PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34923}

Uśmiech Mony Lizy

Mona Lisa Smile
7,1 41 258
ocen
7,1 10 1 41258
6,5 6
ocen krytyków
Uśmiech Mony Lizy
powrót do forum filmu Uśmiech Mony Lizy

plusy:
1. kobieta nie musi być kurą domową...
2. ale może, jeśli chce (Stiles)
3. Każdy człowiek, który próbuje coś zmienić w skostniałej społeczności, spotyka się z niechęcią, a czasem nawet z nienawiścią (Roberts)
4. w kazdej wrednej babie drzemie nieszczęśliwa kobieta (Dunst)
5. scena gdy Julia przyłapuje kolegę swego ukochanego :)

minusy
1. że niby antykoncepcja, i bzykanie się na lewo i prawo są oznaką nowoczesności ... :P
2. cały wątek miłosny z Julią Roberst - nuda, nuda, nuuuuda.......

ocenił(a) film na 8

Mam takie same odczucia. Dokładnie takie same ;) Ale klimat jest naprawdę niezły, poza tym, jak widać - plusów więcej, stąd ode mnie 8/10 :)

buszasz

A ja jakoś nie znalazłam podstaw do wielkiego umiłowania Julii przez studentki. Niby co ona im takiego dawała?
No, czegoś brakuje w tym filmie...
I rzeczywiście wątek miłosny jest pusty...

ocenił(a) film na 8
menysek

Z tym to trochę racja, w sensie - film zbyt mało rozwinięty pod tym względem. Np. bohaterka grana przez Julię Stiles mogła być autentyczna w swojej wdzięczności, bo tej Katherine konkretnie pomogła, natomiast pozostałe studentki... Katherine dawała studentkom poczucie, że są więcej warte, niż się lansuje w mediach i niż uważają ich rodziny, ale zbyt płytko ukazane to było w filmie, by można było dorzucić takie ckliwe zakończenie. Ale film ogółem i tak mi się podobał ;)

menysek

Według mnie dała im to, że kazała samodzielnie myśleć. One były przyzwyczajone do "kucia". Widzimy, że znały na pamięć podręcznik. Joan oddaje esej, w którym przetwarza słowa eksperta; dowiadujemy się w tej scenie, że była to szóstkową uczennicą, czyli takie prace były normą w Wellesley College. Dopiero Katherine wyszła poza te ramy. Oczywiście taki metody nauczania spotkały się ze sprzeciwem konserwatywnego środowiska, gdyż samodzielne myślenie w przypadku dziewczyn mogło wyjść (i wyszło) poza lekcje historii sztuki i pokazać, że można żyć inaczej niż według narzuconych reguł.

Medinilla

Film zrobił na mnie jeszcze mniejsze wrażenie niż myślałam. Kiedy otrzymałam informację o Twoim poście długo się wysilałam, żeby sobie przypomnieć o co właściwie chodziło - czy ja rzeczywiście oglądałam taki film? Może się pomyliłam i źle wpisałam posta? Ale nie, poczytałam i przypomniałam. Niestety nie na tyle, żeby podjąć dyskusję. Przykro mi - pewnie masz rację, ale gdyby film zrobił na mnie wrażenie to nie wyrzuciłabym go totalnie z pamięci ;(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones