PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836204}

Tylko

Only
4,8 1 467
ocen
4,8 10 1 1467
Tylko
powrót do forum filmu Tylko

zważywszy na treść nie mogłoby być "Jedyna"? Kto obejrzy film pt. "Tylko"???

ocenił(a) film na 5
mitrus80

Popieram. Tytuł "Jedyna" lepiej by pasował.
Szkoda, że film miał bardzo niski budżet, co widać i słychać, bo sam pomysł ciekawy i mający odniesienia do dzisiejszej rzeczywistości.

ocenił(a) film na 6
andyc

Niski budżet to nie jest problem, jeśli ma się wyobraźnię, jak w przypadku Takashi Doschera. Mnie interesuje bardziej to, o czym wspomniałaś na końcu. W jaki sposób dokładnie rok przed prawdziwą pandemią, młody mało znany reżyser tworzy obraz tak bardzo podobny do dzisiejszej Coronnej rzeczywistości. Pojęcia typu "humanus separatus", sens pewnych czynności "zabezpieczających" przed wirusem poddane są tu wnikliwej analizie na przykładzie relacji kobieta-mężczyzna. Wodospad jako symbol oczyszczenia ciała i umysłu nie pierwszy raz pojawia się na ekranie jako miejsce docelowe głównych bohaterów np. "Znamię" z Kevinem Costnerem. Ostatnio również zaskoczył mnie pozytywnie klip do piosenki "I'll get by" Avi Kaplana. Chyba wszyscy po kwarantannie powinniśmy udać się w góry i obejrzeć wodospad :)

ocenił(a) film na 6
mitrus80

Tłumaczenie "Only" na "Tylko" pozostawia pole do szerszej interpretacji fabuły. Nie zamyka jej w kwestii "Jedynej", ale odnosi się do całości fabuły / przeżyć bohaterów (nie chcę pisać za dużo żeby niepotrzebnie nie spoilerować tym, którzy jeszcze nie widzieli filmu; wyjaśnienie wymagałoby głębszego wejścia w fabułę).

mitrus80

Kto obejży film "Tylko" (Only)?
Only you

mitrus80

only one lub last woman, w pierwszym przypadku nalezaloby przetlumaczyc jedyna a tak to sorki nie wina tlumacza

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones