PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=989}
7,8 233 488
ocen
7,8 10 1 233488
7,8 37
ocen krytyków
Trainspotting
powrót do forum filmu Trainspotting

Nawet nawet ...

ocenił(a) film na 7

Moim subiektywnym zdaniem trochę lepszy od "Las Vegas Parano", momentami przynudza ale daje sporo do myślenia. Nie jest to jednak zbyt surowy film jeśli chodzi o heroinę.

ocenił(a) film na 10
szm007

Oprócz tego przynudzania, to masz racje ...

szm007

porównanie z Las Vegas wydaje mi sie być troche nie na miejscu !

ocenił(a) film na 10
temteges

Czemu ?

vince25xx

Bo tematy filmów są diametralnie różne, "parano" pokazuje lęki Ameryki początku lat 70 odbite w krzywym zwierciadle kwasu i innych dragów, a "trainspotting" pokazuje piekło heroinowego gów* i jego całego otoczenia zakończone dramatycznym wyzwoleniem się głównego bohatera spod wierzących go więzów.

ocenił(a) film na 7
szm007

Ja też daje 7/10, myślałam, że będzie troche lepszy, zdecydowanie wole Requiem dla snu!

jesse_b

Twój wybór! a moje zdane jest takie że Requiem to plastik, jeżeli postawi sie go obok takich klasyków jak Las Vegas czy Trainspotting

ocenił(a) film na 8
temteges

Trainspotting ma zabarwienie komediowe, a Requiem dla snu to wbijający w ziemie dramat.Filmy z zupełnie z innej beczki i chociaż traktują o tym samym temacie to nie ma sensu ich porównywać,bo to zupełnie inne gatunki filmowe.

ocenił(a) film na 7
Detoksynator

Oba filmy to dramaty i poruszają ten sam temat więc uważam, że jest sens w ich porównywaniu. Dla mnie Requiem dla snu było ciekawsze i pokazywało też inne uzależnienia, w końcu wyreżyserował go Darren Aronofsky, a to jeden z najlepszych reżyserów amerykańskiego kina niezależnego.

jesse_b

Żartujesz. Wątek narkotykowy w Requiem to taka smutna, plastikowa bajeczka dla grzecznych dziewczynek, żeby nie paliły trawy bo utną im rękę. Uważam, że Trainspotting wcale nie jest za mało surowy wobec heroiny - wręcz przeciwnie. Kilka scen w Trainspotting jest znacznie wymowniejsze niż cała antynarkotykowa propaganda razem wzięta. Oddaje też absurdy ćpuńskiego życia, które normalnego człowieka by nie cieszyły, ale ćpuna już tak ;) Do tego świetnie nakreślony rys "heroin scotland" - Irvine Welsh doskonale wiedział o czym pisze.

"Fear and loathing..." to zupełnie inna historia, inne czasy, inne narkotyki, jedyne co łączy te dwa filmy to tematyka używek. To bardzo dobry film, ale nie porównywałabym tych obrazów.

Fanom "Trainspotting" polecam "Withnail & I" - stosunkowo mało znany u nas klasyk, po prostu genialny.

ocenił(a) film na 10
malgorzata

Do "Trainspotting" porównywać można "Broken vessels" ("Ostra jazda"), jednak "Trainspotting jest o wiele lepszy.

ocenił(a) film na 9
jesse_b

Prostak.

ocenił(a) film na 9
szm007

Gdzie przynudza? Obejrzyj sobie American Pie - coś dla Ciebie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones