PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=252852}

Shogun's Sadism

Tokugawa Onna Keibatsu-emaki: Ushi-zaki no Kei
5,8 338
ocen
5,8 10 1 338
Tokugawa Onna Keibatsu emaki: Ushi zaki no Kei
powrót do forum filmu Tokugawa Onna Keibatsu-emaki: Ushi-zaki no Kei

Nigdy o tym filmie nie słyszałem, nigdy nie miałem z nim jakiekolwiek styczności. Dowiedziałem się o nim, od jednego z użytkowników (MBTS) FilmWebu, który stwierdził, że jest "to jeden z najbardziej chorych i popieprzonych filmów" jakie dane mu było widzieć. Jestem w stanie się z tym zgodzić, bo mamy tu do czynienia z sadyzmem, okrucieństwem, mnóstwem flaków, chorych tortur oraz radości Panów, którzy wykorzystując swoją pozycję, fundując sobie rozrywkę poprzez mordowanie ludzi na przeróżne sposoby. Tak przedstawia się pierwsza opowieść, bo mamy tutaj do czynienia z jeszcze jedną (film składa się z dwóch historii), która w żaden sposób nie jest połączona z tą pierwszą. Druga opowieść jest troszkę słabsza od pierwszej, a to za sprawą tego, że już praktycznie nie mamy do czynienia z GORE a jedynie z kilkoma mało ciekawymi krwawymi scenami. Szkielet drugie historii, jest podobny do pierwszej. I tu i tu, mamy do czynienia z ludźmi, którzy poprzez to, że mają władzę, mogą robić z człowiekiem niemal wszystko. W pierwszej historii, jest to Pan ziemski, posiadający wielką władzę (o ile dobrze kojarzę rangę), w drugie jest to swego rodzaju gangsterka, która zajmuje się prostytucją. Wykorzystuje kobiety, a także głównego bohatera, który z powodu swojej niepohamowanej ciągoty do zabawy, sprawia, że staje się ich dłużnikiem a co za tym idzie i podwładnym.
Jeśli chodzi o sam film, jego wady i zalety, to na pewno trzeba pochwalić realizm scen GORE, niezły klimat, dobre aktorstwo i parę na prawdę makabrycznych scen (rozrywanie przez byki, czy ostatnia scena urżnięcia głowy). Na uznanie zasługują również plenery, które w pełni oddają klimat i nastrój tamtych czasów. Jeżeli miałbym pomarudzić, to od razu do głowy przychodzi mi fabuła- jest bardzo prostu i nie posiada żadnych rozwiązań, czy konkluzji. Ot, wycinek życia bohaterów, którzy nie mieli zbytniego szczęścia. Również nie podobało mi się to, że miałem niektóre sceny ocenzurowane, czego nie cierpię - być może to moja wersja filmu taka była, ale wydaje mi się, że to jednak za cenzurę odpowiada sam reżyser. Na minus zaliczyłbym również brak w drugiej historii scen GORE, np. kiedy obcinają jednemu gościowi "fleta", to w ogóle nic nie jest pokazane a sama scena jest nawet śmieszna, bo obcinający mówi, że nie może obciąć, bo ze strachu, skurczył mu się i jest tak malutki, że ciężko go chwycić ;)
Na koniec dopowiem tylko - jeśli lubicie filmy przepełnione sadyzmem i okrucieństwem, to dobrze trafiliście. Jednak, jeśli te "rzeczy" działają na was bardzo mocno, to lepiej darujcie sobie ten tytuł, bo może się zdarzyć, że będziecie obracać głowę w tą stronę, w której nie ma ekranu wyświetlającego Shogun's Sadism.
_________________________

MOJE (+/-):
+realizm scen, +ciekawy temat, +pierwsza historia, +spora dawka okrucieństwa i sadyzmu, +niezłe aktorstwo, +nie nudzi, +humor w drugiej opowieści, +klimat i plenery, +główny bohater z dugiej opowieści i jej zakończenie

-prosta fabuła, -średnia druga historia, -cenzura (w mojej wersji filmu), -nie dla ludzi, którzy nie lubią GORE w sadystycznej postaci

opoz

ciekawe jaką psychikę mają ludzie lubiący takie filmy!!!

ocenił(a) film na 9
Frank_Serpico

Inną niż Ty? :> Musisz włazić w każdy temat z filmami gore? i Pieprzyć głupoty? NIe rozumiesz, że każdy ma inny gust?

ocenił(a) film na 10
Tanatos

Dobrze powiedziane. Troche sie to juz nudne zaczyna robic:)

ocenił(a) film na 9
Man_Behind_The_Sun

Heh, kretyństwu mówimy stop ? ;) fakt, ten gość jest dobijający, ale niektórzy tak muszą, żeby sobie samoocenę poprawić ;)

dux

ludzie, spokojnie!!! tylko się dziwię kto lubi takie flmy. Dziwne jest że ktoś może oglądać egzekucje, znęcanie się nad ludźmi

Baiken_aka_Serpico

zresztą psychole zawsze znajdą uniewinnienie dla siebie:)

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 10
Tanatos

Ale film "Man Behind The Sun" to juz chiales obejrzec, bo jest na faktach, co? Ta pozycja jest 'troche' podobna w tym sensie, ze rowniez mamy do czynienia z pewna forma 'dokumentu'-obraz przedstawia autentyczne przesladowania chrzescijan w Japonii, system prawny i kary za rządów klanu Tokugawa. Choc sama fabula jest prawdopodobnie wymyslem autora. Jakby nie patrzec to tez kawalek historii, tyle ze zaserwowany z krwawą polewką w sosie znanym niektorym jako 'gore':)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones