PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=869475}

Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan

Les Trois Mousquetaires: D'Artagnan
6,4 5 608
ocen
6,4 10 1 5608
5,9 11
ocen krytyków
Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan
powrót do forum filmu Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan

Czytając komentarze wybitnych recenzentów z tego forum odnoszę wrażenie, że wystarczy nakręcić film, w którym wszyscy są brudni, obszarpani, mają tłuste włosy, chodząc brodzą w rynsztokach, słońca nie ma i jest szaro i ponuro. I od razu zachwytom nie ma końca. Jakie to realistyczne, jakie prawdziwe, nareszcie bez tego lukru. Wybitne dzieło! Sami wybitni znawcy epoki Ludwika któregoś tam. Ludzie!!! To tylko film! I to film wybitnie rozrywkowy. Ma bawić, dawać rozrywkę, ma sprawić abyśmy dobrze się bawili i miło spędzili czas. I to miał także na myśli Dumas pisząc swoją książkę. A co do samego filmu. Faktycznie, że scenografia doskonała. Gra aktorów taka sobie, a właściwie to żaden z nich nic ciekawego nie pokazał. Postacie niewyraziste, nawet nie wiadomo za bardzo który to Portos, a który Aramis, a w książce są to postacie bardzo wyraziste. Dotyczy to także Milady. Oglądałem kilka wersji filmowych i chyba ten nie utkwi mi w pamięci tak jak film w reżyserii Lestera. Ale jak widać będą następne części i może coś się poprawi.

ocenił(a) film na 5
HansStedtke

Mi również się nie podoba. Ciężko przełknąć mi tak ogromne zmiany fabularne. Ale przede wszystkim zmiana charakteru opowieści. U Dumasa jest lekko i bardzo zabawnie. Wykastrowano to z jakiegokolwiek humoru. Jeden dowcip Atosa o kopaniu nogą i jedna zabawna przemowa króla, że nigdy nie stoi dwa razy w tym samym miejscu i koniec. Jedyne co mi się podobało to kreacja Ludwika XIII i może obraz Paryża. Jak dla mnie jedno wielkie rozczarowanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones