PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31575}

Towarzystwo wilków

The Company of Wolves
7,2 3 240
ocen
7,2 10 1 3240
8,2 4
oceny krytyków
Towarzystwo wilków
powrót do forum filmu Towarzystwo wilków

...i co z tego skoro film nie daje radości z oglądania. Jest monotonny, ciężki i męczący.
Nie chcę negować niczyich sympatii, dla osób lubiących szukać ukrytych znaczeń ten film to z pewnością duża rzecz, dla pozostałych już nie koniecznie. Jeszcze tylko bardzo ładna scenografia i jako taki klimat mogą się podobać ale niestety brakuje tu świeżości.

Polecam osobom lubiącym dowartościowywać się czytaniem między wierszami (często tego, czego tam wcale nie ma :p ...ale spoko, tutaj akurat jest i to sporo), również fanom baśniowych klimatów oraz tym desperacko poszukującym w filmach czegoś nowego.

Pozostałym odradzam.

ocenił(a) film na 7
Aiden_Vaine

Rzadko widziana tu przyzwoita wypowiedź, ale...

W pewien sposób sam sobie zaprzeczasz - piszesz, że film nie daje radości z oglądania a następnie znajdujesz jednak takich widzów, którym film może się podobać. Wszystko byłoby w porządku, gdybyś wyrażał się precyzyjniej: "film nie daje MI radości z oglądania". To nie jest akurat takie ważne, jak mój drugi zarzut: jakiej świeżości oczekiwałeś po produkcji sprzed niemal trzydziestu lat? Może nie zrozumiałem intencji. Tym bardziej mam nadzieję, że moje pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 6
kondor82

Napisałem że może się podobać klimat, nie film jako całość. A to, że komuś 'polecam' to nie musi wcale znaczyć, że im się będzie podobało, a na przykład że go docenią - to różnica.
Chciałem powiedzieć, że film nie daje frajdy i to podtrzymuję. I pewnie, że ktoś zaraz napisze że świetnie się przy nim bawił, przednia rozrywka etc. ale ja piszę w kontekście generalnych upodobań. Oczywiście to tylko moje zdanie ale, z jako takiego obycia z filmami i zorientowania w kwestiach pt. 'kto co lubi' wydłubałem takie właśnie wnioski.

Zresztą, nie łapmy się za słówka... lubi, doceni...
Podejdź do mojej wypowiedzi trochę bardziej elastycznie :) To nie recenzja ani też nikt mi za to nie płaci. Nie jestem też fanatycznym przeciwnikiem (ani, co oczywiste, fanatycznym miłośnikiem) tego filmu. To luźna opinia w której silę się na obiektywizm na tyle, na ile pozwalają mi moje prywatne gusta filmowe, a czasem także przekonania, o.

Co do świeżości, to data powstania filmu nie ma tu nic do rzeczy. M-Morderca (1931) jest, w mojej ocenie, o wiele bardziej świeży i nie tak ciężkostrawny jak Incepcja dla przykładu, czy tez wiele innych filmów współczesnych.
http://www.filmweb.pl/film/M+-+Morderca-1931-34707
Niektóre filmy ogląda się jednym tchem, a przez inne brnie się niczym przez jakieś zatęchłe bagnisko wyczekując tylko końca czy choćby odmiany. Towarzystwo Wilków zaliczam do tej drugiej kategorii.

Również pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
Aiden_Vaine

Od razu zaznaczę, że moim zamiarem nie jest obrażenie Ciebie a jedynie wyjaśnienie moich motywów.
Staram się podchodzić "elastycznie" do każdego człowieka, nigdy nikogo nie oceniam po okładce. Nie zmienia to jednak faktu, że takie ogólne wypowiedzi, które w domyśle, zaznaczam - w domyśle, są własnymi wnioskami autora sprawiają wrażenie, jakby autor zjadł wszystkie rozumy i uważał siebie za nie wiadomo jakiego fachowca od światowej kinematografii. Sęk w tym, że prawdopodobnie większość z nas to jedynie zwykli "oglądacze", więc silenie się na jakikolwiek obiektywizm mija się z celem. Twoja ocena zawsze będzie naznaczona emocjami, które towarzyszyły Ci podczas seansu.
Samą kwestię świeżości zostawmy. Widzę, że są marne szanse na osiągnięcie jakiegokolwiek porozumienia w tej kwestii, tym bardziej, że osobiście uważam, iż żadnej z baśni nie można nazwać przestarzałą czy niemodną (a tą uważam za dobrze zrealizowaną pod względem oddania atmosfery).
Jeszcze jedno - "dla osób lubiących szukać ukrytych znaczeń ten film to z pewnością duża rzecz". O to zdanie mi chodziło, gdy pisałem o "takich widzach, którym film może się podobać".

ocenił(a) film na 6
kondor82

Cóż, z pewnością nie jestem filmowym wyjadaczem. Ale biorąc pod uwagę, że większość filmwebowiczów to gimnazjalni analfabeci i/lub idioci, mogę bez żenady uważać swój poziom wiedzy, osądu i zdrowego rozsądku za relatywnie wysoki.
Jak to się mówi: "W świecie ślepców jednooki jest królem" :p
A jeśli mówię że staram się być obiektywny, to znaczy, że naprawdę się staram, a nie tylko piszę tak żeby podnieść wiarygodność swoich wypocin.
A Ty masz zamiar odnieść się jakoś bardziej do samego filmu czy tylko będziesz mi wytykał 'nieścisłości'? :D

ocenił(a) film na 7
Aiden_Vaine

Zacznę od tego, że moja ocena może być nieco "skażona", bo bardzo lubię opowieści fantastyczne.
Odnośnie samej oceny: podobał mi się klimat stworzony przez nieźle udekorowane studio, ciekawie została przedstawiona sama przemiana w wilkołaka a sam pomysł z umieszczeniem akcji w śnie młodej dziewczynki to wg mnie strzał w dziesiątkę. Tzw. "gra aktorska" była moim zdaniem odrobinę zbyt teatralna, ale to tylko moje zdanie.
W każdym razie wczoraj porównując wystawioną przeze mnie ocenę z innymi, przy podobnych gatunkowo pozycjach, doszedłem do wniosku, że tak czy siak 8/10 to troszkę za dużo.

ocenił(a) film na 10
Aiden_Vaine

"Polecam osobom lubiącym dowartościowywać się czytaniem między wierszami"
Nie wiem, czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale właśnie obraziłeś zapewne spore grono ludzi, którzy zwyczajnie lubią "dowartościowywać się (sic!) czytaniem między wierszami". Myślę, że sympatycy tego filmu (m.in. ja - dla mnie jest świetny!) nie potrzebują takich "dowartościowań". Warto jednak pisać swoje opinie tak, by szanować innych i nie wywyższać się ze względu na gust. Nie podoba się - OK, Twoja sprawa, masz prawo do takiej oceny.

Mnie ten film bardzo się podoba, ma kilka niedociągnięć, jak każdy, ale klimat, sceneria - rewelacja! mmmm :D

Aiden_Vaine

zgodzę się z Tobą, że film jest dla ludzi umiejących czytać między wierszami.
Oglądałam go kilka razy, to jeden z moich ulubionych filmów, może dlatego, ze kręcą mnie takie baśniowe, mroczne klimaty. Wszystko byłoby elegancko, gdyby nie to, ze tak na prawdę nie bardzo rozumiałam skąd i po co w filmie niektóre nietypowe sceny, symbole (jak ten o którym napisałeś - dziecko w jajku)musiałam więc szukać w necie ich wyjaśnienia . Dopiero po zapoznaniu się ich znaczeniem film zrozumiałam, wcześniej był dla mnie przepiękną estetycznie ale niezupełnie zrozumiałą opowieścią z dreszczykiem.

ocenił(a) film na 10
Aiden_Vaine

, klimat mogą się podobać ale niestety brakuje tu świeżości.,,

,,Polecam osobom lubiącym dowartościowywać się czytaniem między wierszami (często tego, czego tam wcale nie ma :p ...ale spoko, tutaj akurat jest i to sporo), również fanom baśniowych klimatów oraz tym desperacko poszukującym w filmach czegoś nowego.,,

Pierw piszesz, ze brakuje tutaj swiezosci, a potem polecasz ten film osobnom szukajacym czegos nowego ...


,,Cóż, z pewnością nie jestem filmowym wyjadaczem. Ale biorąc pod uwagę, że większość filmwebowiczów to gimnazjalni analfabeci i/lub idioci, mogę bez żenady uważać swój poziom wiedzy, osądu i zdrowego rozsądku za relatywnie wysoki.
Jak to się mówi: "W świecie ślepców jednooki jest królem" :p,,

... a tym juz wogole uswiadomiles mnie w przekonaniu, ze jestes idiota ...

ocenił(a) film na 6
aproxx

Przytaczasz moje słowa i dajesz do zrozumienia, że kompletnie nie łapiesz o co w nich chodzi, a potem nazywasz idiotą mnie...?
Nie żeby mnie obchodziło twoje zdanie...
Ja jednak wstydzilbym się cytować kogoś tnąc zdania w pół myśli, a potem strać się nieudolnie go obrażać używając jakieś pseudopolszczyzny.

I nie będę się tu z Tobą przekomarzać, więc jeśli nie masz zamiaru odnieść się do filmu to lepiej wogóle nie odpisuj.

ocenił(a) film na 10
Aiden_Vaine

Nie mam opchoty rozmawaic z osobami, ktore maja zbyt wygorowane mniemanie o sobie ... Juz w swoich komentarza dobitnie przekonales mnie, ze 2 lata temu ukonczyles gimnazjum i patrzysz z gory na tych, ktorzy w tym gimnazjum nadal sa ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones