PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=635169}
7,4 96 003
oceny
7,4 10 1 96003
6,1 20
ocen krytyków
Układ zamknięty
powrót do forum filmu Układ zamknięty

Przeczytajcie komentarz pod tym artykułem - jest to list do Prezydenta i zarzuty stawiane przez pracowników upadłego przedsiębiorstwa wlaśnie przeciwko poszkodowanym, czy faktycznie są tacy święci?

http://www.elondyn.co.uk/newsy,wpis,17036

ocenił(a) film na 8
zima300___

no no i dlatego trzeba było zniszczyć życie im, ich rodzinom i przejąć firmę... Brawo! Tak właśnie wygląda Państwo Prawa!

ocenił(a) film na 7
honey_filmaniak

Nie o to chodzi, jednak w filmie zostali przedstawieni moim zdaniem nie do końca w sposób wiarygodny. Starałam się prześledzić kilka innych podobnych spraw, i miało miejsce wiele przypadków naprawdę niewinne skazanych osób, w tym jednak konkretnym przypadku nie możemy mówić o całkowitej niewinności oskarżonych. Chodzi mi o przekazanie tego w filmie a nie ocena pod względem moralnym, która chyba nie budzi żadnych wątpliwości.

ocenił(a) film na 8
zima300___

Nie umiem ocenić tego, nie znam faktów. Ale jeśli na koniec filmu pojawia się napis (zakładam że zgodny z realiami), że sąd apelacyjny oddalił zarzuty i nakazał wypłatę odszkodowania, to chyba nie dlatego, że byli winni...

honey_filmaniak

odszkodowanie dostali za postępowanie organów państwa, a tu mowa o pracownikach, którzy nie mają za dobrej opinii o swoich idealnych według niektórych szefach, co więcej uważają że sami poszkodowani mają swoje za uszami i faktycznie chcieli doprowadzić do sprzedaży lub upadku firmy, a może pracownicy też byli w ukladzie? oceniłam film na 8 bo jest dobry, w niektórych momentach czlowiek ma ochote rozwalić tv z nerwów, ale zdaje sobie sprawe że prawdopopdobnie film jest troche podkolorowany i nie wiadomo czy do końca taki czarno biały

ocenił(a) film na 8
aniaopole7

Film fabularny rządzi się swoimi prawami, co nie zmienia faktu, że wiele firm w Pl wykończono właśnie w podobny sposób i sądy uniewinniają ich lub oczyszczają z zarzutów dopiero po tym, jak już wszystko jest pozamiatane tj. po firmie lej i zgliszcza.
Co do pracowników... hmmm słyszałaś, aby kiedykolwiek pracownicy mieli dobre zdanie o właścicielach firmy, w której pracują (mowa o prywatnych firmach)??? Ja chyba nie. Wiesz, to trochę chyba taka nasza mentalność, aby nienawidzić tych, którzy mają lepiej. Bo gdzieś zakorzenił się stereotyp "złego prywaciarza", który "dorobił się na cudzej biedzie" i jak jest okazja żeby Mu dokopać, to czemu nie...

ocenił(a) film na 7
honey_filmaniak

Właśnie o tym samym pomyślałam - kto lubi swojego szefa/właściciela firmy. ;-) A tak poważnie, to możliwe, że przedsiębiorcy chcieli swoją firmę sprzedać - wolno im przecież, a wiadomo, że dla pracowników to niepewna przyszłość, roszady stanowisk i "restrukturyzacja zatrudnienia", więc nic dziwnego, że nie byli zadowoleni. Nie wydaje mi się, żeby właściciele chcieli doprowadzić firmę do upadku, trochę czytałam o tej sprawie i wyglądało na to, że raczej wciąż chcieli ją rozbudowywać, no ale nie wgryzałam się w temat aż tak głęboko, a i nie do wszystkich faktów mamy dostęp.

zima300___

Fabuła oparta na sprawie OPTIMUS-a

ocenił(a) film na 7
zima300___

Nie to jest istotne czy są święci i czy byli winni! Ich historia była jedynie inspiracją do nakręcenia tego filmu. Istotne i wstrząsające jest, to że można komuś zrobić takie piekło z życia i to wszystko w majestacie prawa.

zima300___

Najbardziej żałosny i żenujący, niesmaczny komentarz w historii : twój dotyczący Kac Wawy: cyt: najbardziej żałosny i żenujący, niesmaczny film w dziejach kinematografii polskiej i światowej. Pozywam do sądu reżysera za zniesmaczenie mnie, mojej rodziny i znajomych, za to, że był żal i wstyd. Za to, że daliśmy się zmanipulować taka byłaby moja opinia gdybym poszła na to NIC, na szczęście nie mam kaca bo nie byłam i nie będę nigdy przenigdy na tym w kinie - TO DLACZEGO SIĘ WYPOWIADASZ I OCENIASZ SKORO NIE BYŁAŚ???? CZY TAK ROBI KTOŚ MĄDRY? UCZCIWY? PYTAM SIĘ CZY TO JEST WG CIEBIE PRAWE? SMACZNE? NIE ŻENUJĄCE? TO JA CIEBIE POZWĘ ZA TO, ŻE OSZUKUJESZ I WPROWADZASZ LUDZI W BŁĄD LUDZI TAKICH JAK JA, KTÓRZY PRZEZ TAKIE KOMENTARZE SĄ MYLENI I DO KINA NIE IDĄ!!! rozumiem, że te śmieszne horrorki którym dajesz 5 czy 7 są "smaczne, mądre i inteligentne"? Kto cię prosił, żeby dać kac wawie 1 i napisać taki żenujący komentarz? Napisałaś, że nie poszłabyś na niego do kina, wiec gdzie go widziałaś w kwietniu 2012 bo wtedy napisałaś komentarz?????? Napisz mi, gdzie go widziałaś, szczera filmebowiczko z 10 letnim stażem? Wtedy go w necie nie było, pojawił się dopiero jesienią i wtedy ten film zobaczyłem widząc, ze jest całkiem OK!!!! dlaczego KŁAMIESZ I BIERZESZ UDZIAŁ W TEJ ŻENADZIE,???? WSTYD!!!!

Jacek_Mch

Pozwij ją do sądu i pozwij mnie bo też za chwilę wystawię jedynkę Kac Wawie, choć jej nie widziałem (zrobiłem też błąd w tytule - o zgrozo!) i nie zamierzam zobaczyć bo jest to ogłupiający gimbazę film, negatywnie wpływający na wychowanie i postawy życiowe młodych ludzi. Napisz że jesteśmy w swej ocenie niewiarygodni bo przecież filmu nie widzieliśmy (ja widziałem tylko urywek i mi w zupełności wystarczyło do postawienia jedynki). Takie ogłupiające czy też szkodliwe filmidła powinny mieć oceny na minusie i szkoda że takich na filmwebie nie można wystawiać. Brak jest cenzury w kinach i tv co uważam za zgrozę - od małego, człowieka atakuje przemoc, propaganda, kreowanie złych postaw, nawyków, zbyt wcześnie pokazuje się sex itd. Przykładem jest całkowicie ogłupiony i zmanipulowany naród amerykański zamieniony w bezrefleksyjnego cielaka - konsumenta, idący na każdą wojenkę wszechpotężnych korporacji i niewidzący jak go się doi i oszukuje. Filmweb od kilku lat zszedł na psy nie stosując kategorii wiekowych i dlatego oceny tu są idiotycznie powystawiane przez rzeszę małolatów robiących syf z tego portalu. Wybitne dzieła kinematografii obejrzane przez nieukształtowane małe rozumki są dopuszczane do oceny przez tychże i jednocześnie siła przebicia (ilościowo) młodych jest przeważająca, więc filmiki dla durnoty, często bardzo szkodliwe wygrywają ocenami. Kac Wawa to syf!

ocenił(a) film na 7
adso41

brawo!!:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones