PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11223}

Trzej muszkieterowie

The Three Musketeers
6,9 16 821
ocen
6,9 10 1 16821
6,0 7
ocen krytyków
Trzej muszkieterowie
powrót do forum filmu Trzej muszkieterowie

W książce było podkreślone,że ma za silny charakter by targnąć się na swoje życie....W filmie nawet przekręcili jej imię...Nie nazywała się Sabina, tylko Anna de Bruille (jak poznała Atosa)... i skoczyła ze skały? Ta jej miłość z Atosem to już maksymalne naciągnięcie...Przecież w pewnym momencie oni chcieli się pozabijać... Milady była groźną zbrodniarką, a nie disneyowską księżniczką...
Daje filmowi bardzo naciągane 7... Pewnie gdybym nie czytała książki to bym lepiej oceniła ten film... Jest dobry jako film przygody...Stąd te 7... ale jako adaptacja to naprawdę kiepsko.. Z książką ma mało wspólnego...Tylko imiona głównych bohaterów

Zapomnieli o Buckinghamie, Ten zamach Richelieu na króla też nie wiem skąd wzięli...

Fajnie im za to wyszedł Portos i Aramis...

ocenił(a) film na 8
Opheliac89

A znasz jakąś naprawdę wierną adaptację filmową książki ?
To nie jest złośliwe pytanie tylko zupełnie poważne.
Mi do głowy przychodzi jedynie kilka ekranizacji polskich powieści.
I to w formie seriali.
"Lalka" "Kolumbowie" "Nad Niemnem".
A i tak coś trzeba było na potrzeby ekranizacji pozmieniać.
Akurat ta wersja muszkieterów mimo, że odbiega mocno od literackiego oryginału mi się podobała.
Oczywiście traktując ją z pewnym przymrużeniem oka.

nightgale

Jeśli chodzi o "Trzech Muszkieterów", to rzuć okiem na dylogię Richarda Lestera jeśli jej jeszcze nie widziałeś.
Lester potrafił się zdobyć na własne odczytanie powieści przy zachowaniu wierności fabularnej. U niego muszkieterowie bywają pocieszni, bywają nieudaczni - w którymś z wywiadów powiedział zresztą, że tak właśnie odczytywał powieść, widział w niej także słabości bohaterów a nie wyłącznie ich wspaniałość. Pokazał więc muszkieterów inaczej niż robiono to wcześniej wcześniej, nie kombinując z fabułą. Trafiają się w filmach sceny, których w powieści nie ma (pojedynek na lodzie, albo akcja odbijania Rocheforta), ale fabuła pozostaje wierna książce.
Dość często wymienia się filmy Lestera jako najlepszą ekranizację "Trzech muszkieterów" i nie jest to przypadek.
Od wierności fabule powieści Lester odszedł dopiero w trzecim filmie, w ekranizacji "Dwadzieścia lat później".

Opheliac89

hmm, sama nie wiem, czemu zmienili. może chcieli tym "wybielić" muszkieterów, żeby nie robić z nich katów (jak to było w oryginale). wprawdzie mieli dobry powód, by zabić milady, ale jednak grupa facetów wlekących przerażoną kobietę na egzekucję średnio by wypadła, w czasach poprawności politycznej dla niektórych mogłoby to być kontrowersyjne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones