PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=569475}

Udaan

7,7 193
oceny
7,7 10 1 193
Udaan
powrót do forum filmu Udaan

Nie bez powodu "Udaan" zdobył 5 nagród Filmfare, w tym za najlepszy film roku 2010:) To obraz
innego pokolenia, zostawiający daleko w tyle klasyczne produkcje bollywoodzkie, w których
twórcy zrezygnowali z tak identyfikowanych z tym kinem tańców, porzucili nawet elementy
hinduskiej kultury i ukazali niezwykłą historię Rohana, 17-latka wyrzuconego wraz z grupą
kumpli z prestiżowej szkoły z internatem, który od 8 lat nie widział ojca. Po spotkaniu okazuje się
jednak, że Rohan ma młodszego brata, o którym nie wiedział, a ojciec każe mu uczyć się
inżynierii i pracować w swojej fabryce, nazywać siebie "sir" i spełniać wszystkie polecenia... gdy
tymczasem chłopak chce pisać. Jest wolnym duchem, który tłumi w sobie bunt wobec
niezrozumienia przez brutalnego ojca. Emocje jednak wezmą górę, gdy ojciec postanowi znów
się ożenić, bo zbyt długi brak rodzinnego ciepła i miłości jest nie do zniesienia dla młodego,
wrażliwego Rohana. "Udaan" nie jest pierwszym filmem Bolly, która używa jedynie paru
piosenek w tle, nie porusza tzw. wątku miłosnego i nie charakteryzuje się przepychem i
kolorową rzeczywistością, a pokazuje tę smutną, szarą. Jest jednak pierwszym, który widziałam,
gdzie bohaterowie nie stronią od rozmów o seksie, gdzie ojciec przeklina, a syn uderza ojca i
chociażby dla tej inności warto po ten film sięgnąć, ponieważ - w odróżnieniu od wielu produkcji
polskich czy amerykańskich - nawet takie odstępstwa od hinduskiego kanonu nie są
niesmaczne, a wręcz potrzebne dla zaznaczenia realności:) "Udaan" to historia o pragnieniu
wolności, miłości i przyjaźni oraz o wytrwałym realizowaniu marzeń. Także gorąco polecam i
zachęcam wszystkich do obejrzenia, bo naprawdę warto.

ocenił(a) film na 10
oldschool_punk00

Ale się rozpisałaś ;p Ale muszę przyznać ci rację ; ) Film bardzo dobry, poruszający, negatywny bohater odegrany bardzo dobrze. Chłopak grający Rohana, Rajat to młody bardzo utalentowany aktor, mam nadzieję, że zobaczymy go w jakimś kolejnym filmie ; ) Nigdy nie widziałam podobnego Bolly filmu. Polecam wszystkim ; ))

ocenił(a) film na 10
S_jak_Ser

haha, no tak, ja generalnie lubię się rozpisywać, żeby w pełni uzasadnić swoją opinię, dać jakieś argumenty, nie lubię za to postów w stylu "fajne./głupie i koniec na tym":P szkoda że tak niewielu filmwebowiczów, a zwłaszcza bollymaniaków zna "Udaan", naprawdę warto, bo ten cały Rajat to też jakiś taki przystojny i przyjemnie się na niego patrzy;D

ocenił(a) film na 10
oldschool_punk00

A no muszę przyznać, że przystojniak ;p Ale jakieś wielkie oczy miał, a te zbliżenia kieyd biegł były raczej niekorzystne dla jego twarzy :p

ocenił(a) film na 10
S_jak_Ser

oo a mnie się właśnie najbardziej podobały te oczy i to spojrzenie;D chłopak nie był oczywiście idealny, co tylko dodawało mu uroku; bo muszę przyznać, że kiedy trafię na jakiś bolly czy amerykański film, w którym bohaterowie nie mają absolutnie żadnych naturalnych niedoskonałości, a make up ma 3cm grubości, robi mi się po prostu niedobrze;) pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
oldschool_punk00

Dobra recenzja

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones