PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34263}

Uciekająca miłość

L'Amour en fuite
6,6 528
ocen
6,6 10 1 528
6,8 5
ocen krytyków
Uciekająca miłość
powrót do forum filmu Uciekająca miłość

filmów Truffaut'a. Chyba jedyny który kończy się happy-endem. Ciekawa fabuła, sporo archiwów. Nie nudzi. Polecam.

nephilim_718

przekonałeś mnie. mam dość kina niepokoju. nienawidze wszystkich sadendow, bezendow i td. Poza tym film jest na yt i widać, że Francuzi w 1979 byli bardzo sexi, tacy retro. Nie ma nawet takich filtrów w photoszopie, żeby oddać w pełni ich seksowność.

ocenił(a) film na 6
nephilim_718

Wszystko zależy ile i jakie filmy Truffauta widziałeś/łaś. Moim zdaniem najsłabszy z serii o Antoine Doinelu. Mnóstwo retrospekcji, na których film się opiera. Każda z poprzednich 4 części przedstawiała nowe oblicza Doinela. Każdy z tych filmów jest wyjątkowy. Tymczasem Uciekająca miłośc to w dużej mierze zlepek scen z owych 4 poprzednich części. Może to i ciekawe dla przypadkowego widza, ale dla wytrawnych kinomanów zabieg nudny i niewiele wnoszący. Z przykrością to piszę, ale Truffaut nie miał pomysłu na 5 częśc.

użytkownik usunięty
edgemoon

Też tak najpierw pomyślałem, ale retrospekcje dają jednak ciekawy rys postaci. Doinel ma trzydzieści lat, a to przecież pierwszy wiek, w którym zaczynamy oglądać się wstecz, więc taki zabieg się broni. No ale przyznaję - poprzednie części były lepsze. Więcej w nich było ruchu i liryzmu, który roztaczał bohater.

nephilim_718

Nie jedyny. ,,Nareszcie niedziela'' też dobrze się kończy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones