PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6471}

Ucieczka w noc

Into the Night
6,2 1 749
ocen
6,2 10 1 1749
Ucieczka w noc
powrót do forum filmu Ucieczka w noc

Ucieczkę w noc oglądałem jako nastolatek , gdy pojawił sie w kinach w Polsce w latach 80-tych. Obejrzałem film ponownie wczoraj i zachwycił mnie. Scena, która wtedy mnie ubawiła i wczoraj znów sie usmiechnąłem. Facet wykręca numer w ulicznym telefonie . Podchodzi jakiś człowiek i zabiera telefon razem ze słupem. Bo jest to filmowa dekoracja. . Drodzy państwo, to, co oglądacie, to nie rzeczywistość, to film. I to wydaje mi się najlepsze podejście. Reżyser John Landis zdaje się mówić: Chodźcie do kina się zabawić, odpocząć, oderwać od marazmu codzienności, opowiem wam piękna bajkę, w której sam sie nieźle bawiłem. Film jest lekarstwem, nawet na bezsenność. Nie ma tu intelektualnej jazdy, zwrotów w problemy dzieciństwa. I jest coś, co mi się podoba, może i jest to fajna cecha filmów z lat 80-tych.. Sytuacje mogą być nieprawdopodobne, ale ludzie pozostają ludźmi. Michelle Pfeifer wygląda normalnie (czyli zjawiskowo), Jeff Goldblum wygląda na masakrycznie zmęczonego faceta z Korpo. Vadim, Bowie (tych rozpoznałem) , klasa dla siebie. Może jestem stary, ale ten film to dla mnie stare dobre normalne czasy.

Henryk_Stekla

W latach 80 była moda na filmy nawiązujące do stylu noir i wychodziło to całkiem zgrabnie, miało swój charakter. Czasem może balansowało na granicy dobrego smaku, ale mimo wszystko dobrze się to ogląda. Można wymienić takie filmy jak "Rozpaczliwie szukam Susan" czy "Po godzinach".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones