PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650619}

Tylko kochankowie przeżyją

Only Lovers Left Alive
7,2 73 460
ocen
7,2 10 1 73460
7,5 33
oceny krytyków
Tylko kochankowie przeżyją
powrót do forum filmu Tylko kochankowie przeżyją

Zkończenie

użytkownik usunięty

Czy tylko mnie naszły takie przemyślenia odnośnie zakończenia? Odnosząc się do tytułu tylko
kochankowie mają przeżyć, ale tu się nasuwa pytanie którzy? Po tym jak Adam i Eve odeszli od
umierającego Marlowe to wspomnieli o teorii kwantowej po czym zamienili tamtych dwoje w
wampiry. Stworzyli nowych siebie, nowych kochanków. Pytanie czy ich krew również była skażona i
para głównych bohaterów ma skończyć jak Marlowe, a tamtych dwoje będzie ostatnimi żywymi
kochankami i do nich odnosi się tytuł. Jak sądzicie? Ja właśnie tak tłumaczę sobie urwane
zakończenie. Ładnie brzmi jak się je połączy z tytułem :)

ocenił(a) film na 9

Ciekawa interpretacja, ale wątpię.
1. Poprawnie przetłumaczony tytuł to coś w stylu "JEDYNI kochankowie pozostawieni przy życiu". Wampiry ludzi nazywają "zombi", więc nie sądzę, że odnosi się to do tej pary z końca filmu.
2. A to nie jest tak, że wampiry, które pragną się posilić człowiekiem (co ewidentnie zamierzają A i E na końcu) po prostu zabijają ofiarę? Jak dla mnie mało prawdopodobne jest, że zmienili tę parkę w stworzenia nocy.
3. Z tą krwią to było tak, że personel szpitalny skaził krew, którą następnie wydawał wampirom. Później bidaki kończyły tak jak Marlowe. W ludzkich żyłach nie płynęła skażona krew. :)

Pozdrowionka. :)

PotC_Fan

A mi się wydaje, że część ludzi (pewnie większość) też miała skażoną krew - narkotyki, papierosy, śmieciowe żarcie i powietrze, choroby... Kiedy Ava "wypiła" Iana było jej niedobrze, ale to młoda wampirzyca i nie zaszkodziło jej to tak jak staremu i schorowanemu już wampirowi jak Marlowe. Kiedy Eve zaproponowała, żeby przemienić parkę Adam opowiedział: "How romantic of you". Czy to nie brzmiało jak sarkazm? ;)
W każdym razie, ciekawa interpretacja, TheSuperSzatan.

ocenił(a) film na 7

obejrzałam właśnie film. Mam zupełnie inne przemyslenie. Teoria kwantowa dotyczyła ich, czyli jak byli z dala to "żyli" i nie mieli żadnych problemów zdrowotnych. od momentu powrotu do siebie, dzieją się same dziwne i złe rzeczy czego finał widzimy w Maroku, gdzie "zdychają" i ledwo "żyją"... chyba.

ocenił(a) film na 10
peirsol

Przyznam, że bardzo intrygująca interpretacja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones