PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31470}

Tron we krwi

Kumonosu jô
7,9 21 373
oceny
7,9 10 1 21373
8,6 20
ocen krytyków
Tron we krwi
powrót do forum filmu Tron we krwi

Witam, niedługo przystępuje do ustnej matury z języka polskiego a mój temat dotyczy ekranizacji dzieł Wiliama Szekspira.
Moja polonistka jako przykład poleciła mi „Tron we Krwi” za co jej bardzo dziękuję gdyż uważam, że ten film jest bardzo dobry do przeprowadzenia analizy.
Muszę jednak wybrać drugą pozycję i tutaj nasuwa się moje pytanie.
Jaka ekranizacja była by najlepszym wyborem jako przykład w prezentacji?

Z początku zastanawiałem sie nad „Ran'em” także Kurosawy ale nie jestem do końca pewny czy warto opierać swoją pracę całkowicie na japońskiej kinematografii.

Tyle z mojej strony, z góry dziękuje za otrzymaną pomoc :)
Pozdrawiam.

wismerin

Jeśli ja miałabym polecać ekranizację Shakespeare'a, to zaczęłabym od "Tytusa Andronikusa" z Anthonym Hopkinsem, tytuł oryginalny to "Titus". Film niestety trudno dostać, nie mają go w wypożyczalniach, ale jak Ci zależy to znajdziesz - ja w końcu znalazłam ;) no a film jest rewelacyjny, nie wspominając o Hopkinsie oczywiście ;)

ocenił(a) film na 8
wismerin

Ran? - tu nie ma się nad czym zastanawiać - moim zdaniem jest to świetna ekranizacja
Ze swojej strony polecam "Tragedię Makbeta" Romana Polańskiego oraz współczesną wersję "Hamleta"(2000) w reżyserii Michael Almereyda. Ten drugi film nie jest rewelacyjny, ale moim zdaniem wart obejrzenia.

Pozdrowienia

wismerin

Od siebie mógłbym polecić "Romea i Julię" Baza Luhrmanna, bardzo oryginalne podejście do tematu.

ocenił(a) film na 8
NickError

Wielkie dzięki za propozycje. Juz dzisiaj wezmę się za opisywanie następnego filmu. :)

ocenił(a) film na 7
wismerin

Zdecydowanie "TRAGEDIA MAKBETA" Romana Polańskiego. Najlepsza adaptacja.
Także filmy Kennetha Branagha:
"WIELE HAŁASU O NIC",
"HAMLET",
"HENRYK V".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones