PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103959}

Trzynastka

Thirteen
6,7 36 479
ocen
6,7 10 1 36479
5,9 7
ocen krytyków
Trzynastka
powrót do forum filmu Trzynastka

POMOCY

ocenił(a) film na 8

Bardzo podobał mi się ten film. Mam 13 lat, naszczęście nie jestem w takiej sytuacji jaką pokazuję film. Jednak bardzo mi się on podobał, chętnie obejrzałbym podobne filmy. Czy znacie jakieś? Jeśli tak to napiszcie, byłabym bardzo wdzięczna :) Czekam i z góry dziękuję. POZDRAWIAM

ania_maziarek

Hmm
Nie oglądałam jeszcze Trzynastki.
Ale myślę, że "Requiem for a dream" może by ci się spodobało ;)

ocenił(a) film na 8
irresolute

Zdecydowanie mój ulubiony to Hip hip hora The ketchup effect zaczyna się też od 13 lat i jest świetny jak jeszcze macie inne to podajcie z przyjemnością obejrze ale narazie to są moje 2 ulubione pozdro :)

Kinomanka_18

"Requiem for a Dream" "My, dzieci z dworca Zoo" ... tyle narazie mi przychodzi do głwy, jak coś jeszcze sobie przypomne to napisze :)

aneczqa91

"my dzieci z dworca zoo" czytalam ksiazke
przessssrana :| polecam ksiazke bo mozna to wszystko lepiej przezyc

ocenił(a) film na 9
ania_maziarek

Polecam ci jeszcze "Kids" i "Kidulthood".... Zbliżona tematyka, myślę, że cie się spodoba...:D:D:D

ocenił(a) film na 8
florcia15

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Teraz ściągam Requiem for a dream :) Jeśli jeszcze coś się wam przypomni to piszcie ;*

ania_maziarek

Nie dawno ogglądałem Christiane F.-My dzieci z dworca ZOO jest świetny, po prostu wbija w fotel jak się patrzy na scene odwyku ufff POLECAM

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
ania_maziarek

"Havoc" (Spustoszenie). Podobny klimat, tylko bohaterki trochę starsze i troche bogatsze...

ef4

Polecam serdecznie "Przekleństwa Niewinności".
Co prawda nie jest to film o nałogach, itd., ale o problemach dojrzewania, zakazanych miłościach, rodziców z zasadami i wuecznej ucieczki przed tym wszystkim...
Polecam.

ocenił(a) film na 10
ania_maziarek

powinien ci sie spodobac She's Too Young.

ania_maziarek

Byłam takie jak one.
Niby było "cool" bo wszystko miałam w dupie,
ale już taka nie jestem

ocenił(a) film na 8
ania_maziarek

dziękuję, za wszystkie polecone filmy, zaczęłam oglądac "Requiem for a Dream" ale nie bardzo mi się spodobał, był taki monotonny i męczył mnie, więc w połowie przerwałam.

ania_maziarek

Obejżyj ten requiem do końca, warto. Jest na początku trochę maślaty ale mną osobiście wstrząsnął choć pierwszy raz oglądałam go w wieku chyba 16 lat . Trzynastka też mi się podobała jak miałam te ....14 lat czy ileś, podejmowałam jakieś próby identyfikacji z bohaterkami ale nie do tego stopnia, potem ten film znienawidziłam za to, że stał się źródłem inspiracji (mniej więcej chodziło o libacje itp) Teraz oglądam go z niesmakiem i służy mi raczej do określenia źródeł takich zachowań u ludzi (w drodze na wydział psychologii:)) Jako iż stwierdzam, że możesz mieć podobny gust do mnie, polecem ci ten requiem... możesz go poporstu nie przyswoić, moze sięgnij po niego za 2 lata... Mojego trzynastoletniego brata też nudzi a mną trzęsnie za każdym razem mimo iż raczej to nim coś trzesie, wiec wiesz...:) POlecam ci także gorąco Trainspotting,Fucking Amal, Biały Oleander, Human Traffic, także ten film o dziewicach co już ktoś wyżej proponował...coś Tam (..)Niewinności, książkę Dzieci z dworca Zoo i twórczość Barbary Rosiek (np.Kokaina), miałam kiedyś sporą kolekcję książek o takiej właśnie tematyce-nastolatki schodzące na dno, ale właśnie poszły won:) Hera moja miłość, Heroina, Joint, w ślepym zaułku wolności. Spróboj czytać książki bo rozwijają wyobraźnię;) Filmy też Oglądaj:)) Ale z głową, i pamiętaj-bierz to na dystans!!

ocenił(a) film na 8
figusia

Obejrzałam Requiem dla snu od początku od końca.. Sięgnęłam po niego za ledwie pół roku później, a poczułam niesamowitą różnicę. Oglądając film siedziałam 'jak wryta', a po skończeniu jeszcze przez długi czas nie mogłam dojść do siebie. Okropnie mną wstrząsnął. To było takie niesamowite uczucie... właśnie oglądając ten film, tak jak to napisałaś utożsamiałam się z bohaterami, wyobrażałam jakby to było... Ale na szczęście przeszło. Po prostu nie umiem opisać, co działo się ze mną przez te nie całe dwie godziny. Dziękuję za polecenie Requiem. Naprawdę coś niesamowitego

ocenił(a) film na 10
ania_maziarek

Moja historia była odrobinę podobna.
Weszłam do pokoju brata mając 11 lat. Akurat to oglądał i zerknęłam na ekran. Oczywiście nie rozumiałam jak można sobie wbijać igłę tu i tam.. Rozumiecie. 11 letnie dziecko.. 5 lat później , czyli jeszcze w tym roku w styczniu przypomniałam sobie o tym filmie i zobaczyłam go (i nareszcie zrozumiałam). Na początku nic tylko się tym rajcowali i wgl.. Rozwiązanie akcji następuję w ostatnich 20 czy 30 minutach.

ocenił(a) film na 9
ania_maziarek

Godny polecenia jest też film "Uczniowska balanga" ("Dazed and Confused"), chociaż jest zdecydowanie lżejszy, niż "Trzynastka". Obejmuje młodzież w przedziale ok. 14-18 lat, akcja dzieje się w roku 1976.

ocenił(a) film na 6
Szczepan

Polecam rowniez film "Candy" wlansnie go obejrzalam i naparwde fajny ^.^ rowneisz o narkotykach

Ayashi_2

tylko że w "Candy" bohaterowie są dorośli, co i tak nie zmienia faktu że daje do myślenia

Luu_2

Requiem dla snu dla snu to jeden lepszych filmów jakie widziałam.
Uważam, że r.d.snu zdecydowanie nie jest dla osób, które mają 13 lat. Ja obejrzałam go jak byłam już pełnoletnia i do dziś siedzi mi w pamięci.

ocenił(a) film na 9
xxxyyxx

Podobne filmy?...A może jeszcze 'Candy'.

Nadia15

''Urwany film '' z Sarą Paxton . świetny.

ania_maziarek

Requiem Dla Snu jest genialny. Tego filmu się nie zapomina.
Polecam również "Speak" ("Ucieczka w Milczenie").

ocenił(a) film na 6
ania_maziarek

Przejrzałem pobieżnie temat i chyba nikt tego tytułu nie rzucił ... " Melissa P " .

ania_maziarek

ja jeszcze dodam i powtórzę się :xD
-Ucieczka w milczenie
-przerwana lekcja muzyki
-kochałam anabell
-Keith
-szkoła uczuc
-Czarny balonik
-Koniecznie Engel&Joe ! Tylko że nigdzie nie moge go obczaić bo w polsce nie było premiery :-/ a jest super bo widziałam po niemiecku
-listy do Boga
-Nostalgia anioła
-Nastolatki, She's Too Young
-Francuzki dla poczatkujących
-Koniecznie Biały Oleander
-Dakota Skye
-paranoid park
-Mimowolnie
-Juno
-szesnastoletnia mama
-pręgi
-szansa na sukces
Może troszke odbiegłam od gatunku Trzynastki ale te filmy ogólnie poruszają takie problemy nastolatków jak ciąża, zabujstwo, samotność, miłość, patologia w domu...i takie tam..warto wg mnei przejrzeć :)

KaMiLA_xD_

aaa.i jeszcze XXY !
-Kwietniowe łzy...

użytkownik usunięty
ania_maziarek

galerianki
my dzieci z dworca zoo/.

- Foxfire z Angeliną Jolie
- Fucking Amal
- Mysterious skin
- tracey fragments
- ostra jazda - lecz o dorosłych
- Lost and Delirious
- Wackness

Niektóre może trochę odbiegają ale warto obejżeć.

ocenił(a) film na 8
ania_maziarek

witam
gratuluje w takim razie rodzicom oraz przede wszystkim Tobie, że nie zeszłaś na złą drogę autorko :) i oczywiscie aby tak było dalej, poniewaz nie zawsze zaczyna się taka historia w takim wieku, lecz najczesciej w młodym. Najwazniejsze jest by trzymać się odpowiedniego towarzystwa. Gdy przekroczysz już ten próg nastolatki i wkroczysz w tryb życia bardziej dojrzały to szansa na "stoczenie się" będzie coraz mniejsza :) Mam nadzieje ze wszystko bedzie w porządku.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

ocenił(a) film na 5
ania_maziarek

Film okej, może i dobry. Chociaż realia w nim pokazane są śmieszne. Trzynastolatki malujące się, uprawiające seks i ćpające. Może są przypadki, jasne oparta na faktach książka my dzieci z dworca zoo, podobny wiek, podobne zachowania. Lecz film mnie śmieszy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones