PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11289}

Tylko dla orłów

Where Eagles Dare
7,7 28 757
ocen
7,7 10 1 28757
7,8 4
oceny krytyków
Tylko dla orłów
powrót do forum filmu Tylko dla orłów

Mój boże, ale głupota. Nie wiem czy ludzie byli w tamtych czasach tacy głupi, że im się takie filmy kręciło, czy branża filmowa stała na tak niskim poziomie. Pomijając efekty, które siłą rzeczy są jakie są to natłok nieścisłości, naiwności i absurdów jest dosłownie przytłaczający. Rozumiem, że tak wysoka ocena na stronce jest podyktowana tym, że oceniający oglądali ten film ponad 30 lat temu i oceniają go z tej perspektywy. Chociaż z drugiej strony i wtedy kręcono porządne filmy wojenne => "Most na Renie", więc skąd ta ocena?

ocenił(a) film na 9
grd1

Skąd ocena? Bo film może być głupi, ale dobry, proste.

ocenił(a) film na 2
rozkminator

Bo mi się strasznie nie podobał i napisałem dlaczego (bez wdawania się w szczegóły). Nie wiem czy oglądałeś wspomniany przeze mnie "Most na Renie" (praktycznie równolatek tego tutaj), ale to jest właśnie dobry film wojenny.

ocenił(a) film na 9
grd1

Nie widziałem niestety, ale dzięki za podpowiedź, bo kino wojenne lubię.

"Tylko Dla Orłów" to tak jak "Działa Navarony" ówczesny odpowiednik dzisiejszego blockbustera czy filmu z Rambo w latach 80tych - nie ma co oczekiwać realizmu czy generalskich szachrajstw w sztabie; stylistyka filmu wojennego tak jak western była wtedy po prostu popularna i nie wszyscy reżyserzy i scenarzyści mieli na celu tworzyć filmy typu "Szeregowiec Ryan" z tzw. "przesłaniem" - czasem chodziło tylko o przyjemną rozwałkę, jak w Orłach, Działach czy Parszywej Dwunastce.

Rozumiem nerdów narzekających na detale typu pomylone odznaczenia na mundurach i inne, ale nie podzielam ich zniesmaczenia :P

ocenił(a) film na 2
rozkminator

Mało znany, ale wg mnie bardzo dobry film, w ogóle nie czuć, że ma aż tyle lat.

"Parszywą dwunastkę" jakoś strawiłem, chociaż z części na część coraz trudniej. "Działa Navarony" oglądałem jako dzieciak i jeśli oceniłem to raczej z perspektywy tamtych lat. Mi akurat takie detale jak odznaczenia itp to mało przeszkadzają, bo aż tak się na tym nie znam, ale wybuchające miasto po podłożeniu ładunku w jednej szopie już bardziej. Ale tak jak napisałeś - film jest głupi, a takich nie lubię. Jak mam pooglądać tępą rozwałkę to wolę "X-mena" ;)

ocenił(a) film na 8
grd1

Już głupszych filmów jak X-meny, Transformersy, Avatary, Iron Meny itp., to w życiu ni produkowano.

ocenił(a) film na 2
24o455

Produkowano. Choćby "Parszywą dwunastkę" gdzie wysyła się na niemieckie tyły czarnucha w niemieckim mundurze :D Nie wiem co autor miał na myśli :D

grd1

Wtedy i dziś kręcono filmy poważne i lekkie. Transformers sczególnie ostatnia część jest pełniejsza od absurdów, dziur logicnzych itp. więc nie wiem skąd wziąłeś pomysł, że w tamtych czasach filmy były głupie.

ocenił(a) film na 2
KLAssurbanipal

Bo większość superprodukcji, które kręcono w tamtych czasach jest jednak mocno absurdalna. Oczywiście, że Transformersy jak i inne filmy oparte na komiksach są głupie i nielogiczne, ale przynajmniej nadrabiają efektami.

grd1

W tamtych czasach efekty były bardziej doceniane. Dziś w trudniejszych scenach korzysta się głównie z komputera, wtedy ze scenografii i kaskaderów co jest trudniejsze w wykoaniu i cięższe do zamaskowania. Nie zgodzę się, że wtedy superprodukcje były naiwne i głupie np. filmy Lumeta, Ojciech Chrzestny 1 i 2, Łowca Jeleni, Brudny Harry itp.

ocenił(a) film na 2
KLAssurbanipal

To, że się korzysta z komputera to mi akurat nie przeszkadza. Ale co do reszty to muszę Ci tutaj przyznać rację. Nie patrzyłem na te filmy jako na filmy z tamtych czasów :) Przekonałeś mnie. Aczkolwiek taki "Tylko dla orłów" reprezentuje dla mnie poziom współczesnych "Niezniszczalnych".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones