PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650619}

Tylko kochankowie przeżyją

Only Lovers Left Alive
7,2 73 484
oceny
7,2 10 1 73484
7,5 33
oceny krytyków
Tylko kochankowie przeżyją
powrót do forum filmu Tylko kochankowie przeżyją

drewniana kula

ocenił(a) film na 10

muszę się przyznać, że chyba nie oglądałam filmu zbyt uważnie, czy ktoś wyjaśni dlaczego kula jest drewniana?
I dlaczego grupa krwi wampirów to akurat 0Rh- ?

ocenił(a) film na 10
micha2996

Kula jest drewniana, bo jak wiadomo tylko drewniany kołek wbity w serce może zabić wampira. A wampiry wybierają grupę 0Rh-, ponieważ jest ona po prostu najlepsza ;)

użytkownik usunięty
Mforever

podejrzewam że z krwią to chodzi o to, że jest ona najrzadsza. Poza tym, tak biologicznie erytrocyty nie mają na sobie żadnych antygenów, więc wydawać by się mogło że jest ona "najczystsza", zwłaszcza że od lekarza, czyli jest pozbawiona osocza, tzw. "pure shit" jak to mówi Adam ;d

ocenił(a) film na 6

0 Rh− chyba nie chodzi o to że jest najrzadsza ale zwyczajnie uniwersalną, można ją przetoczyć każdej osobie, w tym wypadu może ją wypić każdy wampir.
Choć w ich przypadku może i chodziłoby o najrzadszą bo wiele mieli ze snobów.
Uwielbiam Jarmuscha ale film mnie rozczarował pomimo, że role znakomicie dopasowane i odegrane jednak gdyby nie klimat i znakomita muza dałabym jeszcze niższą ocenę. Żaden film tego mistrza nie oceniłam tak nisko.
A może klimat mi się udzielił i mam tak samo zblazowany nastrój jak oni...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones