PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=635169}
7,4 95 979
ocen
7,4 10 1 95979
6,1 20
ocen krytyków
Układ zamknięty
powrót do forum filmu Układ zamknięty

Świetne POLSKIE kino na które czekałem parę dobrych lat. Przede wszystkim spójrzmy na niektóre komentarze pod
tym tytułem. Ciekawi mnie czy ludzie są tak tępi, z tuskenjungen (Młodzi Demokraci - psy tuska)
czy od niego samego? Ludzie tak działa mechanizm naszego kraju ponieważ dajemy się im tak
traktować! Sędziowie, prokuratorzy, urzędnicy, politycy - wśród tej bandy jest ogrom ludzi z PZPR,
socjalistów i innego czerwonego bydła bez sumienia. Niestety ostatnie wydarzenia tylko to
potwierdzają. POLSKI JUŻ NIE MA ! Od 1939 roku czy się komuś to podoba czy nie podoba
jesteśmy pod zaborami. Zdrajcy typu Tusk tylko to maskują na każdym kroku. Zamiast odejść to
oni ku...a szukają ludzi którzy ich nagrywali. Niech każdy rozkmini dobrze o co w tym filmie chodzi
i co autor chce wam przekazać. Myślcie ludzie ! Dodatkowym plusem filmu jest świetna gra
aktorska dzięki czemu film podwójnie szokuje. Polecam każdemu normalnemu, tym którym nie
podoba się ten przekaz środkowy palec :) Wasz czas się kończy tak samo jak sld, pisu, tw i pslu.

ocenił(a) film na 7
mateusz115

Uśmiałem się :D

ocenił(a) film na 7
Nabrut

A film dobry, rzeczywiście.

ocenił(a) film na 8
mateusz115

Widać, że masz zerowe pojęcie o polityce, cala ta sprawa działa się za rządów SLD, chociaż równie dobrze mogłaby się dziać za rządów PIS-u, bo ich też dotyczyły tego typu sprawy (afery CBA). Może w Polsce nie jest teraz kolorowo, ale za Tuska nigdy nieb było takich afer, a jego rząd jako jedyny dotychczas w demokratycznej Polsce trwa już drugą kadencję i nadal przoduje w sondażach. Nie jestem wyborcą PO, ale śmieszą mnie laicy, którzy demonizują każdą partię, która tylko jest u władzy i robią z każdego premiera potwora. Tak zawsze było, jest i będzie w naszym kraju, że Polacy mający tendencje do wiecznego narzekania i wieszania psów na tym kto jest u władzy. PO przegra w końcu wybory, przyjdzie ktoś inny i po nim będą jeździć. Będą głosować na wariatów z rodzaju marzącego o zostaniu dyktatorem Korwina, aż w końcu taki ktoś dojdzie do władzy i dopiero wtedy będzie prawdziwe piekło. Tak poza tym,mam nadzieję, że nie korzystasz ze funduszy unijnych, które zawdzięczamy w pewnej mierze politykom z PO (Jerzy Buzek) i dobrym relacjom Tuska w UE, bo byłbyś hipokrytą. Też uważam, ze w Polsce nie ma prawdziwej demokracji (co pokazuje min. ten film) i nie głosuję na PO, ale uważam iż jeśli ktoś nie ma pojęcia o czym pisze, niech się w ogóle nie odzywa, a nie wylewa swoje żale, bo przecież to takie modne teraz jeździć po Po.

Kończę temat, bo Filmweb to portal filmowy i nie powinniśmy tu upolityczniać. Film jest rzeczywiście świetny, zwłaszcza gra aktorska. Jego atutem jest to, że naprawdę działa na emocję widza i zwraca uwagę na ważne sprawy, których nie powinno się zamiatać pod dywan.

ocenił(a) film na 8
Desirer

Nie jestem politykiem ani politologiem, ja tylko obserwuję i doświadczam rzeczy które mi się nie mieszczą w głowie :)
Teraz rządzi Tusk i jego ziomki są dla mnie mafią. Już kilka razy zostałem zrobiony przez system w uja więc dajcie spokój :) Tylko urzędas albo platformers nie przyzna mi racji.

ocenił(a) film na 8
mateusz115

Nie powiem, że system jest dobry, bo nie jest, ale to nie kwestia rządzących polityków, tylko CAŁEJ polityki polskiej, tak było zawsze i raczej szybko to się niestety nie zmieni. Mimo to, nazywanie partii rządzącej mafią jest przesadą, przyjrzyj się co się dzieje w świecie, może w Polsce nie jest dobrze, ale to nie jest żaden totalitaryzm, czy coś takiego. Nie podoba ci się władza, więc możesz przyjść za rok na wybory i ją zmienić. Nie jestem ani urzędasem, ani wyborcą PO i tez nie jestem zadowolona, ale patrzę na to co się dzieje wokół mnie obiektywnie, nie patrzę na to wszystko jednostronnie. Uwierz mi, w Polsce było gorzej, ale szybko nie będzie lepiej dopóki nie zmieni się mentalność WSZYSTKICH polskich polityków. Następny nie będzie lepszy i wtedy to jego ludzie będą winić, nie wiedząc że jedna osoba nie zmieni systemu, premier nie ma władzy absolutnej, pełni tylko funkcję wykonawczą. System to nie Po, to cała polska polityka. Oni nie są sami w parlamencie.

ocenił(a) film na 8
Desirer

++ 100 za ta wypowiedź, takie bzdury jak autor tematu może pisać ktoś kto nie interesuje się polityką, albo po prostu nie ma o niej zielonego pojęcia. Prawda jest taka że wszyscy są siebie warci, tak jak to opisujesz i ładnie podkreśliłeś "CAŁEJ polityki polskiej" przecież tak jest od lat. PIS,PO,SLD,AWS i inne partie to darmozjady.
Tylko idiota łudzi się że jeżeli PO odejdzie od władzy będzie lepiej, bo nie będzie lepiej. Jak napisałeś jest to pewna mentalność, która z pokolenia na pokolenie nic się nie zmienia.

Aby coś się zmieniło, ludzie musieli by wyjść na ulicę i dać porządnie popalić obecnym politykom. I wtedy może coś by się zmieniło na lepsze, bo kto coś zmieni jak nie my sami??... POLITYCY błahahahaha. Na te zmiany czekamy latami a z roku na rok jest tylko gorzej.

ocenił(a) film na 8
MaXXi

Ja myślę, ze nawet jakby ludzie wyszli na ulice, to jak to zwykle bywa pojawiliby się inni zakłamani politycy, którzy w "troskę" o obywateli (np. robotników) zmanipulowaliby społeczeństwem tak, że na nich by ludzie zagłosowali. Tak było po rewolucji francuskiej (Napoleon), czy ostatnio- po pomarańczowej rewolucji, kiedy obalono rządy Janukowycza, który i tak doszedł potem do władzy, bo ludzie go ponownie wybrali niezadowoleni z jego następców.

Desirer

" za Tuska nigdy nieb było takich afer", "nazywanie partii rządzącej mafią jest przesadą"
Człowieku co Ty bredzisz? A o "Aferze podsłuchowej" słyszałeś? Wiesz czego dotyczy?
Czy obiło Ci się może o uszy, że premier jest podejrzany o dobicie targu z szefem NBP na finansowanie polityki rządu przez NBP i złamanie konstytucji RP?
Albo to, że w nagraniach szef MSW ostrzega premiera przed "oszukańczą piramidą finansową Amber Gold", w momencie kiedy syn premiera jest powiązany z AG? Te słowa wskazują na to, że premier JEST powiązany z aferą, w wyniku, której wiele tysięcy Polaków straciło swoje oszczędności.

Nadal twierdzisz, że przesadą jest "nazywanie partii rządzącej mafią"?

ocenił(a) film na 8
bielu000

Takie afery są nieodłączną częścią polityki na całym świecie, to że osoba rządząca ma coś za uszami, to nie upoważnia nikogo do nazywania kogoś mafiozem, to jest śmieszne wyolbrzymianie sytuacji, specjalnie żeby zrobić z siebie, biednego obywatela ofiarę. Spójrz co się dzieje na świecie, w Rosji, na Ukrainie i doceń że mieszkasz przynajmniej w takiej Polsce, ale najwyraźniej wolisz narzekać. Afera podsłuchowa, to nie jest to samo, co sytuacje pokazane w filmie, a jego dotyczy ten temat. Po za tym syn Tuska, to nie Tusk. Potępiam takie zachowania polityków, ale robienie z igły widły jest przesadą. Widzę, że niektórzy lubią żyć w kraju totalitarnym, bądź rządzonym przez mafię, bo sobie to wmawiają. Myśl sobie co chcesz, wypowiadam się w tym temacie (chociaż uważam, że to nie jest temat na to forum), bo irytuje mnie takie narzekanie polaków, przez których cały świat się z nas śmieje i brak szacunku, nie docenianie własnego kraju. Dojdzie do władzy ktoś inny i będzie to samo, taka już polska mentalność.

Desirer

Troche po czasie odpisuje, ale dopiero dzisiaj to przeczytałem.

Polecam zapoznać się z tematem, jak to Donald szukał prokuratora po Polsce, który pomoże mu i synkowi w aferze. W duzym skrocie, znalazł - nastepnie pojawily sie zwolnienia lekarskie, przymusowe urlopy, sytuacje nieokreślone, wszystko sie przedłużało, aż Donald mógł spokojnie wyruszyć do Brukseli.

ocenił(a) film na 8
Desirer

z pozdrowieniami dla Desire

Lista 42 działań koalicji PO-PSL:
1) Afera taśmowa
2) Afera hazardowa
3) Afera wyciągowa
4) Afera stadionowa
5) Afera autostradowa
6) Afera stoczniowa
7) Afera AmberGold
8) Afera Elewarru
9) Afera z informatyzacją MSW
10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru
11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa “wybieranie” jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci)
12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych
13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)
14. wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn
15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów)
16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł)
17) Podniesienie VAT-u na wszystko
18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych
20) Podniesienie akcyzy na paliwo
21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)
22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej
24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!)
25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego
26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego
27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO
29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej
30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń
31) Przyjęcie ustawy o “bratniej pomocy” (tzw. ustawa 1066)
32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi
33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 – 2013
34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych
35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty)
36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie)
37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej
39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów);
40) Ograniczenie potencjału militarnego
41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej
42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi

Źródło:https://www.facebook.com/groups/390019277856193/?hc_ref=NEWSFEEDtreść

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones