PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103959}

Trzynastka

Thirteen
6,7 36 410
ocen
6,7 10 1 36410
5,9 7
ocen krytyków
Trzynastka
powrót do forum filmu Trzynastka

Ogólnie do filmu się nie czepiam, bo bardzo mi się spodobał, ale mam wątpliwości jedynie co to trzynastek. Nie byłam w Ameryce, ale nie jestem pewna, aby tam dziewczyny w wieku 13 lat były takie jak te na filmach. Seks, narkotyki, imprezy, tatuaże, kolczyki itd. Może 15 czy 16, ale 13? Co o tym myślicie?

olivia970

Tak, to były trzynastolatki :).

użytkownik usunięty
olivia970

generalnie one w rzeczywistości miały wtedy 17/18 lat no a w filmie 13

ocenił(a) film na 9

Nie. Nikki Reed miała piętnaście lat ;).

olivia970

Owszem, trzynastki, i to nie tylko w Ameryce, bo w Polsce jest tak samo :/
Niestety, rzeczywistość jest okrutna ;>

ocenił(a) film na 9
FallenAngelXD

i niestety jest ich coraz więcej ;/

Deadispeaceful

Nikki i Vanessa mialy po 15 lat, glowna bohaterka 16 lat. Wlasciwie to zastanawialam sie czego dotyczyl tytul. Potem doszlam do wniosku, ze chodzi o wiek ;D Moze wygladaly troche za powaznie, ale to nie zmienia faktu, ze film byl swietny. Gra aktorska na poziomie, dobry przekaz i wspolczesna sytuacja, pokazana czarno na bialym. Wiele pokazuje i wiele uczy, przynajmniej w moim wypadku. Naprawde, film godny polecenia :P

ocenił(a) film na 8
mumia8888

Zgadzam się aktorki zbyt dojrzałe jak na 13 lat ale w filmie to już nie miało znaczenia.Przekaz był taki jaki powinien mieć i to się liczy.

ocenił(a) film na 8
olivia970

Inny kraj.Inna kultura.W ameryce nastolatki sa wyrosniete i sprawiaja wrazenie pelnoletnich.

podpalona

A skąd to wiesz?? Byłaś w Ameryce i miałaś styczność z takimi dziewczynami?

ocenił(a) film na 8
DaGaaaa_1714

A ogladasz Amerykanskie filmy? widzisz dziewczeta wygladajace na 17 lat a w rzeczywistosci maja 14. Jestem w Angli i uwierz mi,ze dziewczyny 18 letnie wygladaja na 30 - przyklad : http://img203.imageshack.us/i/zdjcieq.jpg/ dziewczyna po lewej ma 18 a wyglada na ? Poogladaj sobie programy przyuwaz,ze u nich ciaza w wieku 15 lat to codziennosc,nic nadzwyczajnego.Inne jedzenie,inna kultura. Zastanow sie zanim zaczniesz wytykac skad wiem etc bo tylko sie osmieszasz - ZNOWU.

podpalona

Fuck you bitch !!!

ocenił(a) film na 8
DaGaaaa_1714

Po raz kolejny pokazujesz na co stac Twoja glupote a nie Ciebie.

ocenił(a) film na 9
podpalona

No co :D odpisała krótko i na temat hehe

użytkownik usunięty
olivia970

Wiesz dzisiejsze trzynastolatki maja więcej tapety na twarzy niż nie jedna dorosła dziewczyna, więcej kolczyków, i wgl chcą się na sile zrobić na dorosłe, wiec to jak najbardziej realny obraz .

ocenił(a) film na 8

tzw. Stare-malutkie

ocenił(a) film na 6
olivia970

Wiesz, trzynastolatki takie były kilkanaście lat temu a teraz jest tylko gorzej. Ja sama wiem jaka byłam kiedy miałam 13 lat. Wtedy zaczyna się gimnazjum, papierosy, alkohol, seks... Jeszcze pamiętam jak jako dziecko wracałam zalana do domu. Okres palenia trawki, marzyłam o kolczyku w języku. W wieku 14 lat robiłam już rzeczy tak sprośne że aż nie chcę o tym mówić. Teraz z tego wyrosłam. Prawie każda dziewczyna to przeżywa. Więc uwierz, to były 13 latki. Zresztą wystarczy przypomnieć sobię Christiane F, która w wieku 13 czy tam 14 lat zaczęła ładować sobię heroinę.

ocenił(a) film na 9
olivia970

tak jak już tu ktoś napisał dziewczyny podczas nagrywania filmu miały 15 i 16 lat. naprawdę myślicie, że do takich ról ja te wzięliby 13-latki? weźmy chociaż taki film o licealistach jak "prom" grała tam Aimee Teegarden, która miała wtedy 22 lata a grała bodajże 16 czy 17- latkę. przecież nie wszyscy aktorzy mają tyle lat co grane przez nich postacie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones