PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=712}

Truposz

Dead Man
7,6 43 749
ocen
7,6 10 1 43749
7,5 23
oceny krytyków
Truposz
powrót do forum filmu Truposz

Trzeba przyznać, że film w jakiś niewytłumaczalny sposób potrafi wciągnąć, jednak nie mam pojęcia, jakie niósł przesłanie, o którym niektóre osoby wspominały... Mógłby mi ktoś nieco pomóc i wyjaśnić ,,drugie oblicze'' tego dzieła? :)

ocenił(a) film na 4
Yukiteru

Nikt Ci nie odpowie, bo fani Jarmuscha sami nie wiedzą, o czym są jego filmy, a osoby postronne niezbyt je lubią. Dla mnie ten i inne jego produkcje to zabawa w kino.

ocenił(a) film na 10
Yukiteru

Ostatnio ktoś odpowiedział na mój wpis na forum. Przy okazji zobaczyłem Twój wpis.
Księgowy William Blake za sprawą Nobody'ego przeszedł do świata mistyki. Standardowy western ma w tle walkę dobra ze złem, u Jarmuscha jest zło reprezentowanego demonicznie przez Cole Wilsona, nie ma dobra, jest kultura wysoka w wydaniu mistycznym reprezentowana przez Nobody'ego i do której William Blake też złożył akces.
Не пройти мне ответом
Там где пулей вопрос.
William Blake dawał odpowiedzi metafizyczne przy pomocy kuli z rewolweru i znalazł ostateczną odpowiedź w podróży do śmierci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones