PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=794466}
6,6 18 790
ocen
6,6 10 1 18790
5,1 11
ocen krytyków
Tolkien
powrót do forum filmu Tolkien

ciepło na serduchu

ocenił(a) film na 8

uwielbiam świat stworzony przez Tolkiena i zobrazowany przez Petera Jacksona. .. Tyle razy "odwiedzałam" Śródziemie, że bohaterowie, scenografia, krajobrazy, jeżyk elfów, muzyka, całokształt po prostu są mi bardzo znane i bliskie. Ktoś taki jak ja dostrzeże w filmie Tolkien wiele nawiązań, od których ciepło na serduchu. Do tego angielski klimat , ciekawa historia, geneza geniuszu. Tolkien to naprawdę bardzo dobry film dla fanów Władcy Pierścieni.

ocenił(a) film na 8
agad72

Lepiej bym tego nie ujął :- D :- )

agad72

Niestety film trochę rozczarował. Jednak nie wytrzymuje próby porównań z lekturą różnych biografii. Ale, aby skupić się na samym filmie, nie zajmujący. Prawdopodobnie zbyt mały wycinek życia opisano scenariuszem.

użytkownik usunięty
Treh

Dokładnie tak. Ten film jest tak naprawdę o niczym. Zwykła historia oparta na fragmentach z życia i tyle, takie romansidło po prostu. Brakowało głębszych nawiązań do jego późniejszej twórczości. Film jest po prostu nudny i nieciekawy. Spodziewałem się zupełnie czegoś innego. Zmarnowany temat.

ocenił(a) film na 7

No niestety muszę się zgodzić. Kompletnie nudna biografia tak ciekawego i genialnego człowieka. Jestem rozczarowana, bo czekałam na ten film i liczyłam chociaż na coś ciekawego. Wszystko tak po łebkach zrobione, bez emocji, niby wojna straszne rzeczy, a mnie to jakoś nie ruszyło. Te majaki w okopach były nawet fajne, ale bezsensu. Wątek romansowy był najgorszy, nudny i bez chemii. Ten wątek przyjaźni był fajny i początki kariery w Oksfordzie, ale to też po łebkach. Hoult jako Tolkien był spoko i w tym upatrywałam, sukcesu filmu, ale niestety scenarzysta sknocił sprawę i gościu nie miał co pograć. Ale pod koniec się wzruszyłam jak zaczął pisać "In the hole in the ground..." i wiadomo co dalej było :D
Może byli ograniczeni przez prawa autorskie i nie mogli się skupić na twórczości?

ocenił(a) film na 7
ewej

Przede wszystkim bardzo powierzchownie scenarzysta podszedł do tematu. Wiele wątków było uciętych tak jakby w połowie przez co kiepsko to rzutuje na odbiór całości. Tak jak napisałaś - ,,zrobione po łebkach".

Również jestem rozczarowany...

Choć przyznam, że kilka kwestii było wręcz magicznych, godnych zapamiętania. Zwłaszcza kwestia Geoffrey'a na temat miłości:

,,Gdy kogoś kochamy...
a on z różnych powodów
nie może tego odwzajemnić,
to bardzo bolesne.
Ale gdy poczytać poetów...
można doszukać się
w tej miłości swoistego piękna.
Jest paląca.
Potężna. Nigdy nie zbrukają jej
rzeczywistość ani... wyświechtanie.
Jest równie czysta i mocna dziś,
co w dniu jej narodzin."

ocenił(a) film na 8
agad72

ja właśnie nie wiem czy mi się ten film podobvał bo był dobry, czy bardziej z sentymentu do twórczości Tolkiena

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones