PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11289}

Tylko dla orłów

Where Eagles Dare
7,7 28 793
oceny
7,7 10 1 28793
7,8 4
oceny krytyków
Tylko dla orłów
powrót do forum filmu Tylko dla orłów

Zdziwił mnie fakt że w filmie wystąpiłhelikopter (lądował na dziedzińcu zamku), ponieważ o ile mi wiadomo podczas II WWI nie było jeszcze helikopterów.
Czy ktoś może mi to wyjaśnić?

ocenił(a) film na 8
Pieczara666

W dodatku w filmie jest to amerykaśkiej produkcji (oblatany dopiero w 1946 roku) Bell H-13 Sioux. Był to pierwszy śmigłowiec przeznaczony do użytku cywilnego.

ocenił(a) film na 8
Pieczara666

byly. w ksiazce rowniez pojawia sie smiglowiec.

ocenił(a) film na 10
Pieczara666

w wikipedii znalazłem info : " Pierwszym śmigłowcem, który trafił do służby, był niemiecki Flettner Fl-282 – mała, dwumiejscowa maszyna obserwacyjna i łącznikowa, której prototyp oblatano w 1941, a do 1943 zbudowano ok. 20 sztuk. Początkowo stosowana w Kriegsmarine w ochronie konwojów, potem do współpracy z artylerią. Kolejnym typem wprowadzonym na wyposażenie był Sikorsky R-4 oblatany w styczniu 1942 roku, wyprodukowany na zlecenie US Navy w ilości 131 sztuk. W 1944 znalazły one zastosowanie w Birmie do ewakuacji zestrzelonych pilotów i w 1944 zastąpione zostały przez doskonalszy Sikorsky R-6."

Pieczara666

owszem wykorzystano amerykański śmigłowiec nieco "zniemczony", niemniej naziści mieli i używali w czasie wojny śmigłowce w niewielkiej ilości i w działaniach pomocniczych ale używali

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones