PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=161888}

Trzy pogrzeby Melquiadesa Estrady

The Three Burials of Melquiades Estrada
7,3 9 357
ocen
7,3 10 1 9357
7,3 6
ocen krytyków
Trzy pogrzeby Melquiadesa Estrady
powrót do forum filmu Trzy pogrzeby Melquiadesa Estrady

Kojarzy ktoś jak szli nad taka przepaścią i jeden z koni spadł, ta scena mi głęboko zapadła w pamięci i w sumie zastanawia mnie czy temu zwierzęciu nic się nie stało. Czasami pisze na końcu filmów, że zwierzęta nie ucierpiały...

JOANNA108

No co Ty?! to gumowy koń był....
Swoją drogą tylko 4/10?

ocenił(a) film na 7
ubersoldat

Oby bł gumowy czy jakiś inny nie ważne to mnie trochę przestraszyło, tak tylko 4/10 gwiazdek dałam filmowi, bo mi się nie spodobał. Nie był w moim typie... innym mógł się spodobać, mnie nie.

ocenił(a) film na 9
JOANNA108

Jakby to był prawdziwy koń, to byś już o tym usłyszał i to przed premierą.

ocenił(a) film na 7
KarolZet

Czy to tak trudno się domyślić, że odpowiedź kierujesz do kobiety... Ten koń bardzo realistycznie wyglądał jak leciał w przepaść :)

ocenił(a) film na 9
JOANNA108

Wybacz. Na forach czasem odruchowo pisze z męskimi końcówkami. A co się tyczy realizmu, to komuś zapewne dobrze zapłacono za to, żeby było tak realistycznie. ;-)

ocenił(a) film na 7
KarolZet

Zapewne :) Może to śmiesznie zabrzmi po przeczytaniu, ale z całego filmu ta scena mi najmocniej utkwiła...

ocenił(a) film na 9
JOANNA108

Mi najmocniej utkwiła scena końcowa. Litość i człowieczeństwo odmienionego strażnika, który odpokutował swoje winy i został "uwolniony".

ocenił(a) film na 7
KarolZet

A mnie trochę zawiodła tak nagle się ten film skończył, brakowało mi trochę w nim czegoś, żeby zamknąć tą historię, choć z drugiej strony takie niedopowiedzenie co się dalej z każdym z nich stało tez może być dobre. Muszę chyba jeszcze raz wrócić do tego filmu.

ocenił(a) film na 8
JOANNA108

Celem podróży był pogrzeb Melquiadesa, i ten się odbył.koniec.

ocenił(a) film na 8
JOANNA108

Koń jak koń, ale jaki problem mieli twórcy ze znalezieniem odpowiednich zwłok sobowtóra Cedillo (Melquiadesa) :P.

ocenił(a) film na 5
Gadzikk

Świetnie zagrał trupa. Genialna rola.

ocenił(a) film na 6
JOANNA108

Było na końcu napisane: "No animal was harmed in the making of this film".
A swoją drogą to dlaczego tylko o konie się martwisz? A kojoty to są ci obojętne? A fe! Szowinistka! :)

ocenił(a) film na 7
kociara_4

Nie sądziłam ,że ktoś tak bardzo przejmie się tym postem :) Ja już teraz zmieniam swoje zdanie na temat całości filmu, jest już dużo lepiej, chyba za 3 podejściem już film całkowicie pokocham i nie będę więcej zadawała takich głupich pytań :) A gdzie tam były jakieś kojoty, przepraszam?

ocenił(a) film na 6
JOANNA108

Strzelali chyba właśnie do kojotów.

ocenił(a) film na 7
kociara_4

Ok, ale żaden chyba nie ucierpiał :)

JOANNA108

Kojoty akurat ucierpiały.

ocenił(a) film na 7
JOANNA108

typowa kobieta,dopiero za 3 razem zrozumiała film

ocenił(a) film na 7
Thylakin

A Pan wybaczy, co post pana w ogóle znaczy? "Typowa" czyli jaka... :)

ocenił(a) film na 7
JOANNA108

mało inteligentna :)

JOANNA108

Przypominam że to Andrzej Wajda by pionierem zrzucania koni w przepaść (bodajże w Popiolach, podobno to by pomysl jego asystenta - Żulawskiego). Wtedy to byl na pewno żywy koń.
A "Andromeda znaczy śmierć"? z 1971 roku? http://www.filmweb.pl/film/Tajemnica+Andromedy-1971-31495
obrazki umierających zwierząt naprawdę zostają w pamięci i nawet Filmweb gdzies tam o tym pisze. Przypominam że nie bylo wtedy animatroniki itp. A koziolkujące konie w filmach wojennych, westernach itp?
Więc może wszystko jest OK, tylko widzowie zmiękli?

ocenił(a) film na 7
arnie_filmaniak

Serdecznie dziękuję za lekcję kinematografii. Wszystko jest OK? Ja nie sadziłam, że ten mój wątek będzie tak żywo rozwijany. A już tak poważnie, cóż poradzę, że przejmuje się losem zwierząt!

ocenił(a) film na 6
JOANNA108

ja z innej beczki... jakim cudem ten koń spadł "sam" skoro cała czwórka była do siebie przywiązana a on był "w środku"?:)

ocenił(a) film na 7
ZimnyJakLod

Czy aby na pewno byli przywiązani, może tylko tak luźno konie były ze sobą linami przypięte i koń się porostu wyplątał, czy coś w ten deseń innego się mogło wydarzyć. :) W każdym razie koń spadł i koniec, a w sumie to była kukła konia, chyba?

ocenił(a) film na 6
JOANNA108

Jasne, że kukła. Naprawdę było to widać, żadne żywe zwierze nie spadałoby w ten sposób, wbrew temu, co powiedział przedmówca budżet na pewno był stosunkowo skromny, co właśnie owa scena z koniem uwypukliła. Poza tym gdyby to faktycznie był żywy koń, to obrońcy praw zwierząt w gwiazdkowym kraju by rozerwali twórców na strzępy. Oczywiście nie jestem w żadnym wypadku za krzywdzeniem zwierząt w imię "dobrych efektów", ale takie praktyki obecnie są w zasadzie niespotykane. Co innego poza planem, zwierzęce gwiazdy wcale nie mają takiego lekkiego życia, ale przed kamerami włos z końskiego łba nie ma prawa spaść, o ile Cię to pocieszy;-)

ocenił(a) film na 5
JOANNA108

Scena ta, tak samo jak cała zabawa z gnijącymi zwłokami oraz niewytłumaczona dygresja o zabójstwie przypadkowego gościa, który zbiegiem okoliczności był kochankiem żony zabójcy, była smaczkiem dodanym w panice obrony ciekawości filmu, który był de facto niewypałem.

ocenił(a) film na 7
JOANNA108

Koń był prawdziwy, można o tym poczytać na zagranicznym portalu filmowym który zajmuje się stricte ciekawostkami kinowymi. Tak na marginesie, oprócz złamanej nogi i wybitego zęba ,nic mu się nie stało. Miał się dobrze do 2011 roku kiedy to poszedł na przmiał do rzeźni gdzie zrobiono z niego jakże pyszną koninę do hod - dogów.

ocenił(a) film na 7
Bokciu

Zakładając ten wątek w 2012 roku nie myślałam, że będzie on tak długo ciągnięty, zaczyna mnie to bawić.

ocenił(a) film na 7
JOANNA108

Nie dziwię się ,że Cię bawi skoro od samego początku był zabawny ,a raczej zadane pytanie o postać konia.

ocenił(a) film na 7
Bokciu

Lubie dopytywać o szczegóły i sama je w filmach odnajdywać. Wiem, że w "Wyjściu prze z sklep z pamiątkami" żadne słonie nie ucierpiały. Tym pytaniem chciałam dać do zrozumienia, że nie jest mi przez to obojętny los zwierząt w filmach.

ocenił(a) film na 7
JOANNA108

Ale jak Ty to sobie wyobrażasz ,że w filmie z 2005 roku stracoo tak po prostu konia na potrzeby filmu? Poza tym to nie jest produkcja rodem z kraju trzeciego świata tylko z cywilizowanego jakim jest USA.

ocenił(a) film na 8
JOANNA108

No to ja pociągnę do 2017...

ocenił(a) film na 7
bartje

:)

ocenił(a) film na 6
JOANNA108

Wajda kiedyś zepchnął konia w przepaść na potrzeby filmu więc nie zdziwiło by mnie to gdyby w tym filmie koń był prawdziwy. Byłęm w szoku jak o tym usłyszałem. Moim zdaniem to było barbarzyństwo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones