PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96109}

Ucieczka w sen

Dreamscape
5,7 601
ocen
5,7 10 1 601
Ucieczka w sen
powrót do forum filmu Ucieczka w sen

Warty obejrzenia

ocenił(a) film na 7

Właśnie zobaczyłem ten film pierwszy raz i stwierdzam że jest niezły. Jest intryga i ciekawe zakończenie :P Jedyne co mnie denerwowało to muzyka - mogłaby być lepsza, zwłaszcza, że to lata 80te.

gagarin77

Ciekawa uwaga, jaki podklad muzyczny bys zaakceptowal ?

ocenił(a) film na 7
777777

Lata 80te to przecież prawdziwy wysyp zespołów, twórcy bez problemu mogli któryś z nich zaangażować do tego filmu. Mogli to na przykład rozegrać rockowo: Queen zrobił całą ścieżkę dźwiękową do takich filmów jak Flash Gordon [1980], czy Highlander [1986], istniał już na top listach Europe. Twórcy jednak poszli bardziej w stronę syntezatorów, tutaj mogli postarać się o Jean-Michel Jarre, albo o znanego z Miami Vice Jan Hammer'a. Nie wspomnę już o piosence Eurythmics - Sweet Dreams [1983] :P, albo Giorgio Moroder With Philip Oakey - Together In Electric Dreams (z filmu Electric Dreams [1984])
Pozdro :)

gagarin77

Maurice Jarre moim zdaniem zdolny kompozytor. Nie ma co narzekać, ja bym tu nie widział rockowego soundtracku, jakoś by mi nie pasowało. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
gagarin77

Ot ciekawostka, pomyśleć, że jak pisałeś ten komentarz to prawdopodobnie wtedy Nolan kręcił swoją Incepcję (wyszła w 2010r,) i coś mi się wydaje, że sporo zaczerpnął właśnie z Ucieczki w sen.

ocenił(a) film na 7
alex_gawlas

Myślę że musiał przeczytać mój komentarz i po mojej rekomendacji stwierdził że zrobi własną wersję :)
Pewnie też trochę brał z https://www.filmweb.pl/film/Odmienne+stany+%C5%9Bwiadomo%C5%9Bci-1980-8280

ocenił(a) film na 7
gagarin77

Pewnie tak było ;-) dzięki za link, nie widziałem tego filmu, ale po opisie wiem, że mi się spodoba. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones