PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=571114}

To

It
6,7 162 174
oceny
6,7 10 1 162174
7,0 40
ocen krytyków
To
powrót do forum filmu To

Rozczarowanie

ocenił(a) film na 2

Na wstępie zaznaczam że nie przeczytałem książki, pisze wyłącznie o swoich odczuciach odnoście FILMU.
Poczytałem przed seansem w internecie na temat tego filmu, nastwiłem się na arcydobry HORROR, na coś co będzie umiejętnie budowało napięcie, wrażenie niepokoju, po czym gwałtownie je rozładuje wbijając mnie w fotel albo jeszcze lepiej, wyrzucając mnie z niego. To co zobaczyłem na ekranie w sali kinowej to była jakaś pomyłka, sceny które miały "straszyć " są za długie, aż widz ma okazję zobaczyć niedoskonałości postaci/miejsc, po czym po prostu nudzą. Każda następna tego typu scena jest już dosyć przewidywalna, bo z grubsza jest na tej samej zasadzie. Postać tego "trędowatego" sprawiła że wybuchłem śmiechem razem z całą salą, znowu jego twarz była tak długo widoczna że wyglądała po prostu komicznie, bardzo sztucznie zrobiona. Bohaterowie sztampowi, śmieszek, koleś który jest czymś na kształt przywódcy, koleś który się wycofuje bo się boi, grubasek, itp. Jeszcze tylko zaznaczę że jak dla mnie to mogli rozwinąć dużo bardziej historię tego miasta. Dlaczego co 27 lat? Czemu akurat ta studnia? Czym była ta istota? I tak dalej, ogólnie rzecz biorąc to nie polecam, za to na pewno przeczytam książkę mając nadzieję że będzie bardziej obszerna.

Bepek

Wytłumacz co masz na myśli o niedoskonałościach postaci/miejsc? Postacie były na podstawie książki, więc trochę głupie powiedzenie, że sztampowe.

Bepek

no comment ...

Bepek

Bepek, ja rozumiem, że są różne gusta, ale na logikę. Film zbiera mega recenzję, a Ty się między innymi czepiasz, że wśród grupy dzieciaków jest grubasek, albo tchórz... Na ocenę 2 film nie zasługuję, bo to by oznaczało, że film jest dziurawy, pocięty, ma fatalne błędy, aktorstwo, montaż, realizację. Mnie również wiele filmów mega rozczarowało, ale żeby dać ocenę 2? Bądźmy dorośli.

ocenił(a) film na 8
Bepek

trochę bzdurna ta Twoja opinia.
Rozumiem że film mógł się nie podobać-zdarza się
ale czepianie się rzeczy wyciągniętych z książki typu charaktery bohaterów to kompletna bzdura

ocenił(a) film na 8
Bepek

Film jest super, byłam na maratonie horrorów i to był jedyny dobry i fajny horror

Bepek

Mnie już nic nie zdziwi jak ludzie oceniają Don't Knock Twice na 7 czy 8 a Film To na 1. Po prostu trzeba te osoby ignorować .

Bepek

Pan King w książkach też nic nie wyjaśnia, tylko pisze takie bzdury. Takie ma audytorium. Pozdrawiam boleśnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones