PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=563188}

Tunel do piekła

Absentia
5,1 4 152
oceny
5,1 10 1 4152
Tunel do piekła
powrót do forum filmu Tunel do piekła

Kompletny brak logiki i konsekwencji.
Fabuła psychodeliczna. Już bardziej popapranego scenariusza nie można by było wymyślić.
Na początku dziwny ale intrygujący. Potem już tylko irytuje.
Szkoda czasu.
Ktoś dociekał skąd ciąża.
Jest wzmianka że ciężarna siostra kiedyś szukała odpowiedniego szpitala. Pewnie więc in vitro.

ocenił(a) film na 7
Adrianna1968

Jeśli ogląda się film dokładnie, można dojść do wniosku że policjant jest ojcem. Horror + popaprany scenariusz = sukces.

ocenił(a) film na 5
arkasatana

policjant ojcem? przecież było coś o tym, że dopiero co dała się namówić na randkę z nim

ocenił(a) film na 7
krasula_1

Przypuszczam że rozstali sie na jakiś czas po zaginięciu jej męża.

ocenił(a) film na 8
Adrianna1968

"Kompletny brak logiki i konsekwencji". - no faktycznie, ale gdzie?! "Fabuła psychodeliczna. Już bardziej popapranego scenariusza nie można by było wymyślić."- ogromny zarzut dla horroru! "Na początku dziwny ale intrygujący. Potem już tylko irytuje" ale czym irytuje? "Szkoda czasu" - a dlaczego? "Ktoś dociekał skąd ciąża." - a po co? przecież to horror a nie melodramat! a ktoś dociekał dlaczego jest białej rasy? dlaczego ma nadwagę? dlaczego jest w średnim wieku? "Jest wzmianka że ciężarna siostra kiedyś szukała odpowiedniego szpitala. Pewnie więc in vitro." - jeszcze raz pytam czy ten film ktoś oglądał po to by rozkminiać kto z kim zaszedł w ciąże i po co?. Droga Adrianna1968 - piszesz wolnym strumieniem świadomości co nie przysłuża się specjalnie w merytorycznej dyskusji na temat filmów. A tak w ogóle to film jest świetny - po pierwsze PRIMO - pomimo, że amerykańska współczesna produkcja - wyłamuje się z durnowatego schematu "slaszera" z bandą tepych nastolatków brutalnie rozpierdzielanych w filmowym widowiskowym gore które współczesnego widza grozy nudzi do kwadratu odkąt z "Piły" zrobiono krwawego tasiemca bez fabuły. Klimat super okraszony niepokojącą w tle muzyką i ABSOLUTNIE rewelacyjnymi zdjęciami - NIEZWYKŁA RZADKOŚĆ W FILMACH GROZY - do tego przyzwoita gra aktrów (aktorek) które dziięki bogu nie wyglądają jak Barbie w stylu horrorów "Droga bez powrotu" czy gorzej niż beznadziejnym "Reaktorze strachu" - i wreszcie - nie wytłumaczone zakończenie i brak happy endu - co jest obowiązkowym wymogiem każdego szanującego się horroru. Wiecie dlaczego nie ma wytłumaczenia - skąd, dokąd i dlaczego? To proste - bo tak jest po prostu straszniej! W końcu jak powiedział Alfred Hitchcock - "Najbardziej straszą zamknięte drzwi"

ocenił(a) film na 1
Sadam_filmweb

Drogi Sadamie
Wypowiem się krótko. Mam prawo do swojej opinii na temat filmu, jak i do jej formy. Tobie się podoba, mnie nie.
Jeśli chcesz krytykować, opiniować, rób to na temat filmu, a nie mojej wypowiedzi. Ja w każdym filmie potrzebuję logiki, potrzebuję spójności, (nawet jeśli jest to dziwny horror) i pozytywnego zakończenia, czy Ci się to podoba, czy nie. Ale to już Twoja prywatna sprawa i nic mi do niej, jak Tobie nic do moich gustów, nawet jeśli uznasz mnie za głupią i prymitywną..
"De gustibus non disputandum est"...
Z serdecznymi pozdrowieniami
Adrianna

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones