PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31698}

Ukryta forteca

Kakushi-toride no san-akunin
7,9 4 681
ocen
7,9 10 1 4681
7,9 8
ocen krytyków
Ukryta forteca
powrót do forum filmu Ukryta forteca

mianowicie chodzi mi o końcową scenę, w której Tahej i Makahishi otrzymują od księżniczki "upominek". Czy dobrze mi się wydaje, że był to grzebień, który znalazł jeden z tych chciwych wieśniaków wtedy gdy idąc (biegnąc) przez las próbowali złapać księżniczkę, którą wcześniej zobaczyli nad źródłem? Na tym grzebieniu był herb rodu Akizuki.
W końcówce filmu nie ma dokładnego ujęcia przedmiotu, który Tahej i Makahishi dostali od księżniczki, ale schodząc ze schodów któryś z nich chowa ów prezent "za pazuchę" i wtedy jest szybkie zbliżenie na ów przedmiot. Poza tym po ich rozmowie wynika, że nie jest to coś wartościowego, bo gdy jeden z nich pyta drugiego
- Chcesz to wziąć?
Drugi odpowiada
- Ależ nie, dziękuję... (nie wiem czy dokładnie cytuję)
Jestem przekonany że jest to grzebień, ale chciałbym się upewnić... Czy dobrze myślę?

ocenił(a) film na 8
Latajacy_Szkot

Mi się wydawało błyszczące i raczej jednolite. Wychodziłoby więc, że to złoto, no ale grzebień może i bardziej sensowny by się wydawał.

ocenił(a) film na 8
addam23

Dementuję, nie jest to grzebień. Wyraźnie widać jak przedmiot odbija światło.

ocenił(a) film na 8
Latajacy_Szkot

To była na pewno jedna sztabka złota, była przecież bardzo dobrze widoczna:)

ocenił(a) film na 9
Dude_

widocznie ich kopie filmu byly mocniej skompresowane ;)

ocenił(a) film na 9
Latajacy_Szkot

Ja też widziałem błysk a oglądałem film w niezłej jakości na TVP Kultura.
Moim zdaniem to była jedna sztuka złota. To pierwszy dar o jakim pomyślałem, oglądając film.

użytkownik usunięty
Oszych

zgadza się, jest to sztabka złota. Wcześniej kilka takich sztabek przeliczał generał na oczach wieśniaków, na pewno nie jest to grzebień

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones