PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103959}

Trzynastka

Thirteen
6,7 36 493
oceny
6,7 10 1 36493
5,9 7
ocen krytyków
Trzynastka
powrót do forum filmu Trzynastka

Nie wiem czy tworzył to geniusz czy totalny idiota.
Mam mieszane uczucia, powiem jednak że film mi się podobał choć był bardzo surrealistyczny. Moim zdaniem mógł to reżyserować geniusz z tego względu że na pozór film choć trzyma swoją ciągłość zdarzeń w każdym momencie jest inny. Można by powiedzieć że nawet czuje się ten podział na Akty. Sytuacja jest pokazana ze wszystkich stron czasem ostrzej czasem nie, aby widz mógł przyswoić coś z danej sytuacji. Sądzę że niektóre sceny zostały pokazane zbyt ostro, a postacie czasem są sztuczne jeżeli chodzi o zachowania, powiem więcej: moim zdaniem tak miało być. W jednym filmie (rodzinie gł. bohaterki) zostało zawartych wiele zachowań, a to że film wydaje się na pozór kiczowaty dla przeciętnego odbiorcy to zabieg zamierzony przynajmniej moim zdaniem. W tym filmie trzeba odkryć głębszy sens i nie patrzeć na ten "teatrzyk" dosłownie. To że ona miała tyle lat a film bardziej mówił o zachowaniu takiej i takiej co miała tyle lat to nie znaczy że to jest dosłownie, to tylko przykład, scenariusz i tyle. Może przesadne zachowania lecz prawdziwe, może to ostrzegać przed tym co się dzieje w tej chwili w wielu rodzinach, może opowiadać o tym jak społeczeństwo a właściwie grupa pseudo "przyjaciół" wykorzystuje drugą osobę, a ta głupia chce być taka jak starsza koleżanka by wzbudzić szacunek, po zabawie gdy zapatrzona koleżanka ma kłopot lub na skraju załamania, zostaje wyrzucona jak zabawka, jednym słowem wykorzystana... dla zabawy.
Natomiast jeśli reżyser chciał zrobić bajeczkę o ćpunce, dupodajce i głupiej nastce nie zawierających szczególnych treści to mu się udało...

Proponuje obejrzeć i ocenić samemu. Nie napisze tu że świetny czy że chała, napisze natomiast że sam dodaje go do ulubionych ale nie wystawie mu oceny ponieważ dalej nie wiem jaką mu wystawić... muszę chyba go obejrzeć jeszcze przynajmniej ze 3 razy...

Piszcie co myślicie na temat tego filmy. tylko się nie kłóćcie że ona jest za młoda a że takie nie dają czy dają itp. bo w tym filmie nie o to chodzi i to nie jest ważne.

Pozdrawiam

NightDrago

film byl bardzo dobry, realny w dzisiejszych czasach... jednak po zakonczeniu spodziewalam sie czegos innego,wiec troche jestem zawiedziona

ocenił(a) film na 3
NightDrago

Najbardziej w pamięci utkwiła mi jedna scena. Gdy ta koleżanka głównej bohaterki okazała się dilerką narkotyków i pojechała do murzyńskiej dzielnicy i tam sprzedawała czarnym dragi. To było dobre. Z kolei matka głównej bohaterki wydawała się wcale nie mądrzejsza od własnej córki. Przez cały film zastanawiałem się która jest głupsza, matka czy córka.

ocenił(a) film na 9
KGB_123

Mnie natomiast w pamięci najgłębiej siedzi widok jak matka obejmuje córkę (na samym końcu) i trzyma jej dłoń (tą, na której były sznyty) w swojej, spracowanej.
A ciekawi mnie, dlaczego uważasz matkę za niezbyt mądra. Rozwiń proszę.

NightDrago

znam kilka osób, które pasowałoby do tego filmu. wiek jak najbardziej się zgadza. podobna dziewczyna chodziła ze mną do gimnazjum a inna która w 100% pasuje jako taka Tracy to moja sąsiadka. jeśli chodzi o USA to tam są jeszcze bardziej popieprzeni ludzie, więc dla mnie film jak najbardziej realny. wystarczy się rozejrzeć takich 13-latek jest bardzo dużo.

użytkownik usunięty
NightDrago

Od nie dawna praktykuje w szkole podstawowej i uczę klasy 4-6, przedział wiekowy to 10-13 i jak porównuje do czasów gdy ja byłam w podstawówce to przeżyłam szok. I jak czasami jestem na lekcji w 6 klasie i patrze na te dziewczyny i przypomina mi się ten film. Lalki Barbie poszły do lamusa już dawno. Zastanawia mnie gdzie są rodzice tych dzieci i gdzie mają oczy....

ocenił(a) film na 8

Powiem tak, co do podstawówki to mnie dziwi że wgl. coś takiego w tej chwili się dzieje, gim? To już mniej ale dalej zaskakuje mnie to że dzieciaki próbują być jak starsi zazwyczaj z liceum choć nie zdają sobie sprawy z tego że oni dają zły przykład. Jak by takim dzieciakom wbić trochę do głowy... ale chyba się nie da.

użytkownik usunięty
NightDrago

Mnie film bardzo się podobał, oglądałam go kilka razy i za każdym razem odkrywałam coś nowego. Bardzo podobała mi się rola Nikki Red i wiele scen utkwiło mi w pamięci... Myślę że taki scenariusz jest bardzo realny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones