. Kraków? Dla mnie film znakomity, ale to trzeba lubić filmy grozy, a nie iść tylko na to co popularne akurat i potem wylewać żale.

ocenił(a) film na 2
Vizer

Po pierwsze nie wylewam żali tylko wyrażam opinię.
Po drugie, gdybyś poświęcił 5 sekund na przejrzenie mojego filmwebu to zauważyłbyś, że oglądam głównie thrillery, lub filmy grozy.
W swojej opinii nie jestem odosobniona.
Jestem tylko w stanie zrozumieć fanów Kinga, a zwłaszcza tych, którzy przeczytali książkę. Na pewno mają jakiś sentyment.

ocenił(a) film na 9
evlka

Dużo thrillerów oglądasz nie horrorów, dla Cb jeśli horror nie straszy to automatycznie ocena maksymalnie w dół. Ogólnie problemem ludzi oglądających gatunki filmów jak komedia czy horror jest to, że odnoszą wrażenie, że jak ich nie śmieszy/nie straszy to jest to film całkowicie nieudany. Dlatego filmy z tego gatunku tak słabo są zwykle oceniane, nie widziałem horroru, który byłby tu oceniony na 8+. Z tymi gatunkami jest tak, że trzeba liczyć się z zestawem różnych klisz, i to czy zostały fajnie dodane/zmodyfikowane jest warte ocenieniu. Strach/śmiech to dosyć mocne emocje i nie ma takiego materiału aby każdego przestraszył/rozśmieszył, więc ocenianie danego filmu tylko w tych kategoriach i teksty, że coś jest dla dzieci są wg mnie nietrafione w kontekście takich filmów. Film 'To' dla mnie jest jednym z najlepszych horrorów od lat i wzorowym przeniesieniem materiału z książki na film, tak się powinno kręcić ekranizacje.

ocenił(a) film na 2
Vizer

Skoro czytałeś książkę to nie rozumiem, dlaczego wypowiadasz się pod moim postem?
Chyba wyraźnie można wywnioskować, że nie do tych osób skierowana jest opinia.
Uważam, że kompletnie się nie rozumiemy, więc nie będę polemizować. Jeżeli Ciebie film tak zachwycił to załóż własny wątek.
Ja przestrzegam osoby, które tak jak ja, oglądają dużo filmów, zwłaszcza thrillerów i horrorów, i pójdą na ten film nie znając fabuły/ pierwowzorów. I oczywiście nie są jeszcze na etapie dojrzewania.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
evlka

W ogóle nie odnosiłem się do tego czy przeczytałaś książkę czy też nie. I dlaczego odbierasz mi możliwość komentowania jeśli nie zgadzam się z punktem, że ten film może straszyć tylko dzieci w wieku dojrzewania. Spoko nie podoba Ci się, ale tego typu stwierdzenia nie mogłem pozostawić bez komentarza, bo przyrównujesz mnie do dzieci z mlekiem pod nosem, a wiek ten mam jakiś czas za sobą. A i cieszę się, że nie jesteś odosobniona ze swoją, ale jesteś w zdecydowanej mniejszości :).

ocenił(a) film na 2
Vizer

A co to ma za znaczenie, czy jestem w mniejszości?
Nie odbieram Ci możliwości komentowania.
Skomentowałeś, proszę bardzo.
Ucinam tylko dyskusję, bo z mojego punktu widzenia nie ma sensu.
Już wszystko na ten temat powiedziałam.
Aha, i dalej się nie rozumiemy. Piszesz swoje, a ja swoje. Dlatego tym bardziej ucinam.
Pzdr.

Ps. Wiek, a dojrzałość to dwie odrębne sprawy, więc moje 15+ proszę traktować obrazowo.

ocenił(a) film na 9
evlka

Nie czytałem Książki, ale film się po prostu REWELACYJNIE ogląda. Ma wszystko, momenty śmieszne, momenty straszne, momenty z filmu przygodowego, ma dużo odniesień do dojrzewania i czegoś głębszego. Świetnie wykreowana postać antagonisty. Czy film straszy? Może przestraszyć, mnie od dawna w filmie nic nie wystraszyło, więc tego nie wymagam. Za to ma klimat, świetną muzykę, klaun pojawia się zarówno w dzień jak i tam gdzie jest ciemno, i za każdym razem wywołuje to uczucie niepewności. Film po prostu się Świetnie oglądało.

ocenił(a) film na 2
p2we13

Super :)
Po prostu ludzie są różni i dlatego dyskusje w takich sprawach nie mają sensu.
Te opinie mają służyć osobom, które do kina dopiero się wybierają.
Jak Wam się film podobał to zakładajcie własne tematy i zachęcajcie ludzi swoimi argumentami.
Od tego jest to forum.

ocenił(a) film na 7
evlka

"TO" moim skromnym zdaniem jest bardziej filmem przygodowym , niż horrorem skierowanym do publiczności +15-25 ( i takie osoby w większości siedziały na sali kinowej ) . Nie twierdzę że ten film jest kiepski , jest dobrze nakręcony , ma niezłe kreacje i kilka fajnych jump scerów , jednak w moim mniemaniu to średniak który pewnymi elementami wyróżnia się z pośród podobnych produkcji . Swoją drogą dystrybutor musiał nieźle posmarować recenzentom z YT bo nigdzie nie spotkałem się że film się komuś nie podobał czy był średni wszyscy jednogłośnie dają 9/10-8/10

ocenił(a) film na 9
evlka

No chwila, chciałaś by się wypowiadać:
"ale dlaczego ktokolwiek w wieku, niech będzie nawet 15+, zachwyca się tym filmem?"
oraz
"Skoro czytałeś książkę to nie rozumiem, dlaczego wypowiadasz się pod moim postem?"

mam 15+ i nie czytałem książki i Twoja argumentacja do mnie nie przemawia bo było jej jak na razie bardzo mało...
Z chęcią mógłbym podyskutować jakbym poznał Twoje zdanie i konkretne problem tego filmu.
Uważam że opinia o filmie może przyjść z czasem, jak się spojży na film trochę inaczej, nie na gorąco. Dla mnie po seansie "to" był filmem na 8, ale po przemyśleniu zdecydowałem się dać 9, może u Ciebie też ocena skoczy? :D (albo i spadnie :P)

ocenił(a) film na 8
evlka

Nie rozumiem jak można wyjść z kina w trakcie seansu a potem wypowiadać się na temat filmu, którego nie obejrzało się do końca...

ocenił(a) film na 10
evlka

No widzi Pani ja mam prawie 30 lat a podskoczylem że strachu dwa razy. Jestem w trakcie czytania książki :). Mnie się przede wszystkim podobała sama historia, gra aktorska dzieciaków i sam clown, genialna charakteryzacja. Świetna muzyka :) nie budziłem się ani minuty. Czekam na DVD.

ocenił(a) film na 2
davis2008

Clown rzeczywiście genialnie zagrany.
Dziewczyna też mnie urzekła.
Dlatego nie ma 1 ;)
Aktorom nic nie mam do zarzucenia i Bill otrzymał ode mnie za Pennywise zasłużoną ocenę. Ciekawe odkrycie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones