PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=252852}

Shogun's Sadism

Tokugawa Onna Keibatsu-emaki: Ushi-zaki no Kei
5,8 338
ocen
5,8 10 1 338
Tokugawa Onna Keibatsu emaki: Ushi zaki no Kei
powrót do forum filmu Tokugawa Onna Keibatsu-emaki: Ushi-zaki no Kei

'Shogun sadism' to jeden z najbardziej chorych i popieprzonych filmów jakie widziałem. Dużo krwi, brutalności, seksu i bardzo wysoki poziom realizmu, pomimu leciwego wieku. Jesli podobal ci sie Man Behind The Sun, Salo czy np włoskie filmy kanibalistyczne, a nawet seria Guinea Pig, ten film na pewno cie nie rozczaruje! Trudno mi opisac ten spektakl tortur, po prostu trzeba to zobaczyc.

Ogladajac nalezy pamietac, ze takie rzeczy dzialy sie NAPRAWDE, bardzo dobre i mocne kino GORE! Wysoki stopien realizmu w scenach tortur i b. dobrze przedstawiony psychologicznie dramat postaci.

Man_Behind_The_Sun

aż ciężko mi sobie wyobrazić, że pisze to człowiek, który ma anię z zielonego wzgórza i titanic w ulubionych :) podziwiam za szerokie horyzonty, mnie osobiście takie opisy średnio zachęcają :P

ocenił(a) film na 10
cutbox

Raz na jakis czas dobrze obejrzec takie mocne kino:)

ocenił(a) film na 8
Man_Behind_The_Sun

"Raz na jakis czas dobrze obejrzec takie mocne kino:)"

Mówisz o Ani i Titanicu? ;)

Filmu jeszcze nie widziałem, ale zauważyłem, że czesto o nim wspominasz przy róznych okazjach, dlatego muszę chyba zagonić do pracy moje programy p2p :)

ocenił(a) film na 10
opoz

Generalnie rzecz biorąc ja lubie filmy, które poruszają mnie w jakis sposób, a że jestem dośc wrażliwą osobą, stąd sporo np. pozycji GORE w moich ulubionych, ale też romansów czy dramatów. Patrzac na recenzje jaka dzisiaj splodziles, widze 'SS' raczej nie rozczarowal:)

ocenił(a) film na 8
Man_Behind_The_Sun

Ocena 8/10 to u mnie bardzo wysoka (na FW - Bardzo Dobry), dlatego nie ma mowy o rozczarowaniu. Żeby tylko troszkę lepiej było od strony fabularnej, to nie zawahałbym się dać 9 :)

ocenił(a) film na 10
opoz

Hmm, a ogladales moze cos z serii 'All night long'? Zastanawiam sie czy warto siegnac po te filmy. Na wielu forach fani okreslaja to jako 'inteligentna extreme filmowa', a to cos, co tygrysy lubia najbardziej:)

ocenił(a) film na 8
Man_Behind_The_Sun

Oglądałem tylko pierwszą część. Jest dobrze, ale osobiście wolę "Ichi The Killer" ("Koroshiya 1").

ocenił(a) film na 9
Man_Behind_The_Sun

Wy macie jakąś obsesję na punkcie tego gore. Ten film warto obejrzeć z wielu powodów (wymieniłem je w swoim temacie), ale niekoniecznie ze względu na szokujące sceny... Jest to przede wszystkim historia o miłości, honorze, wierności...
Wystarczy popatrzeć na drugą historię. Sato zostaje uwolniona, podczas gdy Sutezo pozostaje w dybach. On przyznał się do wszystkiego, co zrobił, byle tylko ratować ukochaną, i poniósł za to śmierć, a ona, niby tam trochę rozpaczała, ale później wróciła do pracy w burdelu, jak gdyby nigdy nic, znowu daje klientom, jak gdyby to, co zdarzyło jej się z Sutezo, nigdy nie miało miejsca... Morał? Szmata zawsze pozostanie szmatą...
Pozdro

ocenił(a) film na 3
Bruce_Lee

O cholera, popłynąłeś z tymi wartościami. Nie jestem pewna, czy warto przekopywać się przez złoża zgnilizny moralnej i bardzo brutalnej przemocy, by odebrać to płytkie przesłanie. Ja na przykład ani razu nie pomyślałam o tym filmie jakoby miał coś za sobą nieść, ponieważ przesyt flaków, obrzydliwości i ciągłego darcia mordy zupełnie przysłania jakikolwiek przekaz.

ocenił(a) film na 9
idj95

Odkopałaś mój komentarz sprzed 10 lat ;)
Zwróciłem wówczas uwagę na jakąś choćby szczątkową fabułę filmu, podczas gdy wszyscy patrzyli tylko na gore. W przeciwieństwie do wielu potworków z obrzydliwościami ten film chociaż ma jakąś historię :)

ocenił(a) film na 8
Man_Behind_The_Sun

na mnie ten film(poza trzema scenami) nie zrobił dużego wrażenia ale warto było obejrzeć dla dobrych wątków dramatycznych,szczegulnie w pierwszej historii

ocenił(a) film na 10
Man_Behind_The_Sun

Dopiero dziś obejrzałem i aż się dziwię, że nie wpadłem na ten film wcześniej. Opowieść drugą pominę bo była owszem, dobra ale nieco mnie zawiodła. Może wina leży po stronie genialnej części pierwszej. Ta zaś jest w mojej opini perfekcyjna. Klimat, muzyka, aktorstwo, sceny gore, no może dźwięk trochę tandetny ale w kinie japońskiej extremy to raczej norma.
Scenę z bykami będę nieraz podawał jako przykład perfekcjonizmu zarówno w klimacie, charakteryzacji jak i samego efektu.
Cóż, za cz. 1 - 10/10, za cz. 2 - 9/10

ocenił(a) film na 8
Man_Behind_The_Sun

Długo zwlekałem z obejrzeniem tego filmu, ale nie żałuję że w końcu się udało. Obie historie są bardzo dobre, zwłaszcza pierwsza którą uważam za trochę lepszą. Jeden z moich ulubionych filmów tego typu.

kacal85

mógłby ktoś podpowiedzieć gdzie można obejrzeć ten film? przejrzałam internety, ale jakoś nie mogę się na niego natknąć...

ocenił(a) film na 8
4fiona4

Kiedyś znalazłem go na dark.warezie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones