PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=839916}

Twierdza Szanghaj

Shang Hai Bao Lei
4,8 925
ocen
4,8 10 1 925
Twierdza Szanghaj
powrót do forum filmu Twierdza Szanghaj

Pierwsze wrażenie po obejżeniu zwiastuny. Znam to, widziałem to już w Dniu niepodległości. Uczucie to towarzyszyło mi przez cały film. Nawet pewne ujęcia wydawały się żywcem skopiowane. Niemniej to nie jest wada, da się to wytrzymać. Niestety film jest nudny. Uwielbiam filmy SF i potrafię znieść wiele ale to była droga przez mękę. Pomogła drzemka z kotem.

ocenił(a) film na 4
Rafal_Gratys

No jednak ten hejtowany Emmerich potrafi wpleść jakąś fabułę i postacie w swoją kosmiczną rozwałkę.
Tutaj wątki ludzkie to jakaś kpina z widza. Scena gdzie koleś wyznaje miłość lasce w której się buja przez SMS, ale nie udaje mu się bo nie ma zasięgu rozwalliła mnie totalnie XD śmiałem już z tego do końca.
Albo motyw z drugim strzałem super-działa które powoduje zapadnięcie się pod ziemię całego miasta gdzie 5 lat później wszystko jest odbudowane, a ulubiona knajpka głównego bohatera cudownie ocalała(wystarczyło pozamiatać)
Szkoda bo przecież chińczycy potrafią kręcić dobre film jak np Hero z Jetem Lee. Z kinem popcornowym im jednak nie wychodzi. Wystarczyło trochę dopracować fabułę, napisać lepsze dialogi, dać postaciom jakieś charaktery i już by było OK.

Rosjanom się ostatnio udało zrobić taki film, ale z humorem i w ich realiach - wyszedł b.dobry blockbuster Przyciąganie. Można? Można, czekam na polskie sajfaj od Vegi ;D

ocenił(a) film na 10
Rafal_Gratys

Koleś obejrzał zwiastun i ocenia film; no gratuluję. hahahaha

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones