PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=571114}

To

It
6,7 162 398
ocen
6,7 10 1 162398
7,0 41
ocen krytyków
To
powrót do forum filmu To

Nowe TO jest dobrym filmem jednak im więcej czasu mija od obejrzenia filmu tym bardziej doceniam starszą wersję z 1990 roku. Dla mnie Tim Curry wypada znacznie bardziej wiarygodnie w roli Pennywise. Może dlatego że grana przez niego postać nie była wspomagana komputerowo i aktor musiał więcej dać od siebie. Role dziecięce w obu wersjach bardzo dobrze obsadzone choć jak dla mnie nieco lepiej wypada ekipa z 1990 roku (może dlatego, że dowiadujemy się o nich dużo więcej wraz z rozwojem akcji).
Wiem, że budżet nowego TO wynosi 35 mln dol niewiele jak na standardy w Hollywood ale można było się postarać o lepsze efekty. Potwory wyglądają raczej jak postacie z gier komputerowych. Brak wilkołaka!!!!!!!! (no jak mogliście o nim zapomnieć?)
Za plus należy uznać końcowe sceny i ukazanie miejsca gdzie Pennywise przetrzymuje ofiary, to robi wrażenie.
Szkoda, że twórcy nie umieścili w filmie jeszcze kilku wątków z książki bo film mógłby trwać jeszcze nieco dłużnej bez uszczerbku na akcji i fabule a dla fanów Kinga i horrorów byłaby to niezła frajda gratka. Teraz czekam na wersję rozszerzoną może tam będzie więcej horroru bo jak na razie dostaliśmy niezły dreszczowiec oraz TO część 2.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones