PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=192}
7,1 72 697
ocen
7,1 10 1 72697
5,7 11
ocen krytyków
U Pana Boga za piecem
powrót do forum filmu U Pana Boga za piecem

Taka jakaś telenowela tylko pełnometrażowa.
Może 14 lat temu pokazywał jakieś aktualne problemy, ale teraz nuda jak flaki z olejem.

ocenił(a) film na 8
robtek

Ja mam odmienne zdanie na ten temat. Mnie bawią dialogi tam zawarte, a na nudę tez nie mogę narzekać...

gusiaczex

a ja lubię, lubię lata 90 w polsce :) moje dzieciństwo

Schizofrenik_XXI_wieku

a ja lubię kurczaka z frytkami... i piwo !

robtek

Co ty za bzdury piszesz, to jak film bedzie o XVII w. to jakie problemy maja być zawarte. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
mimaxik

Chodziło mi bardziej o to, że tutaj nie ma ponadczasowego humoru.
W tym filmie ciężko się z czegokolwiek śmiać, a przecież to chyba miała być komedia (?).

Co do XVII wieku to proponuję obejrzeć którąś serię Czarnej Żmijii, problemy ówczesne, ale humor ponadczasowy :)

użytkownik usunięty
robtek

A no tak już jest - jak ktoś się wychowa na hamburgerach, to nie doceni smaku kiszki ziemniaczanej... I nie pisz o humorze w tym filmie 'nie ma" tylko "nie widzę"

robtek

Dziecko drogie, tematy tu zawarte nadal są aktualne w Polsce. Jak się czegoś nie rozumie, to lepiej sie nie wypowiadać, bo robi się z siebie (...). Realia przedstawione tutaj nadal, w naszym katolickim kraju nadal będą istnieć, nie wiadomo kiedy się przeterminują, niestety. Ale ksiądz przynajmniej nie miał żadnej fury, choć z interpretacją przykazań i zasad wiary też nieźle sobie radzi, jak zresztą cały kler ;)

ocenił(a) film na 7
elushka

Jak według ciebie może Polska być katolickim krajem skoro już dawno utarł się stereotyp księdza - pedofila i złodzieja a na lekcjach religii nabija się z księży? Katolicka to może być Polska wieś lub małe miasteczka ale duże aglomeracje już nie są do końca katolickie.
Z niektórymi poglądami co powiedział filmowy ksiądz się nie zgadzam ale za niektóre poważam. Co do filmu dałem mu 7/10 ze względu na rolę Dziermy który jako ksiądz dobrze się spisał.

Marik1234

Tam skąd pochodzę nawet młodzi są wychowywani po staropolsku. Nie jest tak, że do kościółka to tylko stare mohery. Setki tysięcy młodych też są. Także wprost przeciwnie. Wschód to ostoja katolicyzmu. Może gdzieś księża nie mają posłuchu, ale w mojej okolicy są niemal mędrcami a w szkołach na katechezie jest cisza, spokój i skupienie. Nie wiem czy to dobrze, czy źle. Tak po prostu jest. Jest zachodnia zepsuta Polska i wschodnia pobożna Polska.

ocenił(a) film na 7
_yohanna82_

Bo u nas reformacja się nie przyjęła, my trwaliśmy przy katolicyzmie wówczas kiedy Czesi przeszli n protestantyzm(czytałaś o Janie Husie?). W sumie jednakże nie powinno się dyskutować na temat religii tutaj na forum filmowym. Pozdrawiam.

_yohanna82_

"Zachodnia zepsuta polska"? Od kiedy to pobożność jest pretekstem do tworzenia takich podziałów? Religia powinna łączyć, a nie dzielić i krytykować innych za wiarę lub niewiarę w takiego czy innego boga.

Swoją drogą, rozmowa pokazuje, że temat jest wciąż w pewnym stopniu aktualny.

użytkownik usunięty
robtek

Mam inne zdanie niż ty , według mnie film jest bardzo ciekawy a dialogi księdza so tak fajne že nigdy mi się nie nudzi oglądając ten film

użytkownik usunięty
robtek

Dziwny jesteś. To jest właśnie piękne w tym filmie że nie ma głupkowatych tekstów tylko fajne dialogi w fajnym akcencie i przede wszystkim pięknie ukazana wieś

Zgadzam się. Jestem mieszczuchem w pierwszym pokoleniu. W młodości każde szkolne wakacje spędzałem jednak na podlaskiej wsi. Kocham te klimaty. To miejsca gdzie jeszcze nie dotarła w takim stopniu zachodnia trucizna. Uwielbiam również ,,Białą sukienkę,,

Całkowicie się zgadzam! Film jest przepięknie zrealizowany... Za pomocą tychże tekstów, które zawierają ogromną dawkę humoru, ukazana jest właśnie prawda, którą jak najbardziej da się przełożyć na dzisiejsze realia. Trzeba tylko się wsłuchać uważnie w dialogi bohaterów i oczywiście monologi księdza ;) Rewelacyjna postać moim zdaniem. Jestem akurat świeżo po seansie, nie wiem który już raz... Nadal bawi i skłania do refleksji. Do takich filmów warto wracać! Nie wiem jak oglądając można się nudzić...

użytkownik usunięty
tate_crane_77

Monologi księdza najlepsze wraz z postacią komendanta rozwalają ten film i wszystkie inne części. Marusia piękna i słodziutka, a i Wieczorkowski fajnie zagrał. Ogólnie wszystko na swoim miejscu i ta wieś...

Co racja, to racja ;) wszyscy na swoim miejscu, bardzo dobrze dobrani do swoich ról! Okolice niezwykle przyjemne dla oczu, zachwycające obrazy... Bardzo wartościowy film i przednia komedia... Ksiądz i komendant to moi ulubieńcy, świetnie wykreowani! Choć Ratajowa też zasługuje na pochwałę ;) Tutaj każda postać uzupełnia drugą. Nie tylko dzięki sobie samej, ale także w zestawieniu z pozostałymi, staje się jeszcze bardziej ciekawa, wyrazista i przede wszystkim zabawna.

ocenił(a) film na 8
robtek

Proponuję wyemigrować na Wyspy, skoro Python lepszy;-) Ja zdecydowanie zostaję u siebie i gromko się śmieje. Jak do tego dorzucimy sielską atmosferę wsi, to mamy świetni film z niepowtarzalnym klimatem.

użytkownik usunięty
robtek

bo to nie jest kolejna polska superkomedia , to już się nie podoba??

ocenił(a) film na 8

Bardzo relaksujący film, postać księdza genialna, spokój jego głosu i to, ze prawie czuję zapach tych łąk sprawia że aż mam się ochotę tam przenieść :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones