PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1162}

Trzy kolory: Czerwony

Trois couleurs: Rouge
7,8 44 841
ocen
7,8 10 1 44841
6,9 21
ocen krytyków
Trzy kolory: Czerwony
powrót do forum filmu Trzy kolory: Czerwony

naprawde nie wiem dlaczego ten film nie dostal oscara , zobaczcie nagrody ktore dostal w samych stanach ,

ocenił(a) film na 10
Michal17

Jak to nie wiesz? Wiesz przecież. Bo nie było o: Żydach, gangsterce, Murzynach, Iraku itp. bo nie była to superprodukcja, ale polsko-francuskie kino psychologiczne.

Michal17

Nie wygrał bo musieli wyróżnić rodzimego Forresta Gumpa, zresztą zasłużenie. "Czerwony" jest doskonały, ale to i tak bardzo dużo, że nieamerykański film dostał aż 3 nominacje (reżyser, scenariusz, zdjęcia)

ocenił(a) film na 8
Jachu556

Ja myślę że za samą reżyserię mógł spokojnie dostać

Michal17

Doceniony został na pewno, gdyż jako jedyny nieamerykański film ma średnią 100/100 na metacritic. Tym bardziej dziwi brak oscara.

Michal17

nie dostał, bo dzisiaj prawie kazdy kinoman na swiecie wie o Pulp fiction, ale mało ktory wie o czerwonym kieslowskiego. Pulp fiction jest filmem legenda, koszulki, kubki, teksty uzywane w rozmowie. (whos zeb? Zeb is dead. itp) czerwony jest filmem dla koneserów, ale nie tak legendarnym jak PF

ocenił(a) film na 10
onet318

zed

Michal17

W Cannes przegrał z "pulp fiction" na C sam Tarantino stwierdzil że "Czerwonemu" się bardziej należało .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones