PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=442795}

Transformers: Zemsta upadłych

Transformers: Revenge of the Fallen
7,1 179 830
ocen
7,1 10 1 179830
4,9 16
ocen krytyków
Transformers: Zemsta upadłych
powrót do forum filmu Transformers: Zemsta upadłych

Nie chcę robić śmietnika z forum ale nurtuje mnie pewna kwestia, wróciłem właśnie z pokazu przedremierowego z kina sieci cinema city.
Czy na seansach na których byliście podczas szybkich akcji/walki transformersów - np jak jeden drugiemu w bezpośredniej potyczce dawał popalić to obraz też tak jakby się rozmazywał ? W zasadzie nie było widać co się dzieje, w pewnym monecie bodajże dwa razy kompletnie nie wiedziałem kto z kim się potyczkuje...
Druga sprawa to dźwięk, mianowicie na pierwszej części (jako porównanie) efekty dźwiękowe wgniotły mnie w fotel, a tutaj... totalna klapa - ciężki głos optimusa co prawda brzmiał bardzo efektownie ale reszta totalna porażka, roboty wydawały dzwięki jakby ważyły po 10 kg a nie 10 ton, podczas walki były jakieś stuki i puki o blachę zamiast totalna rozwałka z rozdźwiękiem głębokiego basu, pofatygowałem się nawet w połowie seansu wyjść oraz zapytać obsługę aby udali się do "magazynu" i spytali technika czy aby na pewno wszystko jest ok. Oczywiście moja interwencja nic nie pomogła.
Jak było u Was ?

ocenił(a) film na 4
AKU

Mialem podobne odczucia. Poza tym bardzo czesto niektore sceny byly "filmowane" zbyt blisko akcji, np. w scenach przemiany transformerow. Ciezko bylo zorientowac sie, co sie dzieje.

ocenił(a) film na 7
gadd

Pomijam już fakt, że były za blisko bo z tym się akurat zgodzę :)
Jasna sprawa, że nikt nie robi tutaj reklamy ;) ale przyznam szczerze, że zmartwiła mnie ta informacja, czyżby cinema city zrobiło lipę z dźwiękiem na przed premierze ?

ocenił(a) film na 9
AKU

Nie wiem jak w Cienemie, ale tam gdzie ja pracuje (Kinoplex/Helios Bielsko-Biala) to jestem cholernie zadowolony z naglosnienia i jakosci dzwieku :). Na Tranformerach rowniez sie zachwycilem, bo bylo tak jak mialo byc...

ocenił(a) film na 9
Shagohad

I bynajmniej nie robie tutaj zadnej reklamy, bo to forum nie jest od tego...

ocenił(a) film na 7
Shagohad

Pomijam już fakt, że były za blisko bo z tym się akurat zgodzę :)
Jasna sprawa, że nikt nie robi tutaj reklamy ;) ale przyznam szczerze, że zmartwiła mnie ta informacja, czyżby cinema city zrobiło lipę z dźwiękiem na przed premierze ?

ocenił(a) film na 6
AKU

Ja byłem w Cinema City na Terminatorze i też miałem wrażenie, że z dźwiękiem jest coś nie tak. Ciągle jakieś trzaski, stuki, trzeszczenie...

ocenił(a) film na 7
AKU

Problem jest natury technicznej obrazu w kinach. Nie filmu. Otóż im większy ekran tym potrzebny jest dłuższy czas danego ujęcia na ogarnięcie sceny. Niestety tak samo jak w 1 czy Quantum of Solace czy Batmana miałem wrażenie, że akcja jest chaotyczna, mało co widać itd. To wina szybkiego montażu. Bo w domu na dużo mniejszych ekranie wszystko jest perfekcyjne, idealne itd. Nowy Bond, który był dla mnie wielką jedną sieką, na ekranie TV był widowiskowy i znośny. W kinie nie wiadomo którą część ekranu ogarnąć, chyba, ze siedzi się z tyłu lub jest się przyzwyczajony to teledyskowych sekundowych ujęć. Ale to za mało, a jeszcze jak jest detal i szybki ruch to w kinie na dużym ekranie można nie nadążyć.


Inna sprawa, że niektóre Cinema City stoją na nie za wysokim poziomie. Np. na Bemowie w Wawie często są dziwne akcje skakania dźwięku czy w ogóle nieostrego obrazu, jakby niewidomy ustawiał projektor. Natknąłem się na to parę razy. W Arkadii zupełnie jest o poziom wyżej, dlatego mimo, że mam dalej tam zacząłem chodzić do kina. Nie wiem czemu tak jest, ale jest.

ocenił(a) film na 10
AKU

Ja zamierzam iśc w czwartek wieczorem do CC w Galerii Mokotów, to jak ktoś może to jutro(w sumie dzisiaj) napisze jak tam dzwięk na premierze.

ocenił(a) film na 3
jigi

Tam gdzie ja oglądałem było wszytko ok, dźwięk bardzo mocny, wyraźny z dobrym basem, obraz także soczysty, ujęcia walk też klarowne, także zapewniam Was że nie jest to wina filmu, co najwyżej kina.

ocenił(a) film na 6
AKU

Wrocław Arkady - obraz i dźwięk ok może troszkę za cicho było

ocenił(a) film na 7
picotto

Właśnie zassałem zwiastun w full hd, puściłem na moim sprzęcie muzycznym średniej klasy i efekt był powalający !!!!!

W TAKIM RAZIE CO TO BYŁA ZA SZMIRA W CINEMA CITY ?!!???!!!!!!

ocenił(a) film na 9
AKU

Nie wiem stary. Wspolczuje :(, by tak zrabac taki film, skoro bylo jak mowisz...

ocenił(a) film na 8
Shagohad

w tym roku byłem w Cinema City 2 razy, niestety na dźwięku zawiodłem się podwójnie, w jednym CC głośniki po prostu nie wyrabiały i zaczynały pierdzieć po czym miało się wrażenie że na chwilę padły a potem znowu normalnie grały, w każdym razie sceny gdzie powinien być ładny głęboki bas były do bani, w drugim CC było lepiej ale mimo wszystko nie było to to czego oczekiwałem, po prostu zawiodłem się na CC, dlatego od dłuższego czasu chodzę do Multikina, i nie chcę tu robić reklamy ale oglądając film w Multikinie czerpię pełną przyjemność z oglądania filmu bo dźwięk nie jest w żaden sposób zniekształcony
poza tym właśnie wróciłem z Multikina z Transformersów i dźwięk był świetny, bas nie pierdzi i nie ma innych kwiatków
nie wiem, może CC oszczędza na nagłośnieniu bądź też całej stronie technicznej, w każdym razie zrezygnowałem z CC na rzecz Multi

pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Dyzma

a właśnie, pierwsze Cinema City o którym pisałem jest w Warszawie w Promenadzie, drugie też w Warszawie ale w Galerii Mokotów

ocenił(a) film na 9
Dyzma

To u nas w Kinoplexie sa na tyle mocne glosniki, ze chodz bys chcial, to na sali pelnej ludzi nigdy nie wykorzystasz ich potencjalu, bo ludzie by Cie potem zabili :). Ostatnio na Terminatorze tak mielismy - ludzie sie skarzyli ze za glosno...

ocenił(a) film na 6
Shagohad

Oglądałem transformersów w Kinoplexie w bielsku i powiem szczerze, że liczyłem na lepszy dźwięk. Na wanted albo star treku często dźwięk robił na mnie większe wrażenie niż obraz a na transformers czułem pewien niedosyt. Może dlatego, że miałem duże oczekiwania co do filmu właśnie od strony dźwięku.

ocenił(a) film na 9
Joseph90

Mnie sie tam dzwiek bardzo podobal, ale tro juz z calej polski ludzie zglaszaja, ze nie bylo tak jak ma byc... wiec moze faktycznie film pod tym wzgledem zawodzi ??. A dopiero pozniej jaosc kina to maskuje, badz pogarsza ??<bezradny><mysli>

ocenił(a) film na 7
Dyzma

Ja również nie jestem zwolennikiem kina x czy kina y, jednak CC ostatnio daje nieźle "popalić" na seansach odnośne dźwięku (CC Toruń); bardzo negatywnie; Multikino chociażby Włocławek daje Moim zdaniem lepszy dźwięk podczas projekcji ...

AKU

Byłem na ok. 20 filmach w CC (w tym Tranformers 1) i nigdy czegoś takiego nie uświadczyłem. To mnie teraz zmartwiliście...
Mam nadzieje, ze to UIP nie zrobił świni CC (nienawidzą się) ;/

W których dokładnie kinach takie objawy były (na Transformers 2) ???

ocenił(a) film na 9
Kazioo

To chyba jednak wina kopii, badz filmu ... bo z calej Polski tu juz naplywaja skargi.. chociaz dla mnie u nas naprawde bylo bez zastrzezen. Jednak musze przyznac - w porownaniu z Terminatorem, to dzwiek gorzej wypada w Transformerach...

ocenił(a) film na 4
Shagohad

napływają skargi u was w Heliosie czy mówisz o Cinema-City?? Czy w ogóle..?

_morfeo_

Pisał w ogóle, bo jedna osoba narzekała na wychwalany przez niego Kinoplex.

ocenił(a) film na 9
Kazioo

Znaczy wychwalany. Po prostu nigdy sie nie zdarzylo tak, zeby glosniki nie wydalaly, czy psuly caly odbior filmu.

ocenił(a) film na 7
Kazioo

dzisiaj mam rezerwację na godz. 18. MULTIKINO więc nie omieszkam odpisać jak było na projekcji ... Pozdrawiam ... bojalekt

ocenił(a) film na 4
AKU

widze temat umarł a to ważna sprawa.. CZY KTOŚ DOŚWIADCZYŁ ROZMYTEGO OBRAZU W SZYBKICH AKCJACH W CINEMA - CITY ??? ;)

ocenił(a) film na 1
_morfeo_

tak i przez to oceniłem film na słaby :P bo przez pół filmu nie widac co było na ekrani i padaczki mozna było dostać ... myślalem że to wina filmu ale jak widze - kina :/

AKU

Dawno temu byłem w cinema-city na Quantum Of Solace gdzie dźwięk i obraz nie wbijały w fotel ale nurtowały. Później udałem się na film Księżna gdzie również było nie za ciekawie i od tego czasu chodzę do Katowickiego Heliosa i jestem bardzo zadowolony dźwięk i obraz są super. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 4
Jakebloom

no właśnie.. :( i takich opinii jest dużo... ja wybieram sie do Kinepolis w Poznaniu, to kino zbudowane nie przez Cinema-City, z certyfikatem THX wiec licze na to że może tam obędzie się bez przykrych niespodzianek z rozmazanym obrazem ...


a może ktoś był w kinepolis na Transformers 2 i ma ochote podzielić się wrażeniami? ;>

ocenił(a) film na 7
_morfeo_

O Kinepolis bym sie nie bał;) Byłem tam dopiero co na terminatorze i Star Treku i zarówno obraz jak i dźwięk doskonałe:-) Byłem też w multikinie ostatnio i wolę jednak Kinepolis;-) Jak napisałeś to kino z certyfikatem THX budowanie nie przez Cinema City. Po prostu Cinema je przejęło w pewnym momencie:) Nie sądzę by tam były jakieś przykre niespodzianki :P
Do zobaczenia o 20:30 :P

ocenił(a) film na 4
stfforek

niestety sie nie zobaczymy o 20.30, ja dopiero lece do Kinepolis w niedziele na 14.30, a mam do pokonania akwałek bo jakieś 120 km. ;) ale dzieki wielkei za info, troche mnie uspokoiłeś ;)

mam nadzieje że po seansie wrócisz tu i powiesz jak z jakością w sali nr. 6 ;)

AKU

Nie wiedziałem, że CC ma taką złą renomę w Polsce. Całe szczęście musieli to wziąć pod uwagę i budując nowe kina standard jest już na najwyższym poziomie. Widocznie teraz lepszy sprzęt montują, albo się jeszcze nie zdążył zużyć i dopiero będa mnie czekać jaja :P

ocenił(a) film na 8
Kazioo

byłem dzisiaj w Kinoplexie w Opolu i dźwięk też był jakiś taki cichy; obraz super, tylko ten dźwięk; w jedynce czy na innych filmach było jak zwykle - głośno, nie jak tym razem ;/

ocenił(a) film na 9
AKU

ja właśnie wróciłam z seansu w Heliosie i przyznam, że odczucia mam podobne. Co prawda z tymi rozmazywanymi scenami to jakoś nie zauważyłam ich, ale dźwięk... makabra. Za cicho, za mało efektów dźwiękowych.

Agniecha

właśnie wróciłem z seansu tak jak i u autora tematu zero jakiegokolwiek głębszego dźwięku sama po pierdółka leciała. Na moich komputerowych głośnikach 2.1 mam lepszy dźwięk niż przez te 2,5 godziny.

CO WAŻNE DODAM TEMAT O NAPISACH - takiego syfu jakie jest w kinach i za jakie się płaci (16 zł u mnie) to zdzierstwo połowy napisów to nie widać. Na jasnym tle a było go sporo to co 3 słowo starannie trzeba było się skupiać i rozumieć o co biega. Samo tłumaczenie też w większości kulało.


PS. Dla tych co widzieli - czy akcja na pustyni pod koniec filmu to nie ta sama sceneria co w jedynce gdzie był ten decepticon włażący w piach?

AKU

Byłem dzisiaj na Transformersach w Cinema City i obraz był swietny, żadnych zakłóceń, przeskoków i innych, odpowiednia głośność. Wszystko cacy ;)

Ja zawsze chodze do CC i tylko raz był problem z obrazem. Byłem niestety zmuszony iść do Heliosa (Star Trek) i nigdy więcej tam nie pójde: fotele cholernie nie wygodne, rzędy pładko ułożone i jak facet przede mna usiadł to g***o widziałem i musiałem się przesiąść, kiepskie oznaczenie foteli i niezbyt dobre nagłośnienie :/ W Multikinie nigdy nie byłem więc nie wiem jak tam jest...

ocenił(a) film na 4
Niewidzialny

dzieki za odpowiedz :) wybieram sie do CC Kinepolis ale te opinie o zrywającym sie dzwieku i nieostrych akcjach troche mnie zbily z tropu... dobrze ze nie we wszystkich CC jest ten problem.. czekam na kolejne opinie, w niedziele seans :D

ocenił(a) film na 7
_morfeo_

Byłem w KINEPOLIS w Poznaniu. Sala 6 i..
Obraz świetny, dźwięk bardzo głośny, chodzę często do kina i stwierdzę że dawno tak super nie było.. Ogólnie wzorowo:) Zero problemów:) Każdy efekt wciągałem nosem:)

ocenił(a) film na 4
stfforek

PODZIĘKOWAŁ !!!!!!!!! :D no stary, moj dzien jest duany dzieki Tobie :D masz jeden dobry uczynek wiecej na koncie pozdro !! :D

ocenił(a) film na 7
_morfeo_

Muszę zmienić zeznania.. Dźwięk po prostu zmiażdżył:) piękny efekt dźwięku przestrzennego, chyba najlepszy jaki słyszałem:) A bas było czuć tak że płuca drżały od fal dźwiękowych :P

ocenił(a) film na 4
stfforek

nie ma to jak THX :D rozumiem ze nie bylo problemów z n niewyraznymi szybkimi akcjami, mogles ooróznić który transformer dostaje w tyłek a który go w ten tyłek kopie? niedziela, 14.30 jazdeczkaaa ;P

ocenił(a) film na 10
AKU

Właśnie wróciłem z CC w GM sala nr6 i jak dla mnie dźwięk był bardzo, bardzo dobry.

ocenił(a) film na 9
AKU

Ja byłem w CC w Toruniu. Muszę powiedzieć, że jestem średnio zadowolony z dźwięku. Początek filmu, czyli wjazd gwiazdek był naprawdę świetny i prawdę mówiąc czekałem na to. Jednak po obejrzeniu całego filmu stwierdzam, że z dźwiękiem nie było najlepiej, ponieważ czasami było słychać trzaski i buczenie, a nie prawdziwy dźwięk.
Co do "widoczności" obrazu to powiem, że już po pierwszej cześci się tego spodziewałem. Obraz wymaga od oglądającego że tak powiem wprawnego oka i dużego pola widzenia. Każdy kto oglądał ten film, to widział wszystko. Mózg zarejestrował każdą obejrzaną scenę. Jako widzowie przyzwycziliśmy się do oglądania scen w najdrobniejszych szczegółach, bo tak twórcy filmów nam to wcześniej serwowali. Taki był ich zamiar. W tym przypadku jest jednak inaczej.

ocenił(a) film na 6
formarf4

Wie ktoś z Was jak to jest z tymi projektorami cyfrowymi? Mieszkam w Wawce i nie wiem czy na przykład Kino Praha pokazuje filmy w dobrej jakości kopiach cyfrowych czy tylko w ten sposób się reklamuje? I czy w końcu te filmy pokazywane na projektorach cyfrowych są zdecydowanie lepsze? Mam dylemat bo chciałbym się na te Transformery w końcu wybrać a wolałbym CC w Promenadzie ominąć:)

ocenił(a) film na 4
l_m_siewicz

jest różnica.. jak gdzieś Kazioo napisał standardowa taśma to zwykłe TV a cyfrowa kopia to full HD 50" ;)
jak juz wielokrotnie pisano nie ma cyfrowej kopii Transformers 2 w Polsce, UIP nie dał rady i jest kaszana :/ wiec jakość obrazu zależy teraz od stanu technicznego w poszczególnych kinach, od lampy, nagłośnienia itp...

AKU

ja miałem podobnie... w ogóle kiedy film się zaczął przez pierwszych kilkanaście sekund dzwięk był bardzo ściszony, a dopiero później zrobili go glosniej...ale był on za gruby i slabszy od jedynki :/

Fizzy

ja byłem w Cinama-City Wolność Częstochowa, sala nr 6...

dźwięk był poprostu znakomity!... jeszcze nigdy nie byłem na filmie z takim dźwiękiem... nie chcę spojler'ować, więc podam za przykład scenę, która jest w trailer'ach, Demolishor transformujący się i uderzający rękami w ziemię... prawie spadłem z fotela!^^

obraz był ok, ale w pewnych momentach jakby troszkę za mgłą, nieostry, zwłaszcza pod koniec filmu, w momentach finałowej walki.

użytkownik usunięty
AKU

No to trzeba było się wybrać do Multikina:) Zraziłam się do CinemaCity już dawno...

ocenił(a) film na 10
AKU

Hmm... byłem w CC w Grodzie Kopernika i jak dla mnie było spoko, dużo
lepiej niż na za głośnym Terminatorze.

ocenił(a) film na 10
AKU

Podobno w Cinema takie rzeczy się zdarzają:/ ja byłem w heliosie i jeżeli chodzi o dźwięk to wszystko było jak należy;) łącznie z głębokością niskich tonów, które prawie koszulkę wprawiały w drganie;)
Co do obrazu...może niektóre akcje rzeczywiście za blisko, ale mi obraz się nie rozmywał:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones