PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31698}

Ukryta forteca

Kakushi-toride no san-akunin
7,9 4 681
ocen
7,9 10 1 4681
7,9 8
ocen krytyków
Ukryta forteca
powrót do forum filmu Ukryta forteca

Film oceniłem oczywiście na 10 ale autor opisu powinien się zastanowić co pisze , gdyż w tym filmie jest wszystko co najlepsze prócz komizmu , no chyba że opisujący uważa że ucieczka przed śmiercią jest tak straszliwie śmieszna i dowodzi lekkości filmu .

ocenił(a) film na 10

nie zgodzę się, film jest pełen poczucia humoru, postaci dwóch tchórzliwych rzezimieszków są jak najbardziej groteskowe, co nie zmienia wcale powagi przesłania filmu. Ważne są nie tylko śmiertelnie poważne filmy i sceny, a Kurosawa świetnie to pokazuje. Zgodzę się natomiast, że opis trywializuje nieco ten film, ktoś kto go nie oglądał może pomyślec, że chodzi o banalną komedię.

lazuryt twój post to przykład decydenta juz gdzieś to widziałem aa w rejsie . Obudzony Stanisław Tym komentuje piosenkę zaspiewaną przez jednego z pasażerów. Z smutenj melodi wychodzi groteskowa kompozycja a u ciebie na odwrót. Mam nadzieje ze twój komentarz to ironia do tej jak najbardziej komedii Kurosawy.Pierwsze skrzypce grają dwaj chłopi maruderzy pomimo że generał i księzniczka są najwazniejszymi postaciami, jak ci dwaj pechowcy a zarazem mało inteligientni chłopi nie są w swym zachowaniu komediantcy to ja od dzisiaj nazywam dramatem wojennym perypetie Franciszka Dolasa który ukazuje tragizm błąkajacego się żołnierza polskiego w 39 roku

ocenił(a) film na 10
Ybor

Oui!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones