PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7382}

Ucieczka Logana

Logan's Run
6,6 3 425
ocen
6,6 10 1 3425
5,7 3
oceny krytyków
Ucieczka Logana
powrót do forum filmu Ucieczka Logana

Warto obejrzeć

ocenił(a) film na 6

Film ciekawy, chociaż nie pozbawiony wad. Ogólnie postawa obywateli miasta wobec obrzędu "odrodzenia" jest dość dziwna. Co oni sobie właściwie na ten temat myślą, a przynajmniej jaka jest oficjalna wersja? A przede wszystkim, nigdzie w filmie nie ma wyjaśnienia po co w ogóle odstawia się tę szopkę z unicestwianiem ludzi osiągających trzydziestkę. No i kto zawiaduje tym całym bajzlem? Bo przecież musi być jakiś szef, tyle, nic o nim nie wiadomo. Końcówka pozostawia też lekki niedosyt. Przez chwilę miałem nadzieję na finał w stylu "Brazil". A tak... jakoś za łatwo to wszystko poszło.

Na uznanie zasługuje niewątpliwie scenografia. Niby widać, że całe miasto to model, ale jest on bardzo starannie wykonany. Podobnie panorama opuszczonego Waszyngtonu, obrośnięty bluszczem Kapitol itp. - robią wrażenie. Poza tym nie sposób nie docenić Jenny Agutter, a przynajmniej jej urody. Fantastycznie wyglądała w tym stroju ;-)

7=/10

ocenił(a) film na 6
Kagan

A jednak 6+/10

Kagan

Wydaje mi się, że właśnie o to chodziło, żeby tym bajzlem nikt konkretny nie zarządzał. To społeczeństwo, którego poczynaniami steruje sobie komputer zaprogramowany przez nie-wiadomo-kogo, wobec którego [komputera] ludzie są posłuszni... bo tak. Ich mentalność jest dość infantylna. To posłuszeństwo dziecka wobec rodzica - na co naprowadza nas też fakt, że są oni unicestwiani po 30-ce.

Trudno powiedzieć, dlaczego to akurat te 30 lat, wydaje mi się, że logicznym wnioskiem jest, że taki układ został uznany przez projektantów miasta za najbardziej właściwy w konstrukcji społeczeństwa przyszłości. Z drugiej strony, podkreśla to wątek dorastania, który jest główną osią filmu. Jak dla mnie: Win-Win :).

Mi się nie podobała głównie archaiczna konstrukcja, był długi i nudny. Powiedzmy to sobie wprost :P. Mógłby być znacznie bardziej skupiony, zachowując 100% treści. To dwugodzinny odcinek star-treka - nawet morał pasuje :D.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones