żal

ostatnia wypowiedź: RENDI68
rade666 rade666
ocena: 3

powinni karać ludzi co takie filmy wymyślają

 • paulka865 paulka865

  Historia oparta jest na faktach. Więc nikt jej nie wymyślił. Wymyślone jest jedynie możliwe rozwiązanie zagadki. A i to nie tak do końca bo jedna z teorii mówi o czymś nadprzyrodzonym i niezwykłym.
  Jak dla mnie bardzo dobry film. POLECAM!

  • Aretus Aretus

   Film rowniez serdecznie polecam, Jeden z lepszych SF-horrorow w ostatnim czasie. Ale film nie opowiada hiostorii prawdziwej, nie jest oparty na faktach. Nie bylo takiej wyprawy zorganizowanej przez amerykanskich studentow, ktorzy zagineli pozniej w gorach Uralu. Natomiast do pomyslu na film tworcow zinspirowala prawdziwa historia wyprawy Diatlowa.

   • paulka865 paulka865

    Oczywiście również miałam na myśli prawdziwe zdarzenie. A to co widzieliśmy w filmie to próba wyjaśnienia tego co się stało. Pozdrawiam!:)

 • fasnEt_2 fasnEt_2
  ocena: 8

  Powinni karać takich jak Ty za takie tematy. Film bardzo przyzwoity, ciekawa historia z fajnym klimatem. Trzyma w napięciu do samego końca i w dodatku fajne zakończenie historii.

 • uln uln

  Film dla kretynów o czym świadczą wypowiedzi psychofanów tego gniota :-)

  • karakrytyka karakrytyka

   Podaję definicję, żeby każdy wiedział:
   "Psychofan" - pogardliwe określenie zwolennika określonego rodzaju (gatunku) filmowego, prawidłowo "fan" lub "miłośnik". Określenie "psychofan" używane jest zazwyczaj przez osobników określanych powszechnie mianem psychotrolli, o nieprzesadnie skomplikowanych parapiastowskich rysach twarzy, prymitywnej strukturze umysłowej, bardzo niskim wzroście, silnym owłosieniu i krępej budowie ciała, poruszających się zazwyczaj szybkimi ruchami pionowymi po klatkach schodowych osiedlowych wieżowców, ubranych w kaptury i w dresy. Ze względu na powszechny w tej grupie zanik wiązadeł łączących poszczególne części ich mózgów, psychotrolle dysponują słownictwem zawierającym od 10 do najwyżej 30-tu wyrazów. Z tego powodu wyartykułowanie rozbudowanej opinii lub recenzji (w tym filmowej) przekracza ich możliwości psychofizyczne. Dlatego też swoje opinie wyrażają najczęściej poprzez nieartykułowane dźwięki i odgłosy, mową ciała albo z zastosowaniem jednego lub kilku - ciągle powtarzanych - słów ze swojego ubogiego słownictwa. Poza tym, głównym, a czasami jedynym przejawem aktywności psychotrolli jest: 1) jedzenie, 2) trawienie, 3) spanie, 4)wydalanie i - rzadziej - 5) kopulowanie. Ze względu na specyficzny sposób bytowania i zachowania, psychotrolle są obiektem badań wielu gałęzi nauki. Niektórzy przedstawiciele nauk biologicznych twierdzą, że osobniki te, to - poszukiwane od dziesiątek lat - brakujące ogniwo w ewolucji człowieka. Do psychotrolli nie należy kierować jakichkolwiek argumentów o charakterze werbalnym, gdyż usiłowania takie z góry skazane są na niepowodzenie. Najbardziej agresywne z tych stworzeń, należy w miarę możliwości uśpić i przekazywać do ośrodków naukowych, jako wdzięczne obiekty testów i badań.

   • uln uln

    i ? :-)

  • rade666 rade666
   ocena: 3

   Coś w tym jest :)

 • Thomsky Thomsky
  ocena: 3

  chodzi tu też o pamięć tych ludzi. jeśli ktoś nie jest w stanie tego pojąć, widocznie brak mu jakiejkolwiek empatii.

  • rade666 rade666
   ocena: 3

   szacunek i pamięć dla tych ludzi musi być jednak to nie zmienia faktu,że film jest totalnym dnem

 • demson demson

  Szkoda że dopiero film łapie klimat po tym jak wchodzą do bunkru ,

 • RENDI68 RENDI68
  ocena: 8

  lekka przesada z tym karaniem, bo niby za co?
  Chyba ktoś tu nie oglądał od początku i nie czytał recenzji-film zrealizowany w oparciu o fakty .Faktem jest , że 1959 odbyła się Wyprawa Darłowa. Nie trzeba wielkiej filozofii aby wpisać w google frazę,,wyprawa Darłowa".
  Jak ktoś lubi brazylijskie tasiemce to niech nie ogląda horrorów, SF itp
  Film polecam 7/10

  • owsiakando owsiakando

   darłowa? do Darłowa to mozesz na wakacje synek pojechac.
   Igor Diatłow (Игорь Дятлов) - DIATŁOW A NIE DARŁOW
   a film calkiem ok ; )

   • RENDI68 RENDI68
    ocena: 8

    synek? dobre. zapraszam do okulisty.
    a nie pomyślałeś,że najprędzej ,,wdarła" mi się literówka????!!!!
    jedno w czym sie zgadzamy to to ,że film jest ok.

    • owsiakando owsiakando

     jeden h,trzeba bylo Cie poprawic ale wybaczam komus kto jest ze slaska ; )

     • RENDI68 RENDI68
      ocena: 8

      no coment ;p

 • sweet_sensations sweet_sensations

  A mi się osobiście film podobał, chociaż trochę nie przekonała mnie końcówka, za bardzo sci-fi jak dla mnie, co nie zmienia faktu, że sama historia jest naprawdę intrygująca (mówię o rzeczywistej wyprawie DIATŁOWA).

 • RENDI68 RENDI68
  ocena: 8

  lekka przesada z tym karaniem, bo niby za co?
  Chyba ktoś tu nie oglądał od początku i nie czytał recenzji-film zrealizowany w oparciu o fakty .Faktem jest , że 1959 odbyła się Wyprawa Diałtowa. Nie trzeba wielkiej filozofii aby wpisać w google frazę,,wyprawa Diałtowa".
  Jak ktoś lubi brazylijskie tasiemce to niech nie ogląda horrorów, SF itp
  Film polecam 7/10

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: