PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=708601}

Transformers: Ostatni Rycerz

Transformers: The Last Knight
5,8 55 644
oceny
5,8 10 1 55644
3,5 6
ocen krytyków
Transformers: Ostatni Rycerz
powrót do forum filmu Transformers: Ostatni Rycerz

Czy ten film jest po prostu tak zrealizowany czy to jakieś chochliki, które opanowały Multikino w moim mieście?

Chodzi o to, że co chwila zmieniał się format obrazu w trakcie seansu, raz jest dużym kwadratem uciętym po bokach, by za chwilę stać się niewielkim prostokątem pośrodku ekranu w zależności od sceny. Czy Wy również tak mieliście?

Jeśli tak, to odnoszę wrażenie, że film był zrealizowany z myślą o Imaksie i tam to działa (nie wiem, nigdy nie byłem), ale ktoś zapomniał go skonwertować do wersji dla zwykłych kin. Kojarzę, że Michael Bay mówił coś przed premierą o nowej technice, która pozwala widzowi bardziej poczuć emocje, może o to w tym chodziło, z tymże mnie np. te zmiany formatu strasznie irytowały i wyrzucały z rytmu.

Pauleta

Cholera u mnie było identycznie ;o

ocenił(a) film na 6
Pauleta

U mnie w Słupskim Multikinie też tak było - trochę irytujące.

Pauleta

Film został w ten sposób nakręcony z myślą o kinach IMAX. Podobnie było z częścią drugą i czwartą, ale zwykłe kina oraz Blu Ray dostawały wersję przygotowaną do jednego formatu obrazu. Tym razem to zlali i wszystkie kina dostały tę padaczkę.

ocenił(a) film na 3
Pauleta

W życiu nie widziałem czegoś takiego.
MASAKRA!
Słaby film i jeszcze skaczące formaty.
Chyba kogoś po....oliło i TO zdrowo!

ocenił(a) film na 4
permis

Dla mnie to skakanie jest super ,coś innego po nudnych czarnych pasach u góry i dołu które jest w 90% filmów

Danio31b

Czlowieku filmy w kinie nie maja pasow na dole i gorze to normalny format filmu tylko w domu na tv masz tak bo tv sa jeszce w formacie 16:9 produkowane.

Pauleta

W Cinema City też tak jest. Kompletny brak profesjonalizmu, przecież nie każdy ma możliwość oglądania w Imax...

użytkownik usunięty
Puchy11

inaczej sie nie da jak kreca kamerami imax, to by musieli caly film nagrac od nowa zwyklymi kamerami badzmy powazni, film od poczatku byl reklamowany imaxowo 3d

Niektóre ujęcia w Axe of Extinction też były kręcone Imaxem i nie było żadnych problemów z konwertowaniem na tradycyjny format. Tutaj ewidentnie popłynęli i pół filmu nakręcili zwykłymi kamerami. Nawet w tym trailerze jest to widoczne: https://www.youtube.com/watch?v=6Vtf0MszgP8.

A mogli kręcić dwiema kamerami naraz jak Tommy Wiseau

Nie trzeba od nowa wystarczy odpowiednio przgotowac fiolm i tyle , chociaz przyciac w odpowiednich miejscach, wszystko sie da jak sie chce.

ocenił(a) film na 3
Pauleta

U mnie tak nie było. :D

ocenił(a) film na 6
Bumblebee10

U mnie też było OK.

ocenił(a) film na 4
Aska77

Było, tylko nie zauważyliście. Tak ten film został nakręcony.

ocenił(a) film na 3
Pauleta

Zauważyłem to po pierwszych 10 minutach i wypatrywanie kolejnych przycięć obrazu stało się jedyną rozrywką podczas seansu.

Pauleta

Na wersjach dvd jest to samo z tym zmieniającym się obrazem .

ocenił(a) film na 6
scorpion6

zgadza się - u mnie na projektorze i wielkim ekranie też się ucieszyłem, że wreszcie obraz jest na cały ekran hahaha by po jakimś czasie znów się zmniejszyć.... hahaha

ocenił(a) film na 4
Pauleta

Dla mnie na ekranie TV to było super ,na pewno lepsze od nudnych czarnych pasów u góry i na dole które jest w 90% filmów.

ocenił(a) film na 7
Pauleta

Kurła, polaczki nie potrafią docenić sztuki filmowania. Doinformujcie się, że to nie obraz skacze i coś się popsuło, tylko taki był zamiar twórców, aby wywołać pewne emocje i wrażenie.
https://www.youtube.com/watch?v=SotdCmhFRQU&t=1s

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones