PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=814566}

Trzy kroki od siebie

Five Feet Apart
7,4 39 168
ocen
7,4 10 1 39168
4,6 10
ocen krytyków
Trzy kroki od siebie
powrót do forum filmu Trzy kroki od siebie

Znam trzy osoby cierpiące na ta chorobę. Żyją sobie całkiem nieźle. Denerwują mnie filmy/seriale przedstawiające osoby chore na muko jakby stali tuż nad grobem.

ocenił(a) film na 9
freya_1_1

Owszem, przez jakiś czas choroba nie musi dawać objawów i nie każdy chory przechodzi ją jednakowo. Są różne mutacje, a najgorsza del 508 w dwóch allelach jest najczęstszą spotykaną u rasy białej, dająca najwięcej objawów.
To, że znasz trzy osoby, z mukowiscydozą i żyją sobie całkiem nieźle, o niczym nie świadczy. Niestety w 80% przypadków muko wygląda tak jak przedstawiona w filmie, a nawet gorzej. W większości przypadków dzieci nie dożywają dorosłości. Widać jak powierzchownie znasz realia...
W Polsce żyje TYLKO około 1800 chorych z mukowiscydozą na cała populację, czyli ok 38 milionów i są to głównie dzieci.
A Twój komentarz o czym miał niby świadczyć?

eli_pe

Mój komentarz jest stad, ze nowotwory się przejadły, teraz robi się filmy z muko. Moi znajomi są w przedziale 30-40 lat. Leczą się od dziecka.

ocenił(a) film na 9
freya_1_1

Sprawdź ilu jest żyjących ludzi w Polsce w takim przedziale wiekowym, bo widzę, że ani filmu nie widziałaś/eś, ani nic nie wiesz o chorobie. I bardzo się cieszę, że Twoi znajomi dożyli takiego wieku i, że leczą się od dziecka. U wielu chorych terapia nie przynosi żadnego skutku. Nie rozumiem - zazdrościsz choroby, czy jak? Moi znajomi nie mieli tyle szczęścia. Bez odbioru.

freya_1_1

Może dla zdrowych osób jest ten film pokazany jak wygląda ta choroba, na czym polega itd.

ocenił(a) film na 5
freya_1_1

Znam osobiście matkę dwóch córek. obie już nie żyją. Zmarły z powodu mukowiscydozy. Jedna ok. 12 rż, druga gdzieś ok. 18. Straszna historia.

freya_1_1

To, że masz znajomych z mukowiscydozą, którzy przechodzą ją w miarę łagodnie (o czym świadczy ich zaawansowany wiek), nie znaczy, że jest to jakąś normą. W Polsce średnia wieku, w jakim umierają chorzy, to ok. 24 lata. Choroba ta rozwija się nierówno. Znałam osoby, które jeszcze kilka miesięcy temu wyglądały kwitnąco i nic nie wskazywało na to, że może im się gwałtownie pogorszyć, a jednak muko raz-dwa wrzuciła ich do wspomnianego przez Ciebie grobu. Nie wiem, skąd wniosek, że filmy o raku zostały zastąpione przez filmy o muko. Osobiście znam jeszcze tylko jeden o takiej tematyce, więc trudno mówić o jakimś nagłym wysypie "mukofilmów". Nie rozumiem, jak to możliwe, że środowisko osób z mukowiscydozą jest Ci bliskie, a tak słabo orientujesz się w zagadnieniach tego schorzenia i z taką lekkością, żeby nie powiedzieć lekceważeniem, podchodzisz do tematu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones