PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=989}
7,8 233 242
oceny
7,8 10 1 233242
7,8 36
ocen krytyków
Trainspotting
powrót do forum filmu Trainspotting

Ja wiem, że tak zawsze jest, że film nigdy nie będzie taki jak książka, no ale dajcie spokój! Świetna narracja, bo chwilami słowo słowo z książki, a z drugiej strony... tylko w tej narracji odwzorowanie wydaje się ok. Najbardziej mnie boli to uproszczenie - nie ma Drugiego, śmierć Matty'ego zostaje zamieniona w śmierć Tommy'ego, bo po co robić widzom mętlik w głowach, Dawn nie była córeczką Alison, ale kogo to obchodzi, nie? wyrzucenie postaci mieszkających w Londynie i Diane jako miłość Rentona? no błagam. :(

ocenił(a) film na 10
jasna_cholera

fakt, książka różni się od filmu, ale moim zdaniem film jest lepszy :DD szkoda tylko, że pominęli motyw tego typa z hospicjum (nie pamiętam jak się nazywał) bo był naprawdę fajny

ocenił(a) film na 6
kusik

Tak, wątek gościa z hospicjum i chemika był chyba jednym z lepszych w książce. No i ja nadal będę obstawać przy tym, że książka lepsza... może dlatego, że przeczytałam zanim obejrzałam film.. (?)

użytkownik usunięty
jasna_cholera

Rzeczywiście rozbieżność między książką a filmem jest spora, jak dla mnie to nawet trochę inna historia...Reżyser być może zainspirował się tylko postaciami, jakimiś strzępkami akcji a resztę zrobił po swojemu..

ocenił(a) film na 8
jasna_cholera

książka zdecydowanie lepsza, w filmie poplątano trochę i mocno okrojono wątki... szkoda, bo potencjał był gigantyczny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones