PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=459593}

Tylko tydzień

One Week
6,8 3 265
ocen
6,8 10 1 3265
Tylko tydzień
powrót do forum filmu Tylko tydzień

Film przepiękny!

ocenił(a) film na 10

Ścieżka dźwiękowa idealnie wpasowana, nie dość, że film genialny to jeszcze muzyka świetnie
dobrana.
Mimo, że film raczej z gatunku tych bardziej poważnych, nie zabrakło w nim zabawności(nie wiem
czy to poprawne sformułowanie, ale raczej będziecie wiedzieć o co mi chodzi :))
Powiem szczerze, że po obejrzeniu trailera nie byłem zbyt dobrze nastawiony do tego filmu, w
ogóle do tej tematyki, wydawało mi się, że już nieraz widziałem tego typu rzeczy, choroba > płacz
> śmierć niby prawdziwe, ale jednak nudne(?). Jednak nie! z tym filmem jest zupełnie inaczej,
odbiega on zdecydowanie od innych suchych produkcji gdzie chodzi tylko i wyłącznie o miłość i
szczęście drugiej osoby(czyt. partner(a/ki) bo spójrzmy sobie w oczy i powiedzmy szczerze, to już
się dawno nam wszystkim znudziło.
Film bardzo mnie poruszył, dał dużo do myślenia, dosłownie mówiąc trafił do mnie. Może i nie
jestem jakimś wielkim krytykiem filmowym, ani nie zajmuję się tym profesjonalnie, ale wydaje mi
się, że umiem odróżnić kicz od czegoś naprawdę dobrego. Z tego co czytałem tutaj to dla
niektórych film nudny, zbyt ogólny, nieciekawy, mający rozpoczęcie a nie mający sprecyzowanego
końca (od A do Z). No bo przecież kto normalny zostawiłby wszystko (a przede wszystkim nie
poszedł się leczyć) i wyjechał na motorku żeby zwiedzić połowę kraju? Niby nikt normalny. Film
naprawdę daje dużo do myślenia. Koniec mnie rozłożył na łopatki, a do tego na końcu to co
powiedział narrator...:
"W rzadkich chwilach jasności, gdy świat nabiera sensu.
Rozpaczliwie starasz się je zatrzymać. To szalupy, które dają ratunek w mrocznych czasach, gdy
nie da się pojąć niezrozumiałego ogromu i natury życia.
Rodzi się pytanie co byście zrobili gdyby został wam dzień, tydzień, albo miesiąc życia.
Na jaką szalupę byście wskoczyli,
jaki sekret zdradzili,
na jaki koncert poszli,
komu wyznali miłość,
jakie marzenie spełnili,
w jakie egzotyczne miejsce polecieli na kawę,
jaką książkę napisali...?"
No po prostu miazga!
Bardzo polecam wszystkim niezdecydowanym, film (jak dla mnie) jest przepiękny, dałem 10/10
bo jeszcze nigdy nie widziałem tak dobrej produkcji.
A! I pragnę wam przypomnieć, że to są tylko moje odczucia, moje zdanie, jeżeli macie inne -
wyraźcie je, ale proszę nie obrażajcie.
Ps.: To jak Josh odegrał tę rolę - nie do opisania!!!

ocenił(a) film na 9
czlopak

Mnie również zachwycił ten film. Ma w sobie ta magie wypraw w nieznane.
Rzeczywiście cytat na koniec daje dużo do myślenia, a dzięki muzyce łatwiej zatopić się w tym filmie.

Zawsze zastanawia mnie pojęcie samolubności osób bliskich. To jak narzeczona ciągle nakazywała mu powrót do domu zarzucając samolubność, którą to ona (wg mnie oczywiście) emanowała. Jak można mówić o miłości, jeśli zakazuje się ukochanemu spełniana marzeń nie zwracając uwagi na jego odczucia/ potrzeby, a tylko na to, co jest racjonalne?
Jestem ciekawa jak Wy to widzicie
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
izek133

Odpisuje po 3 latach, ale dokładnie tak jak Ty, trzeba sie szanować i pozwalać drugiej połowie na spełnianie zachcianek, pasjii, marzeń, nie wolno nikogo ograniczać, a tutaj niedoszła małżonka to robiła.. Na jego miejscu postąpiłbym identycznie. Moja mama tydz temu zmarła, pół roku odkad wykryto raka, dzielnie sie leczyła, walczyła. Ja jednak miałbym gdzies leczenie, korzystał bym z ost chwil życia w 100%

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones