PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103959}

Trzynastka

Thirteen
6,7 36 493
oceny
6,7 10 1 36493
5,9 7
ocen krytyków
Trzynastka
powrót do forum filmu Trzynastka

Trzynastka

ocenił(a) film na 7

No no no. Jestem świeżo po obejrzeniu. Co moge powiedzieć?? Trudno jednoznacznie ocenić ten film. Początkowo razi strasznie swoim "luzem". Chodźi mi o ciągłe zmiany filtra kamery, raz jest czerowny raz żółty niekiedy nie ma go wogóle(pod koniec to sie sprawdza nadajac dramatycznośc akcjii). Jest też jedna rzecz która mnie wnerwia. Otoż film ten jest przynajmniej do połowy strasznie naiwny. Scenarzyści i reżyser mogli wydłużyć o te 15 minut film, dokładniej obrazując piewsze spotkana Tracy z nowymi koleżankami. Jej fascynacje nimi.To jest zdecydowanie najgorszy moment filmu. Zupełnie mnie nie przekonał. Inna sprawa to że w ameryce panuje odmienna kultura i poglądy. Ja mam siostre 12 letnią i wydaje mi się że ona jeszcze nie wie jak się "rozmnażać"(no może wie;), ale ja sam nie jestem skłonny wyczyniać takie rzeczy jak te dziewczyny a włąśni w tym roku skończyłem 18 i dobrym dzieciakiem raczej nie jestem). Natomiast tutaj widzimy zachowanie typowe dla Polskich 16-17 latek, być trendy, moda, sex, narkotyki, udawany luz i te klimaty. Film właśnie jest interesujący dlatego że porusza pewien dobry temat. Sam widze często jak mój brat przychodzi do domu z źrenicami wielkości talerzy,a rodzicie tego nie widzą. Postać matki. Niby stara sie aby było wszystko okej. Zwroććie uwagę że dobro materialne(które według niej zapewni dobra atmosferę w rodzinie---) a co jest najczęstszym błędem rodziców)przekłada nad dobro córki. Nie interesuje ją gdzie chadza(w pewnym stopniu tak, ale w filmie nadchodzi moment kiedy trzeba powiedzieć NIE, a matka jest sama zagubiona w tym całym syfie). Kuriozum równiez wydają sie sceny kiedy matka w chamski sposób nie zauważa zrajszonwaej córki(chodźby pamiętny wypad do kina). Nie mogę sie przyczepić do aktorstwa i montażu. Sa okej, ale nic super.
Reasumujac.Film nie jest dziełem wybitnym, nie jest nawet dziełem bardzo dobrym. Razi swoją pretensjonalnością i naiwnością. Ale mimo wszystko wolę obejrzec 1 taki film, niż 10 filmów Rambo. Aha co do końcówki. Ona ratuje kompletnie ten film. Jest mocna(taki mógłby być cały film) i od widza tylko zależy jak ją zinterpretuje.
Daje mocną 7.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones