PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1160}
7,7 47 118
ocen
7,7 10 1 47118
7,0 31
ocen krytyków
Trzy kolory: Biały
powrót do forum filmu Trzy kolory: Biały

Jedyne co ten film pokazuje to jak blisko od miłości do nienawiści. Zamachowski taka ciapa no, nie wiem może miał to tak zagrać bo kompletnie zdziwiła mnie interpretacja tej postaci przez tego aktora. Ciekawy pomysł, ale kompletnie mi nie pasowało do Kieślowskiego.

ocenił(a) film na 8
Charlie_M_

Większość ludzi była zawiedziona, że "kieślowski jak nie kieślowski", a tymczasem...czy nie o to w tym chodziło?

ocenił(a) film na 10
mgraab

Absolutnie nie jedynie to pokazuje, a w sumie zwłaszcza nie to. Bo o nienawiści tam nie ma. "To film o równości, a raczej o tym, że każdy tak na prawdę chce być bardziej równy"- to powiedział sam Kieślowski, jeśli chodzi o streszczenie, bo emocji w filmie jest dużo więcej, jak choćby ta, że zemsta nie przynosi ulgi, a bardziej pogłębia rozpacz. A zemsta wobec ukochanej osoby jest niemożliwa. Jeśli chodzi o Zmachowskiego- ciapę to tak, taki efekt był zamierzony. Nazywa się "Karol Karol" tak jak postać z Chaplinowskiego filmu "hubert hubert", cała stylizacja ma przywodzić na myśli właśnie Charliego Chaplina (w pierwszej scenie zbliżenie na wytarte buty). Nie traćcie wiary w Kieślowskiego, to mistrz i jest nim w każdym filmie ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones