PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108346}
7,2 17 637
ocen
7,2 10 1 17637
Ucieczka w milczenie
powrót do forum filmu Ucieczka w milczenie

Bardzo dobra rola Kristen Stewart.Fenomenalnie wcieliła się w tak trudną rolę. Film mnie niezwykle zainteresował nie tylko pod względem fabuły, ale raczej postawy głównej bohaterki.To film, na którym trzeba myśleć, nie tylko oglądać.Wokół nas też może być osoba, która ze swojej świadomości wypiera krzywdę, która ją spotkała i potrzebuje pomocy zamiast odrzucenia. Jeśli ktoś ma ochotę obejrzeć coś poważniejszego i przejmujacego to polecam ten dramat.

ocenił(a) film na 6
Ayo23

Obejrzałam i jestem mile zaskoczona.. W końcu zauważyłam w Kristen ogromne zasoby talentu.. Myślę, że rola ponurej nastolatki pasuje idealnie do chłopięcej Stewart.. Muszę przyznać, że dziewuszka dała radę! Sam film również bardzo dobry.. ;)

Ayo23

mam podobne wrażenia odnośnie tego filmu. Uważam, że idealnie pokazał wszystkie niezbędne emocje, a Kristen zagrała wręcz genialnie. Czułam każdą sekundę filmu. Na plus i to bardzo!

ocenił(a) film na 10
Ayo23

To jest jeden z najlepszych filmów jakie widziałem. Bardzo poruszający film... o ludzkim cierpieniu, o bezsilności, o tym jak otoczenie odbiera / reaguje na czyjeś cierpienie.
Główny motyw chyba lepiej nie mógłby być przedstawiony. Myślę, że reakcja dziewczyny skrzywdzonej przez gwałt może być bardzo różna; ale myślę też, że sporo kobiet właśnie tak może reagować, czuć się; jak to zotało przedstawione w filmie. Ten motyw był tak przedstawiony, że na koniec poleciały mi łzy.
Ale ten film to nie tylko to; jest też o egoistycznych 'przyjaźniach', o przyjaźni, bezinteresownej dobroci o toksycznych rodzicach / relacjach w rodzinie, o rasizmie o tym, ... . Tu zacytuję Ayo23 "Wokół nas też może być osoba, która ze swojej świadomości wypiera krzywdę, która ją spotkała i potrzebuje pomocy zamiast odrzucenia" - chociazby dlatego warto obejrzeć ten dramat.
W kazdej minucie coś się dzieje, coś jest pokazywane nad czymś można się zastanowić. Sporo rzeczy drugoplanowych doszło do mnie po drugim obejrzeniu tego arcydzieła.
Chcialbym zwrócić uwagę na wspaniałą doskonale odegraną rolę przez Kristen Steward. Odegrała tą rolę super naturalnie, tak jakby to sama przeżyła. Efektem tego było, że obejrzałem kilkanaście filmów z nią.

Jeszcze piękna,dobrze dobrana muzyka i wspaniała ścieżka dźwiękowa, warto oglądać ten film posługując się dobrym sprzętem muzycznym. Np dokładnie w porę pojawiające się niskie dźwięki. Szkoda, że muzyka to była jednorazówka z tego co wiem. Ale często tak jest, że zrobi się coś raz a dobrze...
Bardzo dobre operowanie kamerą, posługiwanie się ostrością, głębią ostrości.
Wszystko w tym filmie dla mnie było DOBRE !
Film jest realistyczny, aż do bólu.
Ale nigdzie nie widziałem przesady, było przedstawione bardzo realistycznie, bez gry, efektów, sztuczności.

Ten film należy obejrzeć w skupieniu i spokoju, bo nie jest to zwykły film na jaki może się komuś z początku wydawać.

ocenił(a) film na 7
andrzej_na

Dokładnie zostało tutaj poruszonych jeszcze kilka innych kwestii co zasługuje również na plus w stronę twórców.

andrzej_na

Zgadzam się w 10000% Film skończyłem oglądać przed chwilą. I żałuję że wcześniej go nie widziałem! Kristen w tym filmie to po prostu rewelacja. Nikomu innemu nie udało by się tak dobrze odtworzyć roli zgwałconej dziewczynki. Brawo :)

ocenił(a) film na 7
Ayo23

Ode mnie 7/10 dobry filmik który przede wszystkim porusza ciekawy i bolesny temat który skupia się na osobach zgwałconych w młodym wieku.Warto też zaznaczyć że filmik został zrealizowany za $1mln wiec nie oczekujcie nie wiem czego.

ocenił(a) film na 10
DemiaN

Czasem lepszy jest taki film [kino niezależne] niż najlepiej zareklamowany i nie wiem jak bardzo komercyjny film za duże pieniądze.
Ten film to perełka - wyżej się o nim rozpisałem.

ocenił(a) film na 7
andrzej_na

Dokładnie filmy niskobudżetowe są często zdecydowanie lepsze od tych bardzo komercyjnych produkcji.Przede wszystkim niskobudżetowe dramaty są świetne obejrzałem takich kilka i ku mojemu zaskoczeniu inni je również bardzo docenili co dobrze świadczy o nas samych.Pozdrawiam

DemiaN

Tak bo mniej czasem znaczy więcej. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones